Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2011, 16:07   #11
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 2 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
A po za tym z głową wszystko w porządku?
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 18:14   #12
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
A po za tym z głową wszystko w porządku?
wypraszam sobie!!!
a co jest jakies preznie dzialajace forum ktm?
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 20:19   #13
Kuba z Lodzi
 
Kuba z Lodzi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 45
Motocykl: F800GS
Kuba z Lodzi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 48 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hero Zobacz post
KTM tez bylo a nie ma.
Ciekawe jak beda do siebie mowic. Po polsku czy po faszystowsku? Ciekawe jak przeksztalca slawnego juz czarnucha (osobiscie nie lubie jak mnie sie tak nazywa nawet na forum) - moze na wiatraki (troszke holenderskie), a moze na male hansy lub helmuty?
Kto wie>
Zazwyczaj przechodzę wobec takich bzdurnych komentarzy obojętnie... ale tym razem w ogóle nie mam pojęcia o co chodzi autorowi, co miał na myśli i co chciał powiedzieć... więc postanowiłem napisać kilka słów...

.. i nie będę tu pisał "po faszystowsku" licząc, że czytające to "czarnuchy" mnie dobrze zrozumieją i nie obrażą się (niektórzy z pewnością się obrażą "bo nie lubią jak ich się tak nazywa nawet na forum).

Sam zresztą mentalnie uważam się za czarnucha, afrykańczyka itp. ...a nie "małego hansa" ani "helmuta . i nie ma to znaczenia, że obecnie w garażu nie stoi już Aftryczka tylko "Będziesz Miał Wydatki" (zresztą pewnie jak cały zachwyt nad tym "elektronicznym wynalazkiem" minie znów w garażu zagości "królowa").

Ale do rzeczy... forum F800GS powstało głównie z realnej potrzeby wzajemnego i bezinteresownego wspomagania się użytkowników rzeczonych "wiatraków" w nękających ich problemach technicznych (bo niemieccy konstruktorzy dobrze zadbali o to by w ogóle nie było wiadomo co do czego, o co chodzi i aby prawie każda awaria kończyła się wizytą w serwisie, gdzie bez zaciągnięcia kredytu hipotecznego, sprzedania własnych dzieci i nerki lepiej się nie pojawiać w ogóle..)

A przecież nie jest tajemnicą, że do "afrykańskiej" niezawodności i niezniszczalności jest bardzo daleko nieco nowszym sprzętom - takim np. jak BMW F800GS.
Po prostu takich motocykli jak AT się już nie robi.. bo nikomu się to nie opłaca by motocykl się nie psuł, a jeśli już to rzadko i żeby prawie wszystko można było naprawić samemu i to przy użyciu kombinerek, kawałka drutu i izolacji.

No ale powiedzmy, że ktoś już się nabrał (np. tak jak ja) na piękne migające (zazwyczaj bez powodu) diody zegarów, wyświetlacze, dużo różnych guziczków i inne potrzebne i mniej potrzebne gadżety oraz dźwięk silnika łudząco przypominający pracę Cinquecento 700...

Ma teraz co chciał (albo wydawało mu się, że chciał).. i co dalej?

Gdzie biedne "małe hansy" i "helmuty" mają wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i patentami... szukać wsparcia technicznego itd.? No przecież nie na tym forum... które, poza tym, że jest chyba "najbardziej klimatycznym" forum motocyklowym i podróżniczym, jest również kopalnią "afrykańskiej" wiedzy technicznej.

No właśnie... ile razy korzystaliśmy wszyscy z pomocy technicznej i doświadczenia albo "specjalnie wypatentowanych" rozwiązań innych "czarnuchów" Ile razy takie porady i "patenty" pomogły rozwiązać problem i zaoszczędzić kupę kasy?
Otóż to....

Tak więc, mam nadzieję, że rozumiecie teraz, że to nie jest żadna konkurencja dla tego forum bo zjawisko jest póki co bardzo niszowe (dotyczy przecież nielicznych jeszcze użytkowników konkretnego modelu a nie całej - jak niektórzy powiedzą "faszystowskiej" - marki)

Czy forum BMW F800GS przetrwa? Czy będzie się rozwijać czy zwijać.. czas pokaże.. na początku nigdy nie wiadomo...

Ja w każdym razie mam nadzieję, że forum przetrwa choćby dzięki działowi, który wcześniej czy później musi na nim powstać: DLACZEGO NIE LUBIĘ MOJEGO BMW F800GS - HYDE PARK (Franc dzięki za pomysł :-)) Myślę, że będzie tam spory ruch...

