Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.11.2015, 21:35   #31
zibiano
 
zibiano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,096
Motocykl: RD07a
zibiano jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 godz 47 min 57 s
Domyślnie

Widzialem macalem wachalem sluchalem
wstepnie sie odoba choc teskbie za starą
Mysle ze bedzie wielu zadowolonych !
Pozdrawiam
zibiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 10:45   #32
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
To może ja przypomnę trzy najważniejsze (dalej było trochę rozbieżności):

1. V-ka
2. Pojemność ~800 ccm
3. Niska waga
.
.
.
.
800 i waga to się zgadzam.
Fałka mnie grzeje.

Czyli to 90% chyba się zgadza ☺
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 12:43   #33
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Nie chce mi się kopać w archiwach, ale tak mniej więcej z pamięci polecę...

Rok-dwa temu, te zachwyty ortodoksów, że nowa Afri jednak chyba będzie...
A jaka ma być, jaką chcecie żeby była?

A ma być zajebista, odpowiadają wyznawcy jedynie słusznej marki i modelu! Zajebistsza niż LC8 ADV! Dużo zajebistsza!
I litrowy piec koniecznie w V. Bez tego nie będzie to Afryka!
I waga, koniecznie poniżej 200kg, najlepiej 160-180. I dakarowa specyfikacja!
I po 300mm skoku zawieszeń, a jak Bozia da to więcej! Tak chcemy, odpowiadali chórem zaślepieni miłością i otępieni alkoholem...
Ma być zgrabna i powabna! Ma być absolutnie niezawodna, serwisy po 10tys km! Rozrząd na śrubkach, reszta naprawialna młotkiem i przecinakiem! Takiej afryki chcemy! - krzyczeli jeden przez drugiego, niczym arabscy jegomoście w tłumie aktywnych wyznawców Allaha...
I kosztować ma nieco może ponad 30 tys zł! -krzyczeli żyjący w realnym europejskim ubóstwie Polacy...

A dziś?
Nikt na niej jeszcze nie jeździł, dwie osoby macały w salonie pod pilnym okiem ciecia uzbrojonego w gaz pieprzowy i paralizator, jeden dla dobra ludzkości wyszedł z propozycją przeprowadzenia badań niszczących co nie spotkało się z publicznym aplauzem...
Absolutnie wszyscy ją kochają, bo jak się okazuje w 100% spełnia ich wieloletnie tęsknoty i wyobrażenia za następczynią starej dobrej RD04.
I w dupie mają, że nie V tylko R2 (choć to może akurat lepiej z wielu względów).
Że nie 180 na mokro tylko 240 na sucho (tak ogólnie).
Że nie surowa rajdówka, tylko napchany elektroniką kondon z kolektorami pod silnikiem, niskim błotnikiem, plastikowymi handbarami i tłumikiem wielkości transkontynentalnego pocisku balistycznego...
Niektórzy nawet dadzą się wychłostać za teorię, że ABS i automatyczna skrzynia biegów są niezbędna do sponiewierania sprzęta w piasku, błocie i krzaczorach!
Raptem każdy poczuł się ekspertem od serwisu zaworów na płytkach, zwłaszcza podczas wyprawy w czarną dupę. Pomijam już niedemontowalne cylindry bo to jest kibel oczywisty patrząc z perspektywy dłuższego przebiegu motocykla..
Do wyświetlacza jak ze statku kosmicznego w filmie Obcy z '79 roku już się nie przyczepię, bo to kwestia gustu, ale w temacie "Lubię" to ja nie lubię...
I nikomu nie przeszkadza cena prawie jak za GS-a 1200 po przecenie rocznikowej... Wszak za marketing trzeba zapłacić..
I każdy widzi przepaść postępu technologicznego w stosunku do starszego o 13 lat LC8 ADV!

Reasumując...
Koledzy moi drodzy, najmilsi! Jesteście jak chorągiewki!
Lubicie ułudę, a rzeczywistość naginacie do wytrawionej przez lata teorii!

