Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.02.2018, 21:48   #71
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Prawie codziennie w sezonie widziałem motoamb na Trasie Łazienkowskiej więc chyba jest zajęcie?
pozdr
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2018, 21:55   #72
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jeżeli Yamaha to jednym śladem. Głównie wożą krew. Stąd na trasie widujesz. Choć wyposażenie mają. Kiedyś miałem z nimi interwencje - wyszkoleni ratownicy medyczni.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2018, 22:37   #73
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Ech pogotowie... Właśnie wróciłem z szychty na Mokotowie, pół dnia się zastanawiałem do czego Ty będziesz jeździł na tym motocyklu? Jak Wyobrażasz sobie prace w Warszawie w PRM?
Jak to do czego?

Kiedy Ty nie będziesz mógł jechać z nami to Sulejówek, rembertów,Okuniew i okolice. Tylko musi potrenować na czołgówce
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2018, 23:32   #74
VIPER
 
VIPER's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: TAK
Posty: 135
Motocykl: CRF1000L GS1200adv
Przebieg: jest
VIPER jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 07 A-gent Zobacz post
Prawie codziennie w sezonie widziałem motoamb na Trasie Łazienkowskiej więc chyba jest zajęcie?
pozdr
Tego widywałeś?

jestmiejsce.JPG

Chyba jest wakat
__________________
Umiejętność prawidłowej oceny przychodzi z doświadczeniem. Niestety doświadczenia przybywa w wyniku niewłaściwej oceny
VIPER jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 05:44   #75
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
Tego widywałeś?

Załącznik 77777

Chyba jest wakat
Motocykl został naprawiony w kilka dni, a kolega już normalnie funkcjonuje
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 05:51   #76
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Jeżeli Yamaha to jednym śladem. Głównie wożą krew. Stąd na trasie widujesz. Choć wyposażenie mają. Kiedyś miałem z nimi interwencje - wyszkoleni ratownicy medyczni.
Nie Ratownicy Medyczni a Ratownicy
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 08:13   #77
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał VIPER Zobacz post
No to pochwal się jaki kask wybrałeś, wrzuć fotkę
Obecnie kask mam taki: HJC R-PHA-MAX-EVO w kolorze fluo, ten kolor jest super budzi trochę "kontrowersji" ale daje rade, jestem bardziej widoczny.
Tak jak pisałem kasków miałem kilka zanim wybrałem ten właściwy.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 10:15   #78
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Żwirki i Wigury...
Masz szczęście kolego kaminba, że będąc studentem stać Cie na kupno nowej Afryki i przerobienie jej na Ambulans. Jednak bycie kierowcą motoambulansu w systemie PRM nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Wiem że masz szlachetne ideały ratowania życia ludzkiego ale rzeczywistość ratownictwa w Polsce raczej brutalnie Cie rozczaruje... Powołania i zapału do garnka niestety nie wrzucisz... A w pogotowiu się kokosów nie zarabia.
Żeby jeździć na jednoosobowym zespole jakim jest motocykl musisz siłą rzeczy być jego kierownikiem, żeby być kierownikiem ZRM musisz mieć 5 lat doświadczenia w Pogotowiu lub na SOR. To jest pierwsza kłoda pod Twoje nogi. Nikt nie pozwoli na to żeby ratownik zaraz po studiach i bez doświadczenia robił TRIAGE przy wypadku masowym. Wszystko tak pięknie wygląda jak się na to patrzy w telewizji albo na filmikach na YT. Jak się jest po drugiej stronie to rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej... Jestem Kierowcą-ratownikiem w Warszawie prawie 10 lat i nie wyobrażam sobie po prostu do czego nasi "dyspozytorzy" wysyłali by taki motocykl. Poza tym, teraz są takie zawirowania w ochronie zdrowia, że nie nadarzysz. Wszyscy jeszcze obiecanego przez ministra dodatku nie dostali a co tu myśleć o motocyklach w PRM... Zważ na to, że system podobno ma być upaństwowiony tak więc motocykl prywatny nie będzie mógł być w nim wykorzystany. Ochrona zdrowia w Polsce puki co jest w rozsypce a Ratownik to jego pomiotło. Zastanów się dobrze w co się pchasz. Prawie 10 lat w tym bagnie siedzę i uwierz mi, wiem co mówię
Zawsze możesz wozić krew albo robić zabezpieczenia. Nie piszę tego żeby Cie zdeprymować, Mówię tylko z własnego doświadczenia jak jest... a jest na prawdę kiepsko, idź na Hożą i zapytaj jakie stawki są na kontraktach i ile jest podstawy na etacie dla kierowcy-ratownika, zapewniam Cię że witki Ci opadną. Ja od maja rezygnuje z pracy w PRM, mam dość bycia wyrobnikiem za psie pieniądze.

Mesjasz dawaj my złożymy kwity jak kupią w pogotowiu motocykl, będziemy się zmieniać . Wyobrażasz to sobie? K1, leży nieprzytomny przy Gibalskiego, albo na przystanku Odyńca/ Wołoska :P Pędzisz na sygnale w nadziei, że będzie prawdziwe ratownictwo a tu okazuje się ze Podolak znów napił się salicylu i leży na przystanku i dobrzy samarytanie dzwonią po pogotowie dramatycznie opisując sytuację. A potem stoją i nagrywają Cie telefonem w poczuciu spełnienia obywatelskiego obowiązku... c'est la vie qrwa
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!

