Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.04.2013, 16:47   #1
siwy

siwy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Białystok
Motocykl: NAT, RD04 rejli, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 2 min 29 s
Domyślnie Uwaga na sieć Play

Witam
Chciałem was ostrzec przed zbyt ufnym korzystaniem z sieci Play. W skrócie chodzi o robienie w wuja abonentów wyłączając im pakiety gwarantowane i potem rachunek puchnie a klient nieświadomy korzysta z tego myśląc że ma za darmo. W najlepszym wypadku, jeżeli to nie oni wyłączają to stosują jakieś skróty czy kombinacje klawiszy w telefonie które to w prosty sposób robią, muszą to być jednak bardzo proste skróty żeby niechcący to zrobić chociaż oficjalnie kod do tego prosty nie jest i jego wciśnięcie niechcący równa się wygranej szóstki w totka.

Tu moja historia:

http://forumplay.pl/showthread.php/4...%82%C4%85czone

słyszałem co najmniej o 3 podobnych przypadkach, m. in. chodziło o wyłączenie internetu w pakiecie i koleś dostał rachunek na ponad 1000 zł.

W folderach i statystykach sieć niby wypada dobrze, wcześniej też z nimi nie miałem problemu ale widocznie coraz silniejsza pozycja na rynku kusi ich to mniej lub bardziej jawnego dymania swoich klientów.
Stary 06.04.2013, 16:49   #2
puntek

puntek's Avatar

Miasto: Raczyce/Wrocław
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 16 godz 8 min 4 s
Domyślnie

tak jak korzystanie w play z neta po sieci technicznej innych niż play operatorów
Stary 06.04.2013, 16:59   #3
robertG7

robertG7's Avatar

Miasto: Bielsk Podl.
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 33 min 54 s
Domyślnie

Jakie to sa plany taryfowe? Bo ja miałem zmienić z Orange na Play, ale ofertę mają identyczną. Wybrałem przedłużenie na 12 m-cy bez telefonu, 97,17brutto. Limitowany jest tylko internet do 2GB.
Stary 06.04.2013, 17:03   #4
siwy

siwy's Avatar

Domyślnie

Najgorsze jest to że można porównywać taryfy i jarać się 5 zł tańszym abonamentem a jak zechcą to cię wyruchają na tysiaka i możesz im nagwizdać.
Stary 06.04.2013, 17:29   #5
Blazimir

Blazimir's Avatar

Miasto: Łódź
Motocykl: GejeS 1100 '97
Blazimir jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Nie jako klient, ale osoba, ktora pomagala znajomemu w sporze z Play - tez radze miec sie na bacznosci w kontaktach z Play. Kolega dostal niebotyczny rachunek, nie chcieli mu udostepnic bilingow - udalo sie to dopiero po kilku miesiacach, wtedy okazalo sie, ze kwota, na ktora opiewala faktura byla zwyzona w stos. do bilingow. Wystawiony nakaz zaplaty z klauzula wykonalnosci, sprzeciw od nakazu, sprawa w sadzie i na 1 terminie brak jakiegokolwiek pelnomocnika Play. Jak sie okazuje, maja wprawe w robieniu ludzi w wala. Trzymam sie od nich z daleka, nigdy w zyciu Play. A taka fajna mieli reklame z Mozilem...
Blazimir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2013, 17:37   #6
Acer

Acer's Avatar

Miasto: Kamesznica/ Paryż
Motocykl: RD04
Przebieg: 69000
Acer jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 12 godz 50 min 28 s
Domyślnie

ja tam mam play 4 rok i nie narzekam
Stary 06.04.2013, 17:41   #7
Agent

Agent's Avatar

Miasto: Warszawa
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 31 min 9 s
Domyślnie

Siwy,
Tak sie składa, że pracuje w Play.
Rozumiem Twoją irytację, choć nie chodzi o kosmiczne kwoty. Trudno jednak na podstawie jednego przypadku negować funkcjonowanie całej sieci. Zapewniam Cie, ze u innych operatorów jest podobnie, albo i gorzej. (edit: w sensie, że wszyskim zdarzają sie wpadki; pytanie czy i co w takiej sytuacji robi firma)
Nie mniej jednak, zanim posypią sie tu zbędne komentarze, żale i fala negatywnych emocji, pozwól że w poniedziałek jeszcze raz zlecę przeanalizowanie Twojego przypadku. Zobaczymy, czy da sie coś w tym temacie zrobić.
Moja firma już nie raz pokazała, że w przeciwnieństwie do W3 zależy jej na dobrej opinii klientów i często idzie na ugodę nawet jeśli sprawa nie jest do końca zasadna. Sprawdzę jaki jest status Twojej.
Ponieważ obowiązuje nas ochrona danych osobowych o wszystkim będziesz (żona) informowany drogą oficjalną. Co Ty powiesz publicznie, to już pozostawiam Tobie.
Mam nadzieje, że wszystko sie skończy pozytywnie, a Ty bedziesz mógł przyznać, że Play nawet jeśli nie zawsze jest doskonały, to zawsze do końca stara się wyprostować sytuację

Ostatnio edytowane przez Agent : 08.04.2013 o 17:03 Powód: wyjaśnienie sensu mojej wypowiedzi :)
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2013, 17:51   #8
siwy

siwy's Avatar

Domyślnie

Dzięki Agent. Nie nakręcam się tak pochopnie, ta sprawa ma już ponad miesiąc ale po ostatnim piśmie od play wygląda na to że raczej nie mają zamiaru nic odkręcać, dlatego napisałem ten temat. To moja, i żony trzecia sieć i już trzeci rok w play. Do tej pory wszystko było ok, nie mogłem złego słowa powiedzieć. Jednak ta sprawa mnie mocno zjeżyła bo ewidentnie ktoś tu chce nas wydymać. Nie chodzi o kasę bo rachunek już i tak opłacony ale o dobre samopoczucie. Ciężko się z czymś takim zgodzić i tak po prostu to zostawić.

p.s.
Mimo wszystko zostawianie możliwości wyłączenia gwarantowanego pakietu który się miało od 2 lat jakimś skrótem z klawiatury jest ewidentnym polowaniem na frajera bo kto z własnej woli chciałby coś takiego wyłączać. Podejrzewam że o takiej możliwości mało kto nawet wie. Pomijając oczywiście fakt że nic takiego u nas nie miało miejsca na co dowodem powinno być brak potwierdzenia sms'em wygenerowanego przez system a który to sms przychodzi po wyłączeniu jakiegokolwiek pakietu.

Ostatnio edytowane przez siwy : 06.04.2013 o 17:56
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2013, 17:55   #9
Agent

Agent's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał puntek Zobacz post
tak jak korzystanie w play z neta po sieci technicznej innych niż play operatorów
Tego postu nie rozumiem?
Przecież w regulaminach jest wyraźnie napisane, że w roamingu data jest rozliczana poza abonamentem. Wszyscy operatorzy tak mają.
Do tego większość smartphonów przy włączaniu data daje komunikat o roamingu i możliwości naliczenia dodatkowych opłat poza siecią macierzystą.
Stary 06.04.2013, 17:58   #10
Agent

Agent's Avatar

Domyślnie

Siwy
Ja Ciebie doskonale rozumiem. Jak mnie kiedyś wydymali w najbliższym kiosku na 5zł, to już nigdy nie przekroczyłem ich progu prasę kupowałem w innym miejscu.
Reklamacje tak mają, że ustawowo jest 30 dni na rozpatrzenie.
Zobaczymy co da sie zrobić, nic nie obiecuje, ale mam podejrzenie, że jednak coś zrobić można
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania