Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.11.2010, 19:59   #291
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Panie i Panowie
Dla mnie istnieją 2 typy motorków: użytkowane w Europie i poza. Niech każdy z was wysili wyobraźnię: jesteśmy w Burkinia Faso, Mongolii, gdzieś w Indochinach czy innej wspaniałej dupie. Drobna usterka elektroniki !? Pakujemy się do plecaka i mamy nadzieję że to co zamówiliśmy dotrze w terminie, w dobrej kondycji i czy aby na pewno będzie to zamówiona część. Mamy 2 tygodnie na zwiedzanie okolicy w wersji optymistycznej. Roweryści pedałują z ciężkimi stalowymi ramami made in Holand, a osprzęt kupują za straszną kasę gdzieś na Ebayu z czyszczonych magazynów. Niektórzy twierdzą że nowy osprzęt zużywa się pod wpływem grawitacji. W stepy Azji czy pustynie Afryki nie jeździmy nowymi merolami, czy BMW. Tam radzą sobie stare defki i toyoty, starsze niż niejeden z nas. W Mali nie było np szansy na dętkę 21". Innych taili też nie ma. Są spawarki, młotki, śruby, nakrętki, drut. Faktem jest że wiele detali zostało zastąpionych plastikiem, a elementy stalowe aluminium. Dość zaawansowane i dopracowane mechaniczne układy zasilania zastąpiła wątła chińska elektronika, a rzetelną konstrukcję gadżeciarstwo. Spójrzcie pod podwozie starego range i nowego. Oczywiście komin z Europą w tle, krzaki i mokradła dają wiele satysfakcji i tu możemy się spierać o wyższości świąt
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 20:07   #292
HBRT
Hubert
 
HBRT's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 175
Motocykl: R1200GS
Galeria: Zdjęcia
HBRT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 9 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Ależ tu nie nchodzi o jałowe gadanie, popatrz szerzej na to co się dzieje , czy kiedyś było do pomyślenia żeby wypuścić cos co zagraża życiu i wzywanie na poprawki do serwisu?
A co jest teraz ? jest to norma / standard nawet ci niby najlepsi producenci tandetę odwalają.
Wybacz ale naćkanie elektroniki nie poprawia kondycji ogólnej pojazdu a tylko zapewnia stały duży dopływ gotówki do serwisów oraz wątpliwości czy zawsze się wróci.
Nie chce mi się już pisać o sprawach oczywistych, niech sobie każdy po swojemu wybiera pojazdy i czerpie z tego maksymalną przyjemność.
Dzieju, jest w tym duzo racji ale po pierwsze to nie dotyczy wszystkich, po drugie klienci tez oczekuja ze sprzety beda lzejsze, szybsze a heble zatrzymywaly je w miejscu. Nie zawsze to jest mozliwe i pewne podzespoly padaja. Nie bronie tu producentow ale zwracam uwage na to, ze gdyby ktos dzis chcialby produkowac 25 letnia siermiezna konstrukcje to by tego nie sprzedal.
Jako przyklad podam Ci niezawodny silnik TDI od VW: kiedys wyciagali z niego 80KM, pozniej 105, a teraz sa wersje 140 i 170 KM. To ciagle ten sam silnik tylko elektronika wyciaga z niego coraz wiecej. Kiedys nie bylo mowy o zuzyciu oleju a teraz dolewka nawet litra na 10 tkm to normalka bo takie sa obciazenia w pracy tego silnika. Tylko, ze nikt starego niezawodnego TDI o mocy 80KM by nie kupil teraz. Tyle w temacie...

I znowu sie z Toba na koniec zgodze zeby kazdy jezdzil tym co mu najwiecej daje frajdy
HBRT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 20:14   #293
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,340
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 58 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał HBRT Zobacz post
I znowu sie z Toba na koniec zgodze zeby kazdy jezdzil tym co mu najwiecej daje frajdy
No i o to chodzi w tym wszystkim
A ten literek oleju to często jest na 1-2 tyskm a nie na 10tyskm.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 21:10   #294
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Patrząc na to coś mam odruch wymiotny... wygląda jak pół dupy zza krzaka (oczywiście to moje subiektywne zdanie). Dzisiaj jedynie KTM wie jak zrobić motocykl enduro. W sumie i tak temat mnie nie dotyczy, bo nie sadze żebym w tym kraju mógł pozwolić sobie na kupno nowego motocykla, czy nawet kilkuletniego... Ale zima idzie więc można sobie popitolić i pogdybać. Owszem pewnych rzeczy dzisiaj nie da się obejść, normy spalin, hałasu i elektronika sterująca zasilaniem i zapłonem. I nie ma co nad tym dyskutować, ale takie rzeczy jak skok zawieszeń, jak prześwit, rozmiar kół, pozycja kierownika, pojemność i kształt zbiornika, płyta pod silnik chyba można zrobić tak żeby spełniały cechy motocykla enduro. Dziwne, bo jak czytam nasze forum, czy advrider.com to wszędzie słychać , że ludzie chcą takiego motocykla, ale bonzowie koncernów motocyklowych chyba nie czytają naszego forum więc bedzie problem, no może ci od KTMa przeczytali ADVrider.com i zbudowali motocykl który spełnia wszystkie oczekiwanie, ale cenę zapodali na poziomie europejskim, a nam biednym Polaczkom zostanie stara poczciwa Afryka.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 21:35   #295
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Ciekawe ile to będzie u nas kosztowało. Ze szprychami wygląda dużo lepiej niż te koncepty namazane kredkami.

