Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.04.2017, 14:17   #31
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Sebol, w szkoku jestem... Te opony wyglądają jakby przed użyciem leżały 10 lat na słońcu i mrozie naprzemiennie... Na 4 zdjęciu (to z odpadniętą kostką) kord wyłazi... Ja bałbym się na tym jechać...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 14:39   #32
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Chemik nie bardzo miałem wybór. Na drodze magadańskiej działy się cuda. Przecięło mi oponę Metzelera która ma przecież oplot stalowy !! Musiałem zatem spory kawał drogi jechać na tej słabej K60.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 14:43   #33
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Sebol, ależ ja Cię doskonale rozumiem... Zdradź tylko czy majty miałes brązowe?
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 15:39   #34
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 597
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 4 godz 29 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Demonizujesz... Zjeździłem już na E07 w różnych warunkach pogodowych... Nawet przeżyły one i ja kilkugodzinny wypad na tor, gdzie je pozamykałem... Owszem, trzymania nie mają jakiegoś świetnego, ale tragedii też nie ma...
Opony już mam, nie zmienie na nic innego przed wyjazdem i tej opcji będę sie trzymał... Wczoraj zakupiłem trytytki najdłuższe jakie znalazłem w Castoramie (czarne, a jakże, pod kolor)... Może dziś uda mi się zrobić przymiarkę...
Może nie umiem jeździć, albo jakaś partia super twardych mi się trafiła ? Mam wersję Dakar ..może tu jest pies pogrzebany.
Nynek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 15:45   #35
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Tak źle nie było Co jakiś czas przeglądałem rozcięcie, jednak jadąc starałem się o tym nie myśleć ......no dopiero na asfalcie na Ałtaju, jak już prędkości zaczęliśmy rozwijać
Majty czyste
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 17:14   #36
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 23 godz 10 min 46 s
Domyślnie

Przyznam że zszokowały mnie te fotki tych K60tek.Takich zniszczeń nie miałem nawet na budżetowych CST 755 od Suchego. Zrobiłem tenerką 3aj prawie 7 tys w mieszanym terenie i on i off, przez 3-4 miesiące dojeżdżałem do pracy i z powrotem przez wysypisko gruzu budowlanego później przez budowę obwodnicy Lublina po kamiennym podkładzie pod asfalt nie raz pełnym ogniem (tenerki). Opony po prostu naturalnie zeszły bez żadnych przecięć czy pęknięć. Zasadniczo to takiego rozpadu opony jeszcze nie widziałem. I mam nadzieje nie zobaczyć.Coś musiało być z tymi k60 nie tak.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 17:37   #37
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

ja też bardzo źle wspominam te gówniane k60 z których zaczęły odpadać kostkiw Gruzji . Wole już te e07 też gówno ale przynajmniej za polowe ceny k60
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2017, 20:48   #38
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Jakiś czas temu ktoś robił (tu na FAT) biznesik na tych K60, nowych a przeznaczonych przez producenta do utylizacji....może ktoś pamięta temat i podrzuci linka
Sebol a może to była guma z tej właśnie partii
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2017, 09:06   #39
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Wracamy do tematu głównego:

Cytat:
Wmyśliłem, że przyczepię do stelaża tylnego (tego do mocowania kufrów) po jednej z każdej strony...
Jak coś jest głupie i działa to nie jest głupie... A jak nazwać coś, co jest głupie i nie działa?
Wczoraj zrobiłem przymiarkę i to jest głupie rozwiązanie, i w dodatku nie zadziałało tak jak należy...
Myślałem, że opony po prostu nasadzę na boczny stelaż... Niestety tylna przekrojem nie wchodzi między górną krawedź ramki stelaża, a uchwyt pasażera... Dodatkowo dół zwisa i się majta... Z drugiej strony motocykla ramka bezproblemowo wchodzi w przednią oponę, ale ta opiera się na dolocie do tłumika z jednej strony, a z drugiej jest prawie przy wylocie spalin... Dół tez się majta...
Trzeba było trochę kombinatorki, np. oprzeć opony na mocowaniach podnóżków pasażera i całość podnieśc wyżej łapiąc do ramki za dół opony, a nie górę... Znalezienie tej konfiguracji trwało jakieś 30 minut, lecz teraz takie spakowanie opon to 30-45 sekund, a rozpakowanie to 10-15s...
Dla malkontentów - motocykl jest szerszy na tyle o jakieś 10cm, co i tak jest mniejszym wymiarem niż szerokośc motocykla z przodu... Na prawdę myslałem, że będzie znacznie szerzej, a wyszło mega kompaktowo...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2017, 09:13   #40
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

"Z drugiej strony motocykla ramka bezproblemowo wchodzi w przednią oponę, ale ta opiera się na dolocie do tłumika z jednej strony, a z drugiej jest prawie przy wylocie spalin..."

Gdzieś na YT widziałem efekt tego mocowania. Nazwać to można daremny trud, bo gość taszczył kilometrami oponę, by w efekcie końcowym ją wyrzucić (przytopiła się)

Zapodaj może foto jaki jest efekt końcowy.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś

Ostatnio edytowane przez sebol : 13.04.2017 o 09:24
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szybka pomoc - sprężyste blaszki w tylnym hamulcu Krzych_BBI Hamulce, kola, opony 2 19.06.2015 22:16
Luz na tylnym kole STRUś Rama, zawieszenia, napęd 28 09.08.2011 12:30
Problem z tylnym amortyzatorem ;/ Kuba Rama, zawieszenia, napęd 4 30.05.2008 17:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.