Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 04.11.2018, 09:54   #21
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Dla mających wątpliwości odnośnie estetyki , można przecież zastosować taki kolor naklejki na jakie tło się je nakleja.
Miałem trochę białej to przykleiłem na boczkach na białej powierzchni widać je dopiero po oświetleniu w nocy , to samo można zrobić z każdym miejscem na motocyklu dobierając kolor i kształt miejsca.

W kwestii bezpieczeństwa to jestem zdania i te trochę lat za kierownicami małych i dużych pojazdów to potwierdzają że praktycznie wszystko ( ok 90%) zależy od kierującego.
Żadne odblaski czy obwieszenie się halogenami nie da żadnych gwarancji po za lepszym samopoczuciem i mylną wiarą że inni to widzą i na pewno z tego skorzystają.
To styl jazdy i zachowanie połączone z odpowiednią analizą drogi jak też obserwacja wszystkich uczestników ruchu w promieniu co najmniej kilkudziesięciu metrów z przewidywaniem każdego potencjalnego ich możliwego zachowania z przygotowanymi na to naszymi reakcjami jest odpowiedzialna za to czy jedziemy bezpiecznie czy będziemy ściągać na siebie ryzyko.
Z naszego podwórka powiem że wiele razy jadąc w grupie widywałem osoby które aż prosiły się o wypadek i często też swoim zachowaniem powodowały zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla innych z grupy.
Oczywiście te osoby nie przyjmują do wiadomości że powinny zacząć od swojej psychiki i zachowania na drodze ale najczęściej zwalają to na to że ktoś ich nie widział czy nie ustąpił itp.
Żeby była jasność , nie ma większego znaczenia czy ktoś jeździ wolniej czy szybciej to chodzi o to w jaki sposób to robi i jakie są z tego późniejsze konsekwencje.
Także moi drodzy żadna ilość naklejek ani światełek nie stworzy nam bezpieczniejszej drogi więcej niż parę może parenaście % , to od nas zależy te 90% i z tym coś róbmy nie licząc na gadżety i to czy ktoś je dojrzy.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sakwy/rogal vs. kufry = bezpieczenstwo? Kamyk Szpej turystyczny - Produkty i Porady 54 22.03.2013 16:37
Mapy TOMTOM czarnogóra albania - są wogóle duzy79 Przygotowania do wyjazdów 3 02.09.2010 23:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.