Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.11.2008, 22:42   #1
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie zawiecha TYŁ od LC4

mam zamiar zmienić amor -oryginał padł-podobno pasuje od ktm lc4.wiem że są jakieś drobne przeróbki pompy hamólcowej.proszę o jakieś wskazówki dot.zamontowania pompy ham.,no i oczywiście na co zwrócić uwagę przy zakupie jakiegoś używanego amorka
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2008, 23:19   #2
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 24 min 32 s
Domyślnie

ja kupilem od Lc4, troche jest problem z gornym mocowaniem, kiwaczka rownież przeszkadza, Sambor ma u siebie zalozony taki amor, bodajrze do 07. masz tu fotki.

http://picasaweb.google.pl/motocykli...morkWATLC4ADv#
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2008, 23:54   #3
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Sambor ma w Babci (RD04)
Ja zaniechałem zakładania tego typu amora, ze względu na to, że chcę mieć regulacje jak w oryginalne i mój amorek od LC4 ADV szybko sprzedałem.

Teraz poluje na inny, ale już z zewnętrzną regulacją.
Druga sprawa to warto sprężynę wymienić. Ta od LC4 jak chce się podzidować może nie dać rady, nawet jak będzie nowa. Trochę przegadaliśmy z Adagiio na ten temat i wiem, że to będzie prędzej czy później konieczne.

Dlatego tyl jak mi się uda to jakiś Ohlins albo Kayaba + progresywna sprężyna Wilbersa i dzida.
Na zimię opiszę wymianę zawiechy tylnej i przedniej (na przód Marzocci Magnum 50 idzie)
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2008, 00:09   #4
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 24 min 32 s
Domyślnie

ok bede śledził poczynania
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2008, 01:23   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

progresy w teren słabo widze. mam z przodu i z tyłu i nie ma już tak długiego skoku jak w seri.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2008, 10:05   #6
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Adagio ma Wilbertsa zaś w temacie Amora od Lc4 mogę powiedzieć tyle:
- Sambor ma raczej ten Amor od Lc4 w RD07 /tak wynika z fotek na których rama jest ewidentnie od modelu RD07/
- w RD04 i RD03 problemem jest sprawa akumulatora, który nieco przeszkadza /nie bardzo mieści się tam zintegrowany w przypadku Lc4 z Amorem zbiornik gazu/ choć po niewielkiej modyfikacji mocowania aku jest to do zrobienia
- w RD04 i RD03 amor ten po „nieznacznej” modyfikacji ramy powinien wejść również odwrotnie czyli zbiornik gazu od strony pompy paliwa /pompę trzeba zastąpić podciśnieniową i zrobić nieco miejsca/
- temat montowania amorka WP od Lc4 w RD03 przerabiam aktualnie a o wynikach zamelduje /jak się nie da to za przykładem Adagia zamówię Wilbertsa/
- nie bardzo wiem o co Ramirezowi chodzi z ta „zewnętrzną” regulacją ale pewnie o dostęp do pokrętła /moim zdaniem regulacja z LC4 jest w zupełności wystarczająca a to, że nieco ukryta i gorzej dostępna ma dla mnie zupełnie marginalne znaczenie – Amor po kilku próbach ustawiasz raz pod swoje wymagania i w zasadzie więcej nie ma po co kręcić więc ta zewnętrzną gałka raczej daje image niż jest przydatna, no chyba, że ktoś często zmienia konfiguracje w jakiej lata czyli np. raz solo a raz z plecaczkiem i pełnym pokładem, mnie to już nie grozi bo plecaczek w kwestiach wspólnych podróży odmówił „współpracy” znaczy się woli bardziej komfortowo a ja offowo
- kwestie sprawdzania się Amora od LC4 w Afri najlepiej jak omówi Sambor bo w końcu on już chyba wie jak to jest
- progresy /przynajmniej te dedykowane do Afri/tak jak napisał Rambik do offu nadają się tak jak gumofilce na bal prezydencki /prędzej wybije ci kiera zęby lub kogel mogel z jajek zrobi kanapa niż nauczysz się z tym latać
- Marzochi Magnum 50 mm. to chyba najlepsza zaniecha do AT ale dość ciężko osiągalna za rozsądną kasę, mam wrażenie, że montowanie tak drogiego elementu to przerost formy nad treścią /Afri i tak ma swoje obiektywne ograniczenia więc efekt może być podobny do wyniku jaki da zamontowanie odrzutowego silnika w Trabancie/ - gdybym miał nadmiar kasy to na 100% zamontował bym Ohlinsa na tył i Marzocchigo na przód z tym jednak że mi to raczej nie grozi
Zdrowia życzę - jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z mocowaniem amora LC4 w Rd03 ewentualnie innych koncepcji "uterenowienia" Afri to czekamy
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2008, 10:40   #7
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

