Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.03.2011, 13:22   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 35 min 6 s
Domyślnie Magellan Triton 2000 - mapy?

Witam, zakupiłem niedawno nawigację Magellan Triton 2000. Czy ma ktoś z Was może podobny sprzęt oraz wiedzę czy/skąd zdobyć szczegółowe mapy Europy? Głównie zależy mi na :Chorwacja, Włochy, Słowenia, Czechy, Słowacja.
zimny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2011, 13:48   #2
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Ciężki temat, sprzęt totalnie egzotyczny w europie. Podobno da się konwertować niektóre mapy z garmina, ale efekty końcowe kulawe raczej będą. Z tego co się zorientowałem można na nim wyświetlać mapy rastrowe, ale to samo wygodniej można osiągnąć na PPC za 200zł.
Szkoda, bo to ciekawy sprzęt (fajny hardware z dużymi możliwościmi), ale w naszych warunkach praktycznie nieużyteczny z powodu braku dostępu do map.
Możesz pogooglować trochę, ale sporo czasu na to poświęcisz, a efekt będzie raczej mizerny - praktycznie musisz przetrzeć szlak.
Możesz tutaj jeszcze poczytać/popytać:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=5105

Sugerowałbym jednak przesiadkę na garmina - jakiegoś oregona/62/78, ew. dakotę 20 - życie stanie się o wiele prostsze.

P.S. Przy odrobinie farta może będą działać jakieś mapy z drogowej serii magellana - RoadMate, ale to też raczej rzadki temat - niemniej popróbuj w tą stronę może.
Niestety za bardzo nie pomogę, bo zupełnie nie mam obcykanego "ekosystemu" tej firmy.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 18.03.2011 o 13:52
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2011, 14:04   #3
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 35 min 6 s
Domyślnie

Znalazłem wstępnie program w którym skany papierowych map można kalibrować i konwertować na format Magellana.

http://www.msh-tools.com/triton.html

Sprawdzę niebawem czy faktycznie działa i na ile sensowne są efekty.

Sprzęt faktycznie egzotyczny - jednakże zawsze mnie interesował, będę próbował przecierać szlaki Do map drogowych mam inny odbiornik (PPC), Magellan ma służyć wyłącznie w terenie - nie tylko na moto.

Będę wdzięczny za wszelkie dalsze sugestie i rady - jednocześnie będę dawał znać o efektach moich zmagań z tematem.

Pozdrawiam
Marcin
zimny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2011, 14:06   #4
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

UPDATE:
pogooglałem jeszcze trochę i wygląda na to, że jednak nie jest tak tragicznie (a wręcz zupełnie dobrze): to bazuje na PPC (ma WinCE na pokładzie), więc jeśli uda Ci się go odblokować i dostać do systemu to możesz na nim zainstalować praktycznie dowolny soft nawigacyjny.
Fakt, że oryginalne oprogramowanie jest bezużyteczne, ale mimo wszystko jednak nie skreśla to samego urządzenia - powinno na tym chodzić MobileXT, TomTom, AutoMapa, iGo, Ozi, itp. itd - niestety jak wyżej - sam musisz znaleźć na zagraniczych forach jak dostać się do systemu.
Punkt zaczepienia na start tutaj:
http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=125277
http://gpstracklog.com/2008/10/magellan-triton.html

W sumie chętnie bym sprzęt poznał - jakbyś przejeżdżał w okolicach Otwocka wpadnij, może uda się z nim coś ciekawego zdziałać.

pozdrawiam, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy

Ostatnio edytowane przez fxrider : 18.03.2011 o 14:08
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2011, 14:18   #5
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,732
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 35 min 6 s
Domyślnie

Dzięki!!! Przysiądę w weekend i postaram się coś zdziałać. A jako że codziennie kursuję Garwolin - WAW, jak tylko będę jechał własnym transportem (moto), chętnie Cię odwiedzę, przy okazji obadasz sprzęt i może sam się przekonasz do czegoś podobnego

Update 27.03.2011: spędziłem trochę czasu ze sprzętem, okazuje się że ma spore możliwości i nie jest taki straszny jak na początku się wydawało :-)

1. soft magellana jest całkiem przydatny - ze strony maps4me.com można pobrać fajne mapy rastrowe (dostęp płatny 9 euro za wszystko co jest na stronie). Do zastosowań piszych i terenowych powinno się sprawdzić.

2. udało mi się dostać do systemu (crack na karcie SD - z włożoną kartą odbiornik startuje w trybie Win CE, z pominięciem softu magellana). Odpaliłem IGO8 - działa, całkiem sprawnie, męczy tylko mały ekran jak na nawigację drogową.

Przyznam szczerze że dotarcie do opowiednich informacji i plików zajęło mi sporo czasu - ale warto było.

Zastanawia mnie jedna sprawa - na sofcie magellana alkaliczne bateria starczają na około 14 godzin pracy, na otwartym win CE i IGO - maksymalnie 3 godziny...

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 27.03.2011 o 22:52 Powód: Nowe info dot. użytkowania magellana
zimny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
DLA EWY: aukcja outdoorowy GPS Magellan Triton 2000 zimny Pomagamy - za free 17 27.01.2012 18:41
Magellan zimny Hardware 6 11.11.2011 21:58
Magellan Astacus Hardware 2 03.07.2008 00:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.