Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.03.2017, 11:59   #61
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,000
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 2 godz 47 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Zastawia mnie co by było gdyby ktoś stracił równowagę i wpadł do otwartego kanału podczas takiego badania uszkadzając siebie i motocykl.
oczywistością jest, że ten kanał musiałby zasłonić na czas badania. Panowie bez przesady. Jeśli są rolki ograniczające zakładane, kanał zasłonięty to w czym problem? Czy ktoś może pokazać jak wyglądają te rolki ograniczające tak z ciekawości? Nie rozumiem, po co miałoby być oddzielne stanowisko do badania motocykli, skoro można to zrobić na samochodowym (rolki ograniczające i zasłonięty kanał). Przecież ludzie, którzy przez to przeszli jak czytam nie mają jakieś traumy.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 12:17   #62
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie





__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 31.03.2017 o 12:19
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 12:35   #63
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Stacja diagnostyczna, do której jeżdże wygląda dokładnie tak:

2 (1).jpg

2 (2).jpg

Rolki, o których mowa (bez ograniczników) wyglądają dokłądnie tak:

3.jpg

Dodam, że kanał ma ok 2m głebokości aby diagnosta stał wyprostowany pod pojazdem... Dodam również, że podczas badania hamulców w aucie przy sprawnych hamulcach pojazd dosłownie wyskakuje z rolek (nawet jak ma ABS)... Dokładniej pojazd wyskakuje w tył, a ponieważ roki stanowią pewne zagłebienie to idzie też w górę...
I teraz sedno - nie wyobrażam sobie, że ktoś stawia na tym niezabezpieczony motocykl i próbuje go utrzymać: motocykl szarpnie w górę i do tyłu, a stopy pozostaną w tym samym miejscu na posadzce...
Dla porównania - idźcie na dowolną siłownię, stańcie na bieżni elektrycznej, ustawcie prędkość na 8-10km/h, zacznijcie biec, a w pewnym momencie przestańcie przebierać nogami...

PS
Nigdy na rolki nie kazano mi wjeżdżać...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 14:43   #64
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krakus
oczywistością jest, że ten kanał musiałby zasłonić na czas badania. Panowie bez przesady. Jeśli są rolki ograniczające zakładane, kanał zasłonięty to w czym problem?
W tym, że co powinno to nie jest. Czyli rolek bocznych nie ma, kanału nie ma czym zasłonić a na rolki czas każą Ci wjechać.... a tak np. Jagna miała testować swój motocykl, gdzie sam diagnosta miał stracha.

A teraz wyobraźcie sobie - motocykl który jest w ruchu - nawet jak sie pojawi uślizg, to jest prędkość, jest manewr gazem, jest siła żyroskopowa - można motocykl wyprowadzić z poślizgu.
Wyprowadzać 200-300 kg maszynę enduro która normalnie ma napęd na tylne koło, gdzie symulacja prędkości jest na rolkach na przednim kole, gdy podczas hamowania tracisz przyczepność koła przedniego. Utrzymasz maszynę? Na śliskich płytkach? Nogą podeprzesz się? Czynnik napędowy tylnego koła jest wyłączony, motocykl nie generuje żadnego ciągu w danym momencie. Ten ciąg był wyłącznie symulowany nie przez motocykl a przez rolki. Dasz radę utrzymać maszynę? W trasie czasem to dodanie gazu wyciągnie Cię z gleby, a na takim postoju? Obawy są uzasadnione - jak warsztat nie jest przygotowany, to powtórzę - to jest problem stacji diagnostycznej a nie mojego zdrowia.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 31.03.2017 o 14:52
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 19:28   #65
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Jagna a jak to wygląda za Odrą bo tam sa i rolki i diagnosta pomyka po terenie i ulicy zanim wyda TUV no chyba ze moja wiedza jest niepełna
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 19:41   #66
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Adagiio "Zastawia mnie co by było gdyby ktoś stracił równowagę i wpadł do otwartego kanału podczas takiego badania uszkadzając siebie i motocykl."

