Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2014, 23:28   #441
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Lupusie, nie zamierzam współpracować z Sowizdrzałem na żadnym polu.
Bez urazy.
Oooo przepraszam, ja tu tylko sprzątam, pewnie cuś mi uszło
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 30.05.2014, 23:34   #442
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
a wracając do budżetu to wytłumacz mi może jak to jest - z Lasów wyciąga się pieniądze do budżetu bo państwowe i mają - niech będzie - OK.
ale jednocześnie koleje dzieli się na spółki i te dochodowe prywatyzuje i zyski idą do prywatnych kieszeni , natomiast nierentowne pozostają państwowe i dokładamy do nich wszyscy.Dlaczego?!A jeśli tak to może powinniśmy jeździć nimi za darmo bo państwowe i dotowane ?
Idżmy dalej:
prywatne kopalnie zwalnia się ze składek ZUS czyli znów dopłacamy do nich wszyscy mimo że prywatne i zyski idą do prywatnej kieszeni ?!
A kto mowil , ze wszystko jest cacy?
Ja Ci tylko wyjasnilem co to jest budzet i dlaczego. Twoje przyklady moga nie miec konca , wiec szkoda czasu na ich rozpatrywanie.
Masz jakas lepsza wizje to dzialaj
puszek jest offline  
Stary 30.05.2014, 23:46   #443
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Ja wiem jak działa budżet i właśnie dlatego nie podoba mi się wrzucenie pieniędzy z Lasów do tego wora bez dna.Gdyby te pieniądze zostały od razu przeznaczone choćby na wspomniane drogi lokalne to mogło by np. powstać ok. 3 tyś. km. dróg lokalnych , a to naprawdę dało by się odczuć w biednych gminach.A tak nie wierzę , że powstanie za te pieniądze choćby 1/3 tych dróg , a w dziedzinach o których wspomniałeś raczej też się niewiele zmieni.Masz jednak rację - nie ma sensu dywagować na te tematy w tym wątku.
Chodziło mi tylko o wskazanie dlaczego nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości na zmianę w kwestii udostępnienia lasu dla ruchu pojazdów.
Klas jest offline  
Stary 31.05.2014, 01:34   #444
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
większość dróg leśnych nie spełnia norm dotyczących dróg publicznych , a co za tym idzie każdy wypadek a nawet uszkodzenie pojazdu grozi LP roszczeniami odszkodowawczymi
A ci leśnicy, co jeżdżą tymi drogami w imię obniżania cen żywności, to nigdy nic im się nie dzieje? Jak im się uszkodzi pojazd albo noga, to nie mają roszczeń?

Tak jak pisałeś, dla enduraków im gorsza droga tym lepsza. Tu chyba nikt nie chce budowania/remontowania dróg w lasach, tylko ich otwarcia dla zainteresowanych.

Szlaki w górach są otwarte dla wszystkich. Zdarza się wiele wypadków, a nie słyszałem o tym, żeby ktoś miał z tego powodu roszczenia np do TPN-u.
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline  
Stary 31.05.2014, 08:36   #445
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

co do dróg.. to ostatnio zauważyłem wspaniały trend asfaltowania tysięcy dróg leśnych za kasę z UNI.. bez prawa wjazdu nikomu z poza lasów... idealny przykład jak dobrze wydawać pieniądze...
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline  
Stary 31.05.2014, 11:09   #446
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dery Zobacz post
A ci leśnicy, co jeżdżą tymi drogami w imię obniżania cen żywności, to nigdy nic im się nie dzieje? Jak im się uszkodzi pojazd albo noga, to nie mają roszczeń?

Tak jak pisałeś, dla enduraków im gorsza droga tym lepsza. Tu chyba nikt nie chce budowania/remontowania dróg w lasach, tylko ich otwarcia dla zainteresowanych.