Pozdrawiam afrykańskim pozdrowieniem
wszystkich "Czarnuchów" co lubią jak się tak ich nazywa.

----------------------------------
"czarnuch" z Łodzi przemieszczający
się obecnie "faszystowskim wiatrakiem"
__________________
nie piszę, nie czytam, nie znam się... zarobiony jestem...

Ostatnio edytowane przez Kuba z Lodzi : 15.02.2011 o 20:32
Kuba z Lodzi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 20:30   #14
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 7 min 35 s
Domyślnie

Bardzo fajny tekst...kolegom czasem się wyrywają jakieś szybkie słowa, ale na pewno trzymają kciuki za was... Może nawet umieścimy przekierowanie na stronie głównej do waszego forum... kto wie...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 20:32   #15
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Kuba, my rozumiemy, to tylko Hero nie rozumie
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 20:46   #16
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,808
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 13 godz 33 min 20 s
Domyślnie

Jak sam napisałeś , ma co chciał (albo mu się wydawało). Czym Ty się stresujesz, zwłaszcza zakładając taki temat. Ze swojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że lepiej już było , więc ciesz się że masz ten motocykl a nie rocznik 2012. Co do forum to jeżeli będzie na nim coś o wycieczkach to pewnie będę zaglądał, ale uszczelniecze , regulatory napięcia i inne rzeczy które się psują mnie nie interesują . Mam nadzieję że możliwość zepsucia się czegoś nie odbierze wam radości z jazdy motocyklem. Są też plusy , motocykl podobny do twojego zużył średnio 3,7 l/100 km na trasie długości łącznie 9000 tys km i się nie zepsuł.
PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 21:21   #17
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Bo jestescie za prosci by to zrozumiec. A ja lubie prowokowac z nudow bo deszcz pada.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 21:25   #18
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 26 min 20 s
Domyślnie

Osobiście uważam, że przegiąłeś.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 21:54   #19
mirek
XII.2004
 
mirek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Łódź
Posty: 605
Motocykl: CRF 1000 L2
mirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 28 min 26 s
Domyślnie

No tak, wiedziałem, że jak Kubuś napisze o powstaniu forum f 800 gs na AT to będą różne komentarze najbardziej obawiałem się tych w stylu dlaczego nie lubię bmw, nie wiem czy wiecie, że ten temat liczy 97 stron, 915 odpowiedzi i 71479 odwiedzin – niezły wynik i ciekawy socjologicznie

Pomimo że nadal kochamy Afryczki, to tak się złożyło, że w grupie Uć mamy teraz 4 szt 800-ek, ale nadal utożsamiamy się z forum AT dzięki któremu się poznaliśmy i mamy wielu przyjaciół.

Przez chwilę pomyślałem, żeby założyć temat o problemach technicznych naszych nowych motocykli gdzieś na forum AT, ale wiem, że to byłby spory nietakt.

Gdzieś musimy się wymienić doświadczeniami i wzajemnie się wspierać w tym naszym nieszczęściu o nazwie BMW f800gs.

Kuba podał informację o powstaniu forum, również dlatego że wielu Afrykańczyków przymierza się do zakupu 800-ki i może chcieliby wyrobić sobie zdanie. Niewykluczone, że jak się chłopaki naczytają o tym jak te motory się psują i jakie są beznadziejne, to nie popełnią tego błędu co my i zostaną nadal przy AT.

Pozdrawiam wszystkich.

Hero masz taki podpis pod postami:

Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.

Proponuje go skrócić do:

pierdolnąć głośnym NIE.

Lepiej będzie pasował do Twoich postów.
__________________
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez mirek : 15.02.2011 o 22:40
mirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2011, 22:54   #20
Komak


Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 362
Motocykl: Juz nie mam
Komak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 15 godz 1 min 41 s
Domyślnie

O podpisie Hero.Bylem raz na rajdzie organizowanym przez BMW w....Niemczech.Bylo ze 300 beemek i 1 AT z blachami polskimi.Zero komentarzy z ich strony.Pozdrawiam
Komak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
naklejka forum grzegorz77 Wszystko dla Afrykańczyka 2 13.01.2013 17:03
przesiadka z F800GS na AT? kruk Inne tematy 91 25.10.2012 08:26
Nowe na forum: GG laska Inne tematy 2 03.05.2010 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.