Jeśli wpadnie do kanału zgodnie z procedurą opisana w rozporządzeniu to znaczy, że wszystko ok.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 21:23   #67
blacha_świecie
 
blacha_świecie's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 384
Motocykl: RD03
Galeria: Zdjęcia
blacha_świecie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 8 godz 11 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post

Dodam, że kanał ma ok 2m głebokości aby diagnosta stał wyprostowany pod pojazdem... Dodam również, że podczas badania hamulców w aucie przy sprawnych hamulcach pojazd dosłownie wyskakuje z rolek (nawet jak ma ABS)... Dokładniej pojazd wyskakuje w tył, a ponieważ roki stanowią pewne zagłebienie to idzie też w górę...
I teraz sedno - nie wyobrażam sobie, że ktoś stawia na tym niezabezpieczony motocykl i próbuje go utrzymać: motocykl szarpnie w górę i do tyłu, a stopy pozostaną w tym samym miejscu na posadzce...
Dla porównania - idźcie na dowolną siłownię, stańcie na bieżni elektrycznej, ustawcie prędkość na 8-10km/h, zacznijcie biec, a w pewnym momencie przestańcie przebierać nogami...

PS
Nigdy na rolki nie kazano mi wjeżdżać...
Gdybyś choć raz wjechał na rolki to byś takich bzdur nie napisał. Sory za szczerość.

Mieszkam w małym miasteczku (35000 mieszkańców) i zawsze podczas badania technicznego motocykla wjeżdżam na rolki. Zawsze diagnosta zakłada rolki boczne i zasłania kanał obok rolek. Podczas badania występuje małe ryzyko obalenia się. Motocyklem nie szarpie gwałtownie, czy to na boki czy też w górę. Gdy ruszają roli, czy też podczas hamowania na nich, motocykl nie wykonuje żadnych gwałtownych ruchów. Ja osobiście nie widzę żadnego problemu podczas tego badania.

Oczywiście musi być bezwarunkowo spełniony warunek: rolki boczne oraz zasłonięty kanał.

P.S. Gdyby diagnosta nie założył rolek bocznych oraz kanał byłby odsłonięty też bym na rolki nie wjechał.
blacha_świecie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 21:45   #68
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał blacha_świecie Zobacz post
P.S. Gdyby diagnosta nie założył rolek bocznych oraz kanał byłby odsłonięty też bym na rolki nie wjechał.
Na tym filmiku powyżej tak właśnie jest. I motek zeskakuje z rolek do tyłu.
A przy badaniu tyłu diagnosta ma jedną stopę na podłodze i to nie od strony OTWARTEGO kanału.

Jak widać się da, ale ja bym w takich warunkach nie zaryzykowała. Może jestem strachliwa, trudno, ten typ tak ma.

W każdym razie teraz już wiem, jak to powinno wyglądać.

Jestem jednak takiego dokładnie zdania jak Bicio - na przeglądzie auta wymagam, żeby wszystko "przetrzepano", bo dopóki nie stuka, ja nie wiem, czy coś jest na rzeczy.
A w motku wszystko (prawie) co sprawdza stacja jest na wierzchu i jestem sama świadoma, w jakim jest stanie i przyjeżdżam po pieczątkę.

Aaa - i ustawienie świateł po raz pierwszy mi zmierzono na tej stacji
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 22:06   #69
blacha_świecie
 
blacha_świecie's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 384
Motocykl: RD03
Galeria: Zdjęcia
blacha_świecie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 8 godz 11 min 31 s
Domyślnie

Jagna, na ty filmiku nie są spełnione dwa warunki o których pisałem. Jeżeli będą rolki boczne oraz zasłonięty kanał (takie są procedury podczas przeprowadzania badania sprawności hamulców w motocyklu), to nie masz się czego obawiać. Diagnostę możesz poprosić o asekurację z tyłu motocykla.
blacha_świecie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 22:18   #70
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Jako , ze w AT zmienilem rame to wyslano mnie na powazny przeglad. Pierwszy raz zdazylo mi sie co by tak "przeorali" mi AT . Od sprawdzenia lusterek i ich powieszchni przez dyskoteke do owych rolek. I musze przyznac iz bedac kurduplem , tez mialem sceptyczne podejscie. Zostalem poinstruowany , aby bardzo powoli naciskac hamulec , az do calkowitego zblokowania i tu o dziwo nic mnie nie katapultowalo tylko przesunelo do tylu.Dodam tylko , ze to samo bylo z tylnym hamulcem. A podpieram sie tylko jedna noga.
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.