A czy lubię Nową Afri, czyli XRV... tfu.... CRF cośtamcośtam?
Na szczęście mnie na nią nie stać, więc mam ten zaszczytny komfort oznajmienia, że Nie Lubię . Gdyby było odwrotnie choć w jednej kwestii, miałbym nielichy problem .

Pozdrawiam!

P.S. I dajcie już odpocząć tej prawej ręce, bo i odciski będą i członek od masturbacji sfatygowany .

Ostatnio edytowane przez borys609 : 23.11.2015 o 12:46
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 14:09   #34
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 19 godz 13 min 16 s
Domyślnie

Borys609,

tyle Ci "powiem":



O żesz fcuk, myślałem, że jeden palec pokazywałem :P
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 14:26   #35
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Masz problem, facet..wyluzuj bo Ci coś pęknie (i nie chodzi tu o wał)..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 14:38   #36
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Nie chce mi się kopać w archiwach, ale tak mniej więcej z pamięci polecę...

Rok-dwa temu, te zachwyty ortodoksów, że nowa Afri jednak chyba będzie...
A jaka ma być, jaką chcecie żeby była?

A ma być zajebista, odpowiadają wyznawcy jedynie słusznej marki i modelu! Zajebistsza niż LC8 ADV! Dużo zajebistsza!
I litrowy piec koniecznie w V. Bez tego nie będzie to Afryka!
I waga, koniecznie poniżej 200kg, najlepiej 160-180. I dakarowa specyfikacja!
I po 300mm skoku zawieszeń, a jak Bozia da to więcej! Tak chcemy, odpowiadali chórem zaślepieni miłością i otępieni alkoholem...
Ma być zgrabna i powabna! Ma być absolutnie niezawodna, serwisy po 10tys km! Rozrząd na śrubkach, reszta naprawialna młotkiem i przecinakiem! Takiej afryki chcemy! - krzyczeli jeden przez drugiego, niczym arabscy jegomoście w tłumie aktywnych wyznawców Allaha...
I kosztować ma nieco może ponad 30 tys zł! -krzyczeli żyjący w realnym europejskim ubóstwie Polacy...

A dziś?
Nikt na niej jeszcze nie jeździł, dwie osoby macały w salonie pod pilnym okiem ciecia uzbrojonego w gaz pieprzowy i paralizator, jeden dla dobra ludzkości wyszedł z propozycją przeprowadzenia badań niszczących co nie spotkało się z publicznym aplauzem...
Absolutnie wszyscy ją kochają, bo jak się okazuje w 100% spełnia ich wieloletnie tęsknoty i wyobrażenia za następczynią starej dobrej RD04.
I w dupie mają, że nie V tylko R2 (choć to może akurat lepiej z wielu względów).
Że nie 180 na mokro tylko 240 na sucho (tak ogólnie).
Że nie surowa rajdówka, tylko napchany elektroniką kondon z kolektorami pod silnikiem, niskim błotnikiem, plastikowymi handbarami i tłumikiem wielkości transkontynentalnego pocisku balistycznego...
Niektórzy nawet dadzą się wychłostać za teorię, że ABS i automatyczna skrzynia biegów są niezbędna do sponiewierania sprzęta w piasku, błocie i krzaczorach!
Raptem każdy poczuł się ekspertem od serwisu zaworów na płytkach, zwłaszcza podczas wyprawy w czarną dupę. Pomijam już niedemontowalne cylindry bo to jest kibel oczywisty patrząc z perspektywy dłuższego przebiegu motocykla..
Do wyświetlacza jak ze statku kosmicznego w filmie Obcy z '79 roku już się nie przyczepię, bo to kwestia gustu, ale w temacie "Lubię" to ja nie lubię...
I nikomu nie przeszkadza cena prawie jak za GS-a 1200 po przecenie rocznikowej... Wszak za marketing trzeba zapłacić..
I każdy widzi przepaść postępu technologicznego w stosunku do starszego o 13 lat LC8 ADV!