dzięki pawełku-tak się składa,że bozia nie dala mi 2 lewych rąk.lubię coś pomajstrować a sezon zimowy to najlepsza pora na pogrzebanie przy motorze)tak się składa, że zanim coś zacznę robić to wolę wiedzieć możliwie jak najwięcej w temacie-z tąd pytanie.mnie nie stać na drogie inwestycje i chcę to zrobić sam we własnym zakresie.zakup amora przez allegro lub inne portale to i tak jak kupienie kota w worku (oczywiście mówię tu o urzywkach).wdzięczny więc będę za każdą wskazówkę i porady
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2008, 10:53   #8
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 54 min 22 s
Domyślnie

Właśnie kwestia tego miejsca w RD03/04 i zespolona regulacja.
Pisząc o zewnętrznej regulacji miałem na myśli tak jak oryginalnie jest w AT.

Wspominając o progresach byłem już po rozmowie z Adagiio, jaki właśnie je zalecał. Zobacze co pokażą oryginalne sprężyny, ale obawiam się, że prędzej czy później założe odpowiednie pod mase AT. Zawieche wyrwałem za dobre pieniądze wraz z zaciskiem i tarczą i kołem więc się nie przejmuje nawet wydaniem kolejnych 800 na sprężyny Wilbertsa. Przerabiać praktycznie nic nie musze w sztycy, inne łożyska zakładam i mam spokój. Dla potomnych mają one jedną wadę, mianowicie jeden zacisk. W moim przypadku nie trace tarczy bo mam też teraz jedną tarczę. Z czasem rozwojowo chce iść i 320mm tarcze od SM wsadzić na przód co w zupełności wystarczy.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2008, 12:26   #9
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

może wilbersa progresy są inne niż wirtha. Hubert Ci może zrobic wykład jak sie montuje owe i jaki i ile oleju leje sie inaczej jak na seriach. temat wałkowany. generalnie 5cm oleju mniej i żadszy, bo na 10w to tak jak Paweł z Masła pisał
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2008, 14:20   #10
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

No więc tak to na dzisiaj wyglada:





Nie jest to jeszcze specjalnie imponujące ale efekty powoli już widać. Przód spasowany i poustawiany /zawias Kayaba 46 mm. z pełna regulacją/, kiera o zmienny przekroju Pro-Taper, koło przeplecione na felge 1,65. Tył złożony, amor z Lc4 ale sprężyna choć wygląda na oryginał jest nieco dłuższa i mocniej „poskręcana”. Spasowanie amortyzatora jest pewnym problemem, trzeba użyć przy górnym mocowaniu Boscha i wyciąć około 1,5 cm. miejsca w uchwycie ramy ale w miejscu gdzie nie ma to dla wytrzymałości samego mocowania najmniejszego znaczenia. Przy dolnym mocowaniu należy opracować pewien system pozwalający na swobodna pracę sworznia i zmieszczenie tego wszystkiego pomiędzy „podciągami” dźwigni w taki sposób aby przy maksymalnych dobiciu nie „ścięło” lub nie zblokowało zawieszenia /rozwiązanie tego technicznego elementu pozostaje tajemnicą, w końcu za coś pić trzeba więc chętnych poproszę na a hehehehehe – tak po prawdzie to po prostu bez fotek tego nie rozkminisz a Ja ich po prostu zapomniałem dziś zrobić/. Generalnie sprawa osadzenia Amora z Lc4 w RD03 jest opracowana i już „stestowana”, teraz jedynie pozostaje wykonanie prób terenowych ale wstępne oględziny i testy pozwalają na pozostawanie w tej kwestii optymistą. Na tyle siedzi już zapleciona na piaście z Trampka felga 18” /zaletą tej piasty jest to, iż można do niej założyć zębatkę 52 a w oryginalnej piaście z RD04 – RD07A nie założysz nic ponad 48/. Co do sprawy tylnego hebla i aku to powiem, że w RD03 amor z Lc4 mieści się bez mydła choć pompę hebla trzeba wywalić na zewnątrz lub zdrobnić tak jak w moim przypadku czyli założyć inną /czytaj nieco „niższą” czy też „krótszą”/. W każdym razie prace postępują i mam nadzieję, że kole stycznia księżniczka będzie prawie gotowa /piaskowanie i malowanie ramy oraz prace wykończeniowe polegające na nadaniu jej zewnętrznej politury pewnie pozostawię na przyszły rok jak testy techniczne zostaną pomyślnie zakończone/ - POZDRAWIAM
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zawiecha na tył z pełną regulacją !!! zibiano Rama, zawieszenia, napęd 9 21.01.2010 21:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.