Ostatnio edytowane przez szymon25 : 08.02.2018 o 10:33
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 10:26   #79
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Żwirki i Wigury...
Masz szczęście kolego kaminba, że będąc studentem stać Cie na kupno nowej Afryki i przerobienie jej na Ambulans. Jednak bycie kierowcą motoambulansu nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Wiem że masz szlachetne ideały ratowania życia ludzkiego ale rzeczywistość ratownictwa w Polsce raczej brutalnie Cie rozczaruje... Powołania i zapału do garnka niestety nie wrzucisz... A w pogotowiu się kokosów nie zarabia.
Żeby jeździć na jednoosobowym zespole jakim jest motocykl musisz siłą rzeczy być jego kierownikiem, żeby być kierownikiem ZRM musisz mieć 5 lat doświadczenia w Pogotowiu lub na SOR. To jest pierwsza kłoda pod Twoje nogi. Nikt nie pozwoli na to żeby ratownik zaraz po studiach i bez doświadczenia robił TRIAGE przy wypadku masowym. Wszystko tak pięknie wygląda jak się na to patrzy w telewizji albo na filmikach na YT. Jak się jest po drugiej stronie to rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej... Jestem Kierowcą-ratownikiem w Warszawie prawie 10 lat i nie wyobrażam sobie po prostu do czego nasi "dyspozytorzy" wysyłali by taki motocykl. Poza tym, teraz są takie zawirowania w ochronie zdrowia, że nie nadarzysz. Wszyscy jeszcze obiecanego przez ministra dodatku nie dostali a co tu myśleć o motocyklach w PRM... Zważ na to, że system podobno ma być upaństwowiony tak więc motocykl prywatny nie będzie mógł być w nim wykorzystany. Ochrona zdrowia w Polsce puki co jest w rozsypce a Ratownik to jego pomiotło. Zastanów się dobrze w co się pchasz. Prawie 10 lat w tym bagnie siedzę i uwierz mi, wiem co mówię
Zawsze możesz wozić krew albo robić zabezpieczenia. Nie piszę tego żeby Cie zdeprymować, Mówię tylko z własnego doświadczenia jak jest... a jest na prawdę kiepsko, idź na Hożą i zapytaj jakie stawki są na kontraktach i ile jest podstawy na etacie, zapewniam Cię że witki Ci opadną.
ps
Dawaj Mesjasz my złożymy kwity jak kupią w pogotowiu Motocykl, będziemy się zmieniać. Wyobrażasz to sobie? K1, leży nieprzytomny przy Gibalskiego, albo na przystanku Odyńca/ Wołoska :P
Stać mnie bo ciężko pracuje Co do motoambulansu to dokładnie wiem jak to działa i zdaje sobie sprawę kiedy będę mógł najszybciej wyjechać jako ratownik medyczny na ulice w moim przypadku najszybciej za około 6 lat, ale ja mam czas nie spieszy mi się mam plan i tego się będę trzymał. Zresztą prawda jest taka że w tej chwili to raczej słabo potrafię nawet na tej afryce jeździć powiem więcej że nawet trochę się boje

Co do zarobków to dokładnie wiem ile zarabiają ratownicy ale ja nie robię tego dla pieniędzy, tak wiem teraz pewnie pojawi się fala hejtu ale mam finansowanie z innego projektu, w tej chwili zajmuje się tylko edukacją, do czasu jak zdobędę komplet uprawnień tak jak napisałeś będę mógł zabezpieczać imprezy, wozić krew i się szkolić. Ostatnio to robię tylko raczej darmowe szkolenia z Kolegami w szkołach na wioskach.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2018, 10:49   #80
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Dlaczego ma pojawić się fala hejtu? To bardzo szlachetne, że nie robisz tego dla pieniedzy. Dobrze, że są tacy ludzie. Oby brutalne zderzenie z betonem nie pozbawiło Cie tej pasji... Wiesz ile jest w Warszawie wyjazdów gdzie potrzebne są umiejętności, wiedza i doświadczenie ratownika medycznego? na 100 wyjazdów może jeden... W takim układzie nawet największa pasja może się znudzić.
Jak śniegi puszczą to zapraszamy na poligon My Cię z Princem jeździć nauczymy dwója i faja!!! tylko kufry pozdejmuj.
Gdzie robiłeś uprawnienia na uprzywilejowane, że Ci wbili w kwit kat A? Mi nie chcieli bo powiedzieli ze w systemie PRM nie ma motocykli. Być może dla tego, że ja miałem wydane uprawnienia z racji wykonywanego zawodu, nie musiałem robić żadnego kursu bo w momencie wejścia idiotycznego moim zdaniem przepisu pracowałem już kilka lat jako Kierowca ratownik i kwity wydawał mi wydział komunikacji.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!

Ostatnio edytowane przez szymon25 : 08.02.2018 o 11:00
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motoambulans w Bydgoszcz AmberBamber Inne tematy 43 13.09.2018 00:38
"PLR - POLSKA RAZEM – HONDA TRANSALP i SUZUKI FREEWIND" adamsluk Polska 36 18.03.2016 18:48
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.