Reasumując...
Koledzy moi drodzy, najmilsi! Jesteście jak chorągiewki!
Lubicie ułudę, a rzeczywistość naginacie do wytrawionej przez lata teorii!

A czy lubię Nową Afri, czyli XRV... tfu.... CRF cośtamcośtam?
Na szczęście mnie na nią nie stać, więc mam ten zaszczytny komfort oznajmienia, że Nie Lubię . Gdyby było odwrotnie choć w jednej kwestii, miałbym nielichy problem .

Pozdrawiam!

P.S. I dajcie już odpocząć tej prawej ręce, bo i odciski będą i członek od masturbacji sfatygowany .
Dobre. Trochę się z tobą zgadzam. Oczywiście wolałbym 800cc i 160-180kg... No i 30kPLN!

Niestety konkurencja jest jeszcze bardziej przesadzona. Jak zobaczyłem nowe Ducati Super enduro, BMW, KTM to włos się jeży. Guzików na kierownicy ma tyle że nie wiadomo który to katapulta.

Dość mi się spodobał np. angielski CCM i portugalski AJP. Takie lekkie dryndy, ale to kosztuje 10kEUR i jest naprawdę egzotyczne.

Fajny był np. taki chiński endurak pod włoską marką SWF. Ale jak chciałem na to wskoczyć to 2 ochroniarzy mnie obezwladniło grożąc deportacją, bo to prototyp.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 16:22   #37
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Byłem i ja nacieszyć oko.
Choć silnik suchy i dziś musiało wystarczyć samo oglądanie, to warto było. Nie dziwi mnie ta piana oponentów. Zobaczyłem nowoczesny motocykl zbudowany na kultowej linii, a tak naprawdę, to trzy różne motocykle w zależności od przeznaczenia i preferencji.
Podobała mi się kierownica, mocne obręcze kół, łatwa regulacja zawieszenia, dzielona kanapa z podwyższoną tylną częścią, szyba i stelaż z miejscem na nawigację, dostęp do świec, napinacza... i wiele innych. I co najważniejsze jest w tym harmonia, swoisty wdzięk i lekkość. Działa na wyobraźnię i daje tyle pozytywnej energii.

Jest Nowa Afryka- jest nowa radość; po co ją studzić? Niech trwa!!

Wieszcz się nie mylił pisząc:

"AT y jesteś jak zdrowie.

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie
kto cię stracił
kasę wydał na bmw i gut się oszmacił...
Dziś piękność twą nową w całej ozdobie
widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie"



Co do wagi, to pięknego ciała nigdy dość. A na poważnie, to moje pierwsze odczucie przy jej pochylaniu i popychaniu (tak, wiem, motofilia )
to lekkość w porównaniu z Moją Starą. Brałem poprawkę na pusty zbiornik, ale chyba to sprawa środka ciężkości.

skanowanie0001.pdf

Ostatnio edytowane przez ATomek : 23.11.2015 o 20:50
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 16:35   #38
zbys
 
zbys's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Podkarpacie/
Posty: 274
Motocykl: RD03
Przebieg: 89500
zbys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 15 godz 41 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Nie chce mi się kopać w archiwach, ale tak mniej więcej z pamięci polecę...

Rok-dwa temu, te zachwyty ortodoksów, że nowa Afri jednak chyba będzie...
A jaka ma być, jaką chcecie żeby była?

A ma być zajebista, odpowiadają wyznawcy jedynie słusznej marki i modelu! Zajebistsza niż LC8 ADV! Dużo zajebistsza!
I litrowy piec koniecznie w V. Bez tego nie będzie to Afryka!
I waga, koniecznie poniżej 200kg, najlepiej 160-180. I dakarowa specyfikacja!
I po 300mm skoku zawieszeń, a jak Bozia da to więcej! Tak chcemy, odpowiadali chórem zaślepieni miłością i otępieni alkoholem...
Ma być zgrabna i powabna! Ma być absolutnie niezawodna, serwisy po 10tys km! Rozrząd na śrubkach, reszta naprawialna młotkiem i przecinakiem! Takiej afryki chcemy! - krzyczeli jeden przez drugiego, niczym arabscy jegomoście w tłumie aktywnych wyznawców Allaha...
I kosztować ma nieco może ponad 30 tys zł! -krzyczeli żyjący w realnym europejskim ubóstwie Polacy...

