Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.05.2014, 21:18   #21
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Ja ten problem widzę znacznie szerzej - chodzi mi o to że coraz bardziej jestem przytłoczony ogromną ilością zakazów i nakazów, jakby to była fabryka praw, której nie dotyczy żaden kryzys. Istnienie większości urzędników determinowane jest tworzeniem nowych ustaw, nie naszych praw, ale obowiązków. Smutno mi cholernie bo już stary się robię i obserwuję jak młodym wciskają do głowy że tak ma być, że porządek jest źródłem ładu spokoju i radości. Zauważcie że ten świat kreują ludzie niepokorni, a do komór gazowych ludzi prowadzą urzędnicy. Oczywiście wg rozkazu i zgodnie z chwilowo obowiązującym prawem. Do lasu nas nikt nie wpuści, mozemy się pluć prosić grozić, ni chujeńka nie wpuszczą! Oczywiście jestem za tym żeby o tym mówić i naciskać, ale już nie wierzę i tyle. Będę jeździł gdzie mi się podoba bo w dupie mam takie (akurat u nas obowiązujące) prawo. Tyle już różnych praw i nierządów widziałem że uważam że najlepszym prawem jest przyzwoitość po prostu, a tabliczki zawsze można wyrzucić do lasu - zbutwieją to i roślinki będą miały pożytek.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 05.05.2014, 21:27   #22
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Lupus zgadzam się z Tobą niemal w pełni - mnie też przeraża , że wszystko wciska się dziś na siłę do określonej szufladki , mówi nam się że od zwykłego ludzkiego rozsądku ważniejsze są bezduszne przepisy i karze się nas na każdym kroku - oczywiście dla naszego dobra.Osobiście jakiś czas temu stwierdziłem , że jestem przekonany iż w przyszłości każdy zamiast dowodu osobistego będzie miał czipa w uchu lub gdzieś tam - też oczywiście dla naszego dobra i zawsze mówiłem że mam nadzieję , że nie dożyję takich czasów.Cóż - coraz bardziej obawiam się że jeśli moje życzenie ma się spełnić to być może zostało mi już niewiele czasu ...
Klas jest offline  
Stary 05.05.2014, 21:43   #23
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 1 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
miroslaw123 przeczytaj co napisałem powyżej - wyszczególniłem przyczyny zakazu wjazdu i nie upieraj się przy kosztach utrzymania dróg itp. bo te leśne są często w lepszym stanie niż wiele gminnych (przynajmniej te główne)..
owszem ale utrzymanie kosztuje a dzięki temu, że nikt nie jeździ po nich są w doskonały stanie (inaczej niż krajówki....)
Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
Żadne pismo do RDLP we Wrocławiu ani nawet do dyrekcji generalnej nic nie da bo odpiszą po prostu że im przykro z powodu nieszczęścia ale tych motocyklistów nie powinno tam być niezależnie od tego czy byli bardziej czy mniej lekkomyślni.
Tak zapewne odpiszą, ale jednocześnie my wyjaśnimy nieścisłości w piśmie o co tak na prawdę nam chodzi, a jak dopiszemy że zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozesłanie do jednostek do których trafiło ich pismo to będą wiedzieć i inni!

Lupus, Klas niestety młodzież uczy się nie myślenia a wykonywania poleceń, stąd problemy, ja cały czas słyszę "co mam zrobić?" "jak mam to wykonać?" "powiedz mi?"
Prawo jest by je przestrzegać, a jak jest złe to należy je zmieniać a większość tych leśników ustawę o lasach przeczytało jak się przyjmowało do pracy...
Art. 29. jasno mówi:
1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.
wystarczy je oznakować i już będzie możliwy ruch kołowy po nich! NIE TRZEBA ŻADNYCH ZMIAN W USTAWIE! Tylko dobra wola o którą jest bardzo ciężko.
miroslaw123 jest offline  
Stary 05.05.2014, 22:02   #24
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 31 min 36 s
Domyślnie

Sugerujesz wozenie znaków na plecach
pałeł jest offline  
Stary 05.05.2014, 22:34   #25
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 26 min 16 s
Domyślnie

Sam nie wiem jak, ale udało mi się przebrnąć przez cały wątek na forum lasów polskich. Po raz kolejny przekonuję się że takie dyskusje do niczego nie prowadzą. My nie przekonamy leśników a leśnicy nas. I o ile dyskusję o wyższości bezawaryjnej afryki nad "wahaczopękliwym " BMW czytało się z przymrużeniem oka to wkraczanie z naszymi postulatami, nawet najdelikatniejszymi, na terytorium myślących zgoła inaczej nie ma sensu. Nie jest to ani śmieszne ani edukacyjne..Nie tędy droga. Myślenia, całej rzeszy miłośników przyrody, nie zmieni wymaganie pójścia na rękę- uosobieniu wszelkiego zła- jakim dla większości, nie tylko zielonych, jest motocyklista. Wiele wody w Wiśle musi upłynąć nim władza zrozumie lud, zielony zmotoryzowanego a katolik agnostyka. Wszystko wymaga czasu, wymiany pokoleń i szerokiego spojrzenia na świat. Leśnikom najlepiej ciętą ripostę zaserwował by sam Orzep. Szkoda że nie może......
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347

Ostatnio edytowane przez pantufl : 05.05.2014 o 22:36
pantufl jest offline  
Stary 05.05.2014, 22:45   #26
Paluch
 
Paluch's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Koło
Posty: 253
Motocykl: XTZ 660 3YF
Paluch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 54 min 52 s
Domyślnie

Lupi czy Ty też tęsknisz za ttcm?
Paluch jest offline  
Stary 05.05.2014, 22:51   #27
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Ech...
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 05.05.2014, 22:52   #28
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

Art. 161. Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.

i chyba wszystko jasne , takie prawo i głową muru się nie przebije
wolly jest offline  
Stary 05.05.2014, 22:55   #29
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wolly Zobacz post
Art. 161. Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny.
Synu, to wszystko jest Twoje ;-)
Jesteście posiadaczami lasów
Ludwik Perney jest offline  
Stary 05.05.2014, 23:03   #30
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 28 min 15 s
Domyślnie

Lupus, zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%
Dlatego ja postępuję zgodnie ze swoim sumieniem, nie wbijam się motocyklem tam, gdzie mogę narobić szkód, jak widzę ludzi na spacerze to zwalniam i powoli przejeżdżam obok na wysprzęglonym silniku. Mimo to nieraz patrzą na mnie spode łba, ale już się przyzwyczaiłem. Raz dostałem mandat, trudno, to hobby nie należy do najtańszych. Innym razem leśnicy puścili mnie tylko z pouczeniem.
Natomiast jeśli chodzi o akceptację naszego hobby przez leśników, ekologów, rowerzystów, spacerowiczów, działkowców i wszystkich innych, którym nasza jazda po "leśnych" drogach przeszkadza to obawiam się, że jest to walka z wiatrakami. A wiecie dlaczego? Ano dlatego, że w dzisiejszych czasach jeździ się na motocyklu dla przyjemności. Motocykl nie jest już środkiem transportu jak 30 lat temu, jest to nasze hobby, którego oni nie rozumieją, uważają za fanaberię, coś szkodliwego, a zarazem coś, bez czego można się obejść. I tak samo jak ja nie zrozumiem tego, że komuś może przeszkadzać w czasie spaceru przejeżdżający obok motocykl, tak oni nie zrozumieją, że ja chcę przejechać właśnie tą drogą, a nie asfaltem.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.