Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 18.02.2011, 10:52   #11
Roger
 
Roger's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Świdwin
Posty: 43
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60000
Galeria: Zdjęcia
Roger jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 6 godz 35 min 3 s
Domyślnie

W moim przypadku takim płukaczem uratowałem silnik w aucie (mercedes 124 300E) - w pewnym momencie spadła moc, zaczęło coś w silniku rzęzić (łańcuch rozrządu) no i spadło ciśnienie na zegarze (co dostrzegłem dużo później), a auto dopiero co kupione - czarna rozpacz. Znajomy mechanik rozkłada ręce, padła decyzje - jeździj aż się rozp******li wtedy będzie wiadomo co to. Postanowiłem jeszcze zmienić olej i ktoś mi polecił dodać płukacz. Możecie sobie wyobrazić moją minę, jak gościu wlewał ten specyfik do silnika (silnik pracował) i zanim wlał całą zawartość buteleczki, hałas ucichł i ciśnienie wróciło.
Pewnie poprzednikowi zapomniało się zmienić olej. Więc wydaje mi się, ze stosowanie owego specyfiku ma sens, gdy zamiast oleju w silniku jest szambo, ale gdy jak np. w przypadku Puntka olej był zmieniany na czas i stosowany dość dobry to chyba niekoniecznie, a już na pewno nie pomoże na taką dolegliwość jak nadmierne spalania. Ewentualnie wcześniej wspomniany ceramizer.
Roger jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
LS2 co sądzicie? buli Kaski 27 03.05.2013 08:31
Co sądzicie ? Kubaandcom Kaski 2 19.11.2012 21:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.