Życie pokazało że mam za mało czasu żeby robić sobie wypady do lasu, za to w weekendy mogę wyskoczyć turystycznie w kraj. Do tego to to będzie się nadawało. Bardzo lubię moją 03 ale kupiłem lekko zdezelowaną i połowę czasu schodzi mi na naprawianiu czegoś. Chciałbym kupić sobie coś do jazdy po mieście i w nieduże trasy a 03 powoli robić na cacy.


Oczywiście wolałbym gaźnik bo jakoś nie mogę się przekonać do wtrysków - mają jakąś taką pedalską charakterystykę przyśpieszenia (przepraszam jeśli kogoś uraziłem, to kwestia gustu). Ale kultura pracy silnika zupełnie inna.

Komputery? Też nie jestem fanem, mam jedną skomputeryzowaną puszkę i ostatnio odcięła mi zapłon bo paliwo z Orlenu miało mniej niż 85 oktanów (a miała to być verva 98, nie polecam Orlenu na wschodnim wyjeździe z Inowrocławia hehe). Pięknie że komputer dba o sprzęt, tylko pomyślałem co by było jakbym był na końcu świata? Wolę zakatować katalizator ale dojechać.

Ale i tak najpierw garaż - wczoraj zszedłem przed blok a tam nie ma lusterka i kierunkowskazu bo jakiś entuzjasta się przymierzał i wypierdolił moto na krawężnik. Ale był taki miły że podniósł moto, przykrył plandeką i wyrzucił wszystko co wypadło (dzięki czemu, kurwa, nie mam lusterka i kierunkowskazu bo tak to bym sobie przykręcił).

W tym kraju bez garażu to tylko małego fiata można mieć. Sorry za offtop ale jakoś mnie krew zalała jak sobie przypomniałem i musiałem się wyżalić.

PS - Jak tak czytam ten wątek to ta sytuacja przypomina stan mojej branży czyli gier komputerowych. Tam też stada podstarzałych graczy siedzą i jęczą (ja też) że chyba wielkie korporacje powaliło bo robią gówniane gry dla 14 letnich dzieci. Czemu ah czemu nikt nie robi takich gier jak kiedyś. Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze tamte gry z lat '90 nie były aż tak dobre - po prostu się na nich wychowaliśmy więc je idealizujemy. Po drugie dlatego że dinozaury jak my nie stanowimy żadnej siły nabywczej. Gry robi się debilne dla debilnej dzieciarni bo to dzieciarnia ma kasę i jest jej legion.

Obawiam się że z motocyklami jest podobnie.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 21:38   #296
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,464
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 22 godz 42 min 33 s
Domyślnie

Dla klientów bardziej nastawionych na off-road Honda przygotowała model o pojemności 650, mocy 61 KM i 64 Nm, waga ok. 140kg. Niestety dostępny tylko w kolorze czerwonym. Na rynek polski przygotowano ok 100 sztuk tego modelu.



__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 22:21   #297
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Piękna sztuka, ale jakby zorientowana wyłącznie na off. Mi się podoba projekt Aprilli (podobno dumają nad 750 cm w układzie V), który godzi przydatność do offa, podroży jak i codziennego użytku. Afra, jak i LC8 Adv właśnie taką uniwersalność posiadają
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 22:28   #298
szymek
 
szymek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 304
Motocykl: CROSS Bike czyli czasowa przerwa w jeździe AT :)
szymek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 7 godz 31 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dj.1 Zobacz post
A tu 1200 !!!! Adventure



Pierwszy rzut oka i wiem, że nie tego się spodziewałem. Hmmmm ... a może właśnie tego,
natomiast podświadomość marzyła o AT2010. Kurcze, muszę to zobaczyć na żywo...


Jedno jest pewne. Dziękuję za moją czarną AT ... Bogu, Cyprysowi i "Ojcu Dyrektorowi"
Dzięki nim mam prawdziwie spełnione marzenie i takie crosscośtam oglądam jako ciekawostki.

__________________
szczęśliwy, zakochany, mąż i ojciec

Ostatnio edytowane przez szymek : 02.11.2010 o 22:33
szymek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 22:38   #299
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,464
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 22 godz 42 min 33 s
Domyślnie

Patrze na te foty i jedna rzecz mi nie daje spokoju: jak oni je stawiają że się nie przewracają?
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2010, 23:00   #300
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Kładą je na boku pod ścianą i robią foty z góry.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08
Africa Twin Adagiio Inne tematy 13 16.10.2008 16:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.