Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.07.2010, 22:27   #11
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,368
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 12 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostach Zobacz post
no dobra ale teraz wszystko wróciło do normy samo z siebie..akumulator się naprwił czy co
Zapomniałes że Afryka ma taki magiczny program jak samonaprawa?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2010, 15:55   #12
Szycha


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wałcz
Posty: 149
Motocykl: RD07
Przebieg: 59000
Szycha jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 34 min 5 s
Domyślnie

Troszkę późno odpisuje, ale u mnie niedawno pojawił się taki sam objaw. Dodam, że akumulator wsadziłem nowy ( ponieważ stary już zdechł), i objaw był taki sam. Kiedyś chciałem odpalić Afri, starter, słychać cyk, a przy tym kontrolki przygasają, ale rozrusznik nie kręci. Ok, pomyślałem co to może być, jakoś się przewierciłem tyłkiem na siedzeniu i spróbowałem odpalić ponownie, o dziwo załapała. Po kilku takich próbach, mówię sobie, zajrzę do kabli pod kanapą. Wszystkie kosteczki po kolei jadę ładnie, przy okazji czyszczę, aż w końcu została mi kostka od przekaźnika rozrusznika. Próbuję wyciągnąć bezpiecznik, ale jakiś zaklinowany. Stary mówię, trza wymienić , ale to zaraz, jak kabelki odłączę. Odkręciłem przewody od aku, teraz odłączę kostkę. Skubana coś nie chciała iść, to ją śrubokrętem, itp. (nie bić). W końcu jakoś się za nią dobrałem i zaczęła mi się łamać jak odchodziła. Gdy było po wszystkim, patrze a tu zdźiwko... Kostka nadpalona jak od reglera... Trochę się zdziwiłem. Mówię dobra, rano byłem umówiony na wyprawkę, to zrobimy prowizorkę. Co mogłem to uratowałem, kilka dni tak pojeździłem, aż w końcu pojawiły się te same objawy. Więc jestem przekonany, że to na pewno przekaźnik rozrusznika się znów nadfajczył. Teraz oczywiśie wymiana. Dodam tylko, że gdy moto chodzi, to czasem światła delikatnie mrugają.

To wszystko z mojej strony.

Pozdrawiam!
Szycha jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2010, 19:24   #13
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 59 min 42 s
Domyślnie

w Albanii w tym roku wywaliło mi bezpiecznik przy przekaziku w najmniej odpowiednim momencie chyba z trzy razy. Spaliło kostkę przekaznika , zapiekło bezpiecznik na amen .Kiedy na pinach przekaznika i kostki nazbiera się syf (zielony nalot ,albo zwykłe zaniedbanie) zaczyna nie najlepiej łączyć i zwiększa się opór przez co topi kostkę ( i jak wyżej pali bezpiecznik) Wcześniej miałem takie objawy jak ty , czyli delikatne mruganie świateł . Po przyjeździe wyczyściłem dobrze papierem piny przekaznika , wywaliłem i tak nadpaloną wtyczkę , wsadziłem nowe piny żeńskie , wszystko dobrze zaizolowane, i objawy ustały .nawet jak gdyby światła świeciły lepiej. Moja rada taka "trza tam zrobić porządek "




Ja wyżej wymieniony a niżej podpisany wasz ulubiony Transglobal
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Problem z kuframi; Scenika Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 33 12.09.2012 13:04
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.