Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.04.2010, 09:08   #71
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał miroslaw123 Zobacz post
wasilczuk, podałem je kilka postów wcześniej! Jak dla mnie:
-Jaruzelski - wyprowadził kraj z socjalizmu,
No po tym co napisałeś to spadłem z fotela pod stół i ciężko mi się było podnieść. Ty już może nic więcej nie pisz i nie kompromituj się.
diverek jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:09   #72
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
(..)
Dla mnie Prezydent Kaczyński jest tego miejsca godny bo spełnia kryteria prawdziwego Polaka i patrioty.
Wasyl, a np. dla mnie Ty bardziej spelniasz te w/w kryteria. Powaznie.

LK wg mnie niczym szczegolnym sie nie zasluzyl. Tak sie po prostu jakos jego losy ulozyly, ze na przyczepke byl (byli, bo trza blizniakow traktowac jak blizniakow ) w opozycji, i potem dalej samo poszlo. Plynal sobie z nurtem politycznej rzeki, az w koncu osiadl na prezydenckim stolku. I to ledwo-ledwo, minimalna przewaga przy smiesznej frekwencji. A potem zamiast wziac sie za jednoczenie Polakow (bo IMO tak powinien czynic prezydent) zaczal ich dalej dzielic.
Wg mnie prezydent byl z niego b. slaby, polityk taki sobie, elita tez byl mocno naciagana (elita nie uzywa slow typu 'spieprzaj dziadu', ' malpa w czerwonym' itp.), moze jako zwykly czlowiek byl OK (bo chyba nie mozna byc calkowitym nieudacznikiem zyciowym).
Co do jego patriotyzmu, to byl on z epoki tworzenia sie panstw narodowych, czyli XIXw., z dodatkami romantyczno-militarnymi. A calosc na pokaz - ten tragiczny w skutkach wylot do Katynia tez mial byc pokazowka, i wg mnie poczatkiem kampanii prezydenckiej.

A propos patriotyzmu: sam nie wiem, czy jestem patriota czy nie.. staram sie nikomu nie przeszkadzac, jak moge to pomagam, ogolnie lubie ludzi, rodakow.. podoba mi sie Polska jako kraj i staram sie ten kraj poznawac i chwalic sie nim.. znam dosc dobrze jego historie, w znacznej czesci sie z nia identyfikuje, jestem z niej dumny.. ale mimo wszystko nie wiem jak to z tym moim patriotyzmem jest. Ale wiem jedno: nie podoba mi sie taki patriotyzm, ktory innym odbiera mozliwosc bycia patriota na swoj sposob. A tak wlasnie patriotyzm traktuje PiS, Rydzyk i im podobni. Wg stosowanych przez nich kryteriow patriotami nie mogliby byc Pilsudski (bo Litwin, i socjalista), oficerowie polscy zydowskiego pochodzenia (a bylo wielu takich, i wielu z nich lezy w Katyniu), ludzie ktorzy za chlebem wyjechali po 2004 z PL (bo to przeciez zdrajcy, zaprzancy, nieudaczniki zyciowe), itd.

No i zajebiscie nie podoba mi sie to, co z tragedii ludzkiej robia politycy, media. Zamiast zamknac mordy, i w ciszy i skupieniu wspominac zmarlych, zamiast starac sie byc lepszym czlowiekiem i robic dobra robote jako osoby do tego wybrane i za to oplacane, robia z tych smierci widowisko, przy okazji ktorego chca ugrac ile sie da dla siebie
Po co te bombastyczne obchody, po co te bajki o krystalicznych charakterach..? Zmarlym one na nic, kazdy z nich swoim calym zyciem powinien byl pisac swoja laurke.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:14   #73
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Do tej pory wszyscy prezydenci powojenni Polski żyli więc nie było ustalone gdzie ich chować.
Kaczyński na Wawelu - Ok, ale również
Jaruzelski - postac tak samo kontrowersyjna jak i Kaczyński, ale od II wojny związana z Polską
Wałęsa - jemu na pewno nalezy sie Wawel, w końcu symbol Polski, noblista itd
Kwaśniewski - był prezydentem 2 kadencje, za jego kadencji weszliśmy do Uni...

Wawel duży - chować wszystkich prezydentów na wewelu i ok.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:22   #74
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
(..)
Wawel duży - chować wszystkich prezydentów na wewelu i ok.
Obawiam sie, ze mimo iz taki duzy jest, to nikt poza LK nie dostapi tego zaszczytu
.. zreszta, inne lokalizacje wcale nie sa mniejsze.