A dziś?
Nikt na niej jeszcze nie jeździł, dwie osoby macały w salonie pod pilnym okiem ciecia uzbrojonego w gaz pieprzowy i paralizator, jeden dla dobra ludzkości wyszedł z propozycją przeprowadzenia badań niszczących co nie spotkało się z publicznym aplauzem...
Absolutnie wszyscy ją kochają, bo jak się okazuje w 100% spełnia ich wieloletnie tęsknoty i wyobrażenia za następczynią starej dobrej RD04.
I w dupie mają, że nie V tylko R2 (choć to może akurat lepiej z wielu względów).
Że nie 180 na mokro tylko 240 na sucho (tak ogólnie).
Że nie surowa rajdówka, tylko napchany elektroniką kondon z kolektorami pod silnikiem, niskim błotnikiem, plastikowymi handbarami i tłumikiem wielkości transkontynentalnego pocisku balistycznego...
Niektórzy nawet dadzą się wychłostać za teorię, że ABS i automatyczna skrzynia biegów są niezbędna do sponiewierania sprzęta w piasku, błocie i krzaczorach!
Raptem każdy poczuł się ekspertem od serwisu zaworów na płytkach, zwłaszcza podczas wyprawy w czarną dupę. Pomijam już niedemontowalne cylindry bo to jest kibel oczywisty patrząc z perspektywy dłuższego przebiegu motocykla..
Do wyświetlacza jak ze statku kosmicznego w filmie Obcy z '79 roku już się nie przyczepię, bo to kwestia gustu, ale w temacie "Lubię" to ja nie lubię...
I nikomu nie przeszkadza cena prawie jak za GS-a 1200 po przecenie rocznikowej... Wszak za marketing trzeba zapłacić..
I każdy widzi przepaść postępu technologicznego w stosunku do starszego o 13 lat LC8 ADV!

Reasumując...
Koledzy moi drodzy, najmilsi! Jesteście jak chorągiewki!
Lubicie ułudę, a rzeczywistość naginacie do wytrawionej przez lata teorii!

A czy lubię Nową Afri, czyli XRV... tfu.... CRF cośtamcośtam?
Na szczęście mnie na nią nie stać, więc mam ten zaszczytny komfort oznajmienia, że Nie Lubię . Gdyby było odwrotnie choć w jednej kwestii, miałbym nielichy problem .

Pozdrawiam!

P.S. I dajcie już odpocząć tej prawej ręce, bo i odciski będą i członek od masturbacji sfatygowany .
Hehe zaczęło się, teraz Gs- i Ktm-owcy będą szukać....
A tak naprawdę to plują sobie w brodę ze Ich maszyny potanieją i na dodatek nikt nie będzie chciał tego kupić
NIECH ZYJE KRÓLOWA
zbys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 17:24   #39
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 36 s
Domyślnie

Dzieki Tomek za opis sprzeta. Jakas juz wizje mam.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2015, 19:12   #40
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Borys - czytam Twoj post i nie wiem czemu ale powoduje jakaś wewnętrzną irytację (to już chyba 2 post w takim tonie). Wrzucasz wszystkich do 1 wora ironizując i próbując być "ponadto"-taki smerf mądrala. Co chcesz udowodnić pisząc takie bzdety ludziom, którzy uwielbiają AT i cieszą się, że po kilkunastu latach w końcu mogą jarać się nową wersją. Że są debilami?
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubię KTM-a puszek KTM 4117 26.02.2024 17:52
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.