Szlaki w górach są otwarte dla wszystkich. Zdarza się wiele wypadków, a nie słyszałem o tym, żeby ktoś miał z tego powodu roszczenia np do TPN-u.
Oj to żle słyszałeś - choćby słynna sprawa 12-nastoletniej bodajże dziewczynki na którą spadło drzewo w parku narodowym - sprawa trwa do dzisiaj.
Klas jest offline  
Stary 31.05.2014, 11:18   #447
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Wczoraj zrobiłem sobie offroad.


I stwierdziłem:
Konie podobnie ryją drogi w lesie ale nie chciałbym dzielić wspólnie drogi z końmi i motocyklami.

No bo jak enduro, to przecież dlaczego nie cross, czy quad, a jak quad dlaczego nie 4x4? Jeśli 4x4 dlaczego nie unimogiem ? A tak gwoli sprawiedliwości, to brak dróg lokalnych, legalnych? Trzeba pchać się tam, gdzie jest zakazane?

Dery co innego jak pracownik jeździ, gdy to pracownik ma wypadek. Koszty budowy niszczenia dróg wliczone są w cenę. Nie ma potrzeby zwiększać tych kosztów. Jeśli zmuszą ich ustawą, to inna bajka, ale wówczas nikt nie będzie robił im pretensji ze złego gospodarowania.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 31.05.2014 o 11:23
Ziarko jest offline  
Stary 31.05.2014, 11:52   #448
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Ten off to nawet nie droga.. byc moze to jakis stary brod. Nawet w najsmielszych marzeniach nie pomysle ze taki trakt moze byc udostepniony. Ale jest sporo lesnych autostrad, bede to dokumentowac. Jezdzac tu na podlasiu po lesnych drogach czasami spotykamy jezdzcow konnych, zawsze zawalniamy do minimum, czasem zatrzymujemy sie by pogadac, panuje totalne zrozumienie, konie sa ok, ryja bardziej niz motory pod gorke ida podobnie, z gorki gorzej. To ten sam sport. Za 10-20 lat gdy motocykle elektryczne wejda w zycie, nikogo nie zdziwi czestsze porownanie.
...znalazlem nawet fotke...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_0241.jpg (743.1 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez redrobo : 31.05.2014 o 13:10
redrobo jest offline  
Stary 04.06.2014, 11:51   #449
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
co do dróg.. to ostatnio zauważyłem wspaniały trend asfaltowania tysięcy dróg leśnych za kasę z UNI.. bez prawa wjazdu nikomu z poza lasów... idealny przykład jak dobrze wydawać pieniądze...
To jest niezłe!
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline  
Stary 04.06.2014, 13:27   #450
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Lasy Panstwowe po cichu, w imie "budzetu" przygotowuje sie do sprzedazy.
Kto nie wierzy, niech sprawdzi ksiegi wieczyste i nowe wydzielone parcele w lasach.
Oczywiscie to zasluga debili z platformy antyobywatelskiej i peeselu.
Popychaja nowe regulacje bez szumu i sprzeciwu spolecznego.
To jest sabotowanie i wyzbywanie dziedzictwa Narodu.
Tak sie zastanawiam...jaki sens ma podnoszenie kwestii poszanowania Prawa, skoro przedstawiciele Narodu (p-osly) zachwuja sie jak zdrajcy.(?)
Wszyscy mowia jakie to wolnosci zapanowaly w naszej nieszczesliwej krainie.
Nikt nie pyta ile to wszystko kosztuje.A kosztowac nas bedzie ogromnie.
W zamian za mozliwosci swobodnego podrozowania i bezwizowego przemieszczania sie,juz za kilka lat moze 10 staniemy sie pariasami Europy.Wowczas utrudnienia w przemieszcxaniu sie zostana ponownie wprowadzone.Co zyskamy w perspektywie generacji,dwoch?
-Lepiej pomyslec co stracimy.
..Ale kto by chcial o tym dyskutowac, lepiej jezdzic ,jezdzic..
 
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.