BTW: Dla mnie Wawel to pewien symbol. Nietykalny symbol. Wg mnie kazda ingerencja tamze bedzie powodowac spadek jego wartosci.
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:22   #75
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Thumbs down

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Wawel duży - chować wszystkich prezydentów na wewelu i ok.
Bieruta byś chciał przenieść ?
Wawel nie powinien być miejscem pochówku dla żadnego z nich, po latach można rozważyć przeniesienie szczątków.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:22   #76
greton
 
greton's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 218
Motocykl: 4 HRC
Przebieg: -
Galeria: Zdjęcia
greton jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 11 min 43 s
Domyślnie

dla mnie Wawel z całą swoją "zawartością" jest przede wszystkim obiektem muzealnym, skomercjonalizowanym, chodzą wycieczkowicze ciągle gadając i pstrykając i jak tu sobie wyobrazić rodzinę pary prezydenckiej która w ciszy i spokoju kontempluje przy grobie bliskich... tak sobie pomyślałem...
a w dupie to mam
greton jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:30   #77
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 15 min 39 s
Domyślnie

płakać mi się chce jak ktoś mówi że jaruzela wyprowadził nasz kraj z komunizmu. ja uważam, że dokonał tego Kukliński. jaruzelski był największym moskiewskim włazidupcem.
Wałęsa jest wielkim autorytetem ale to zwykły jełop. sam solidarności nie wymyślił. stał w pierwszym rzędzie. jest wizytówką i tyle.
no już całkowicie rozłożył mnie autorytet Kwaka za nato i Unię Europejską. haahah. do końca życia zapamiętam jego zachowanie w Katyniu i Charkowie oraz jego przyjaciela Siwca, który całował ziemię parodiując Ojca Świętego.
Faktycznie Kaczyński nie miał za wiele czasu na popisy. Dla mnie wystarczy to, że jako jedyny z prezydentów Europejskich poleciał do Gruzji i powiedział NIE Władimirowi P.
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce

Ostatnio edytowane przez wasilczuk : 14.04.2010 o 09:41
wasilczuk jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:33   #78
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,161
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 27 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubi Zobacz post
Sebol powiedz nam zatem co Twoim zdaniem trzeba zrobić,co zrobili ci co tam leżą?
Błyśnij historią i podaj tak na naprędce pięciu pochowanych i choć kilka ich zasług ok ?
Tylko nie szperaj po wiklipedjach tylko z głowy powiedz...

ps.Nie jestem za pochowaniem pary prezydenckiej na wawelu.Cała ta szopka medialna mnie wkurza niemiłosiernie,niedawno pluli,wyszydzali,szukali byle drobnego potknięcia.Teraz kręcą dokładnie odwrotnie.Patrzcie teraz Panowie jaka siła drzemie w przekazie medialnym.I pomyślcie o tym oglądając przedwyborcze debaty,programy itd.
może nie 5 ale 3

Kościuszko, Mickiewicz , Piłsudski
Z lekcji na pewno wiesz kim byli i co zrobili
sebol jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:37   #79
tr33


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Oborniki Śląskie
Posty: 70
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32kkm
tr33 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Proponowałbym odrobinę powściągliwości w wyrażaniu swoich opinii. Może lepiej pomilczeć, niż powiedzieć coś za dużo. Nie chodzi mi o zamykanie co poniektórym kolegom ust. Znajdzcie w sobie odrobinę uszanowania dla ludzi, którzy zginęli i stanowiska, które zajmowali. Decyzję podjęłą rodzina i trzeba ją uszanować. A jak kogoś nosi i nie może sobie znaleźć miejsca, to niech sobie poczyści motor albo co. Szanuję Was i Wasze opinie. Was proszę o to samo, raz jeszcze apelując o ciszę nad grobami...
tr33 jest offline  
Stary 14.04.2010, 09:37   #80
jaro5000
 
jaro5000's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Katowice
Posty: 260
Motocykl: RD07
Przebieg: ...
jaro5000 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 8 godz 14 min 24 s
Domyślnie

ale o co chodzi? w ogródku wam go chowają? pod oknem? NIE. Ten kto ma prawo o tym decydować, ten zdecydował, a rodzina na to przystała. I temat skończony. Nie powinno być żadnego ale. Co was boli? że jakbyście chcieli to wam odmówią, a jemu nie? jeszcze raz podkreślę: CO ZA RÓŻNICA, żadne z was na Wawelu nie mieszka, ba nawet odwiedzać to raczej rzadkość.

RIP
__________________
Zdrowia
J.
jaro5000 jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.