Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.02.2015, 19:20   #1
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie Opinie o KLR600

Witam.
Jak w temacie. Czy ktoś miał do czynienia z tym motocyklem? Przeczytałem już cały internet, ale niestety nie ma w nim tylu informacji o tym motocyklu, co o Afryce. Ponoć silnik nie różni się wiele od nowszego 650 i jest całkiem niezły, ponoć żre olej, ponoć jest dobry i niezniszczalny, ponoć jest to kupa, ponoć, ponoć, ponoć...
Na razie wiem tyle, że oleju trzeba pilnować bardziej niż w innych moto, i że ma automatyczny napinacz rozrządu, który warto wymienić na akcesoryjny, ręczny.
Znalazłem egzemplarz w naprawdę fajnym stanie, można powiedzieć kolekcjonerskim. Wiem, że to już prawie zabytek, nie potrzebuję jednak motocykla do dziczenia, tylko do turystyki bocznymi drogami po Polsce, bez napinki. Warto brać go w ogóle pod uwagę, czy zdecydowanie nie?
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2015, 14:52   #2
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 46 min 12 s
Domyślnie

Warto. A jak masz sprawdzony egzemplarz to warto podwójnie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2015, 15:35   #3
samos
 
samos's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: POLSKA
Posty: 22
samos jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 21 min 50 s
Domyślnie

Miałem go jakiś czas temu ,kupiłem z przebiegiem coś ponad 60 tyś.km ma dość charakterystyczny odgłos pracy silnika przy dodawaniu i zmniejszaniu obrotów ale nie przejmuj się te typy tak mają .Przejechałem nim ok.10 tyś w różnych warunkach i poza wymianą materiałów eksploatacyjnych nic nie robiłem,wydaje mi się że chyba został mi z niego akcesoryjny zbiornik Acerbisa 24 l.
samos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2015, 17:32   #4
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Miałem KLR z 20002 r w wersji C, kupioną w PL od drugiego właściciela. Przejeździłem na niej sezon (10 tys km) zaliczając wypad na Krym. Gdzieś na FAT jest opis wyjazdu i samego moto. Jeśli masz na oku zadbany egzemplarz to warto. Niedawno widziałem swoją starą KLR na sprzedaż na Alledrogo, mimo upływu lat trzyma cenę Wymień napinacz łańcucha balansera na akcesoryjny, pilnuj zaworów i poziomu oleju. Moto jest nieco cięższe od DR650SE ale sprawia wrażenie ciut solidniejszego. W lekkim terenie oba są podobne, takie typowe leśne kanapowce. To z czym musisz się liczyć, do słaby dostęp do akcesoriów w PL (ściągałem graty z USA) i niewielkie wsparcie społeczności użytkowników w Polsce. Pod tym względem nic nie przebije Afryki

Ps. Podeślij zdjęcia na a, to może zobaczę czy coś było grzebane.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2015, 17:53   #5
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 23 godz 20 min 27 s
Domyślnie

Dzięki za opinie
Mikelos, Twoją relację czytałem. Sprzęt, który mam na oku jest sporo starszy, z 85 roku
Co wiem od sprzedającego: Motocykl kupił od pierwszego właściciela we Włoszech, z przebiegiem 20 tys. km. i zatartym silnikiem. Jako, że jest mechanikiem motocyklowym, zrobił remont i mówi, że silnik jest praktycznie jak nowy. Założył nowe opony (jak widać uniwersalne, używał moto turystycznie), zmienił napęd, zamontował bak ecrbisa, itp. Zrobił 4 tys. km od remontu. KLR został wyszykowany do sezonu, dodatkowo zmieniony olej i uszczelniacze w lagach. Generalnie właściciel rozpływa się w zachwytach nad stanem technicznym tego motocykla Na zdjęciach wygląda rzeczywiście całkiem nieźle, mogę wrzucić tutaj, bo nie jest na żadnym portalu ogłoszeniowym. W sobotę prawdopodobnie jadę go obejrzeć.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20140707_183114.jpg (275.1 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20140707_190953.jpg (242.1 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20140712_084709.jpg (287.0 KB, 1 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20140712_084715.jpg (353.2 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20140831_111705.jpg (648.0 KB, 4 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20140831_111721.jpg (689.2 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg klr 600.jpg (292.7 KB, 5 wyświetleń)
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2015, 19:08   #6
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Wygląda sensownie. Sprawdź czy nie ma luzów na wahaczu, jak wyglądają okolice kiwaczki, grubość i gładkość tarcz hamulcowych z przodu. Zerknij jeszcze pod gumowe osłony lag - chrom cały ? Jeśli zapala na zimo i ciepło, nie dymi, rusza i hamuje, nie łomoczą biegi, to brać. Ma duży bak, bagażnik, osłonę silnika - do turlania turystycznego nic więcej nie potrzeba.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT 94r. prośba o opinie nalesnikplock Inne tematy 25 17.04.2015 10:38
Duchinni d 311 opinie PiotrTMC Kaski 1 18.05.2014 23:15
Opinie o Acerbis 035 torak Kaski 13 22.03.2013 10:15
Kask HJC CL-XS - opinie?! michoo Kaski 10 07.02.2010 19:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.