Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2013, 20:16   #31
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Ferdku, widzę że nawołujesz do niebezpiecznych zachowań, co z kultura leżały tylko na półce.
Kulturalnie z podporządkowanej jest wpuścić wtedy, gdy sam stoisz w korku. (jazda na suwak) natomiast jadąc normalnie drogą z pierwszeństwem przejazdu, nie jest kulturalnym hamowanie innemu przed nosem by wpuścić kogoś z podporządkowanej -no chyba że akurat ma właściwe sygnały świetlne i dźwiękowe.

I rzecz najważniejsza, by włączyć dyskotekę, nie wystarczy powód że się spieszy. I mimo włączenia takiej dyskoteki, kierowca takiego samochodu nie jest bezkarny. Musi nadal przestrzegać przepisy ruchu drogowego. tzn. jest bezkarny do momentu faktycznego zdarzenia.
No i bywa, że jadąc po cichu mógłbyś przejachać szybciej, ale i tak musisz mieć włączone disco, bo jedziesz np. na akcję
W przypadku karatek:
Wszystko jest warunkowane tym, jaki jest kod wyjazdu tej karetki. Takie karetki jadące nie na sygnale ,są to zazwyczaj karetki np. transportowe, które przewożą pacjenta na zlecenie na transport i wtedy one jadą w tzw. kodyfikacji K3 ,czyli wyjazd nie na sygnalne. Karetki jeżdżące na sygnale są to karetki systemowe specjalistyczne, bądź podstawowe, które mają kodyfikację K1. Jest to wyjazd nagły na sygnale
Jeśli wezwanie jest pilne to zadaniem kierowcy jest jak najszybsze dotarcie do osoby, która może umrzeć. O tym czy karetka ma jechać na sygnale czy też nie decyduje dyspozytor. Kierowca musi być maksymalnie skoncentrowany na jeździe. O kodzie wyjazdu decyduje dyspozytor a zespół wyjazdowy stosujemy się do kodyfikacji. Na sygnale karetka jedzie tylko gdy kodyfikacja jest K1, w innych przypadkach karetka nie jedzie na sygnale

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 19.12.2013 o 20:22
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2013, 20:49   #32
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 55 min 12 s
Domyślnie

Slużbowo to się wchodzi na statek
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2013, 22:08   #33
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2013, 22:25   #34
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 25 min 0
Domyślnie

OK, widzę, że nie każdy zrozumiał, co miałem na myśli. Chcę tylko powiedzieć jak to wygląda z drugiej strony. Ładnych kilka lat jeździłem pojazdem uprzywilejowanym, więc co nieco wiem na ten temat. Nie jest to praca łatwa i przyjemna, szczególnie gdy jeździ się dużo. A bywało i tak, że jednego dnia prowadzilem kolumnę kilku pojazdów na dystansie kilkuset kilometrów. Kierowcy potrafią reagować bardzo dziwnie, więc trzeba być na maksa skupionym. I wierzcie lub nie, po kilku godzinach naprawdę byłem wdzięczny kierowcom, którzy starali mi się ułatwić pracę. A jazda przez cały dzień z włączonymi sygnałami dźwiękowymi jest praktycznie niemożliwa. Myślę, że większość z Was wie, o co mi chodzi. Pozostałych i tak nie przekonam.
Bądźmy uprzejmi na drogach.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2013, 12:52   #35
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 28 min 30 s
Domyślnie

Ziarko o włączeniu sygnałów w karetce decyduje Kierownik zespołu, nie dyspozytor, gdyby dyspozytor miał decydować o włączaniu sygnałów w kazdej karetce np w warszawie to nie nadążyli by wezwań przyjmować i nadawać ich na stacje wyczekiwania i do karetek. Oczywiście nieraz zdarza sie ze na radio Krzyknie któraś żeby włączyć sygnały ale przeważnie z powodu ponaglenia przez wzywającego.
Żeby nie było jakichś podejrzeń ze włączamy sygnał żeby podjechać szybciej po kebab. Skąd wogóle ta teoria? Jazda na sygnałach nie jest wcale przyjemna Wszystko wyje nade łbem niemiłosiernie. szczególnie w starszych samochodach.

ps. Dzieju tak oczywiście jest. Zespół dostaje na karcie wyjazdowej kodyfikacje. Ale interpretacja kodu jest do decyzji kierownika zespołu. Wiadomo ze do sraczki w K3 nikt nie bedzie pędził na sygnałach. W wielu przypadkach okazuje sie jednak ze kodyfikacja nie jest doskonała. wezwanie w K2 do dusznosci okazuje sie Reanimacją a wezwanie w K1 - na sygnałach pijanym kolesiem spiącym w altanie.
Jadąc z pacjentem na pokładzie nie bede przecież pytał za kazdym razem dyspozytora rzez radio czy moge włączyć sygnały gdy stan pacjenta sie dramatycznie pogorszy
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!

Ostatnio edytowane przez szymon25 : 20.12.2013 o 12:55
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2013, 15:59   #36
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Nie moglem sie powstrzymac

https://www.youtube.com/watch?v=jrC5...e_gdata_player

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Gumbas nie chodzi o kierowców Beemek tylko cfaniaków którym tatuś dał furę za gruby hajs, albo mają ten hajs z nielegalu, ewentualnie leasingowców. Zdarza się sytuacja (a częst jeżdżę autostradą z pracy/do pracy), że obydwa pasy zapchane do granic mozliwości. Lewy deczko szybszy ale też zawalony i nikt nie pośpieszy bo jedzie sznur samochodów długi na kilka kilometrów i zbliża się mi taki z tyłu i mruga długimi, zeby zjechać. Choć jadę te 120 i gdybym zjechał to zatrzyma się na następnym samochodzie który jedzie przede mną. O takich "cfaniaków" tu chodzi. Zresztą nie tylko w samochodach ale też w normalnym życiu. Pcha się taki, mając się za kozaka... chociaż to jego kozactwo to najczęściej tatuś albo dragi. Poza tym policjant czy inny agent też jest człowiekiem tak jak każdy inny i że jedzie samochodem który ma na dachu światełka nie oznacza że powinien je włączać kiedy tylko się mu zechce. Jak ktoś słusznie zauważył, ja również "służbowo" się śpieszę nie raz a nie zapierdalam jak jebnięty raz że nie ma jak drugie, że nie mam czym

Apropos jazdy alarmowej: w strazy pozarnej jest podobnie: do smietnika i do mieszkania jedziesz alarmowo tylko do pierwszego raczej spokojnie. A do 2go zapier.... bo moga wisiec ludzie na oknie. A niby i to i to pozar...

No i to dowodca w pojezdzie decyduje czy alarmowo, a dyspozytor (dyzurny operacyjny) moze tylko podpowiedziec zeby wlaczyl sygnaly
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.

Ostatnio edytowane przez rubin : 22.12.2013 o 16:15
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2013, 17:40   #37
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 38 min 29 s
Domyślnie

Piszecie w większości przypadków o sprawach dosyć oczywistych. Kolumna, oznakowany pojazd policji, pogotowia, straży pożarnej. W takich sytuacjach nie mi decydować czy ma uprawnienia czy nie - błyska - to zjeżdżam i nie dyskutuje - jest bardzo prawdopodobne że jedzie tak bo musi. Ale zastrzeżenia autora wątku tyczą pojazdu o nieznanym przeznaczeniu, który wykorzystuje jedynie znaki świetlne. I wiem z własnego doświadczenia zawodowego że są cwaniacy /instytucje państwowe/agencje, fundacje korzystające szczególnie na trasie z takiego oświtlenia zupełnie bezprawnie.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2013, 17:42   #38
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie

Grubas z BMW pełna pizda a Pan Pies ma szacun za profesjonalizm i opanowanie.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2013, 12:50   #39
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
Grubas z BMW pełna pizda a Pan Pies ma szacun za profesjonalizm i opanowanie.
Hehe na dzielnicy go zjedza
No i motyw z gazem niezly, a izba - kropka nad i
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pojazdy BLOB 4x4 166 18.04.2013 16:52
Wystawa POJAZDY AMERYKAŃSKIE - MOTORETRO - BIAŁYSTOK arty1 Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 22.09.2011 11:52
Kufry, prawie jak aluminioki :) kajetan Wszystko dla Afryki 3 25.11.2008 22:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.