Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.12.2019, 09:25   #281
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 33 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Może ktoś się tym zajmuje? Nie potrzebujemy super wypasu ale ma być porządnie zrobione na porządnych sprzętach.
Mój kolega robi kuchnie. Mnie też robił. Solidnie za rozsądną cenę.
Osprzęt użyje jaki chcesz. A jeśli się nie znasz to wyjaśni co za ile i czy warto.
Do KRK robi dosyć często (Chociaż jak mówił nie lubi) . Warsztat mieści się w okolicy Kalwarii Zeb.
Jeśli jesteś zainteresowany kontaktem to się odezwij na y.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 10:51   #282
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 2 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie będziemy oszczędzać na blacie roboczym w kuchni.
Tylko konglomerat, nigdy nie "wstanie" jak drewno czy mdfy, lżejszy (15-20-%) i nie jest zimny jak granit czy jakikolwiek kamień, do tego łatwy w utrzymaniu czystości i żadnych konserwacji. Nie godzić się na łączenia żadne. Zależy też od szerokości blatu. Trzeba szukać, bo mi tylko kumpel po znajomości zrobił kształt L bez łączenia, który już potrzebował 118cm szerokości i tu był problem, bo nikt niby nie miał takich płyt i niby nie były dostępne. Fakt czekałem na niego 3tyg, bo z Włoch ściągał... a potem jeszcze cięli na miejscu i droższy, ale mega zadowolenie!
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 11:33   #283
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,254
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 27 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciek Zobacz post
Mój kolega robi kuchnie. Mnie też robił. Solidnie za rozsądną cenę. Osprzęt użyje jaki chcesz (...)
Dwie roboty za jednym zamachem
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 11:45   #284
jagna
 
jagna's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 3 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majkowski1 Zobacz post
Tylko konglomerat, nigdy nie "wstanie" jak drewno czy mdfy, lżejszy (15-20-%) i nie jest zimny jak granit czy jakikolwiek kamień, do tego łatwy w utrzymaniu czystości i żadnych konserwacji.
Co masz na myśli? Konglomerat to fragmenty/ziarna naturalnej skały (marmur, wapień) połączone spoiwem: cementem hydraulicznym, ew. żywicą epoksydową.

Będzie tak samo zimny jak naturalna skała. Jeśli jest z marmuru, czy z wapienia, to tak samo jak one nie nadaje się do kuchni, bo tam mamy do czynienia z kwasami (ocet, cytryna, nawet kiszone ogórki).
A kwas świetnie rozpuszcza węglan wapnia - minerał, z jakiego zbudowane są wapienie i marmury.

Więc nie każdy konglomerat do kuchni

Tak z zawodowego obowiązku
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 12:00   #285
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 37 min 2 s
Domyślnie

majkowski1 pewnie pisząc o konglomeracie miał na myśli kwarcogranit...nie wiem czy to kwas rozpuści bo to kwarcyty zlepione polimerami i ponoć po granicie najlepsze na blaty
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 12:27   #286
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 726
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 14 godz 33 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Dwie roboty za jednym zamachem
Nie rozumiem.
?
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 13:15   #287
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 2 min 13 s
Domyślnie

Różne rodzaje konglomeratów, w zależności od wymagań i ceny. Różnie to też ludziska nazywają i w zależności od producenta (tak jak własnie kwarcogranit, kompozyt, konglomeratem lub kompozytem kwarcowym czy nawet kamień sztucznie przeobrażony) i w zależności od tego z czego się zrobi i czym sklei. Również od koloru czy własciwości jakie chcemy posiadać..

Zimny jak naturalna skała - tu się nie zgodzę. W łazience mam granitowy, bo wg mnie super sprawa, a kuchnia właśnie "kompozytowy" i jest cieplejszy w dotyku. Przybierają temperaturę wnętrza... Fakt przy niektórych rodzajach polimerów stosowanych do produkcji trzeba niby uważać żeby nie położyć na nim czegoś powyżej 160 niby stopni C. Choć nie wiem czy ktoś często piecze w 220 i potem od razu kładzie na blacie kuchennym, a i tak mam podkładki na których to można położyć na chwilę...

Kwasy i zasady faktycznie rozpuszczają wapień, ale jeśli są połączone np. żywicą epoksydową to już niejako zaimpregnowane i posiadają również dodatkową powłokę (warstwę) zewnętrzną (można wybrać blask, mat czy nawet pół-mat), co je dodatkowo chroni. Od 10 lat mam blat jasny, żadne octy, cytryny, czerwone buraki, herbaty, rozsypane sody czy kwaski cytrynowe (głównie stosuję na zlew do odkamieniania, bo to ten ciemno-brązowy Franke) czy inne produkty nie zostawiły żadnej szkody czy plamy...

I może nie wziąłem pod uwagę sposobu odbioru słowa konglomerat, więc zgodzę się, że nie wszystkie do kuchni... Ekonomiczny też nie pasuje, a mi to nawet przeszkadza "zlepek" czy "konglomerat" z inną osobą w kuchni, Bo gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść... żartem..
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 13:29   #288
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jak pisałem na blacie nie będziemy oszczędzać i w tym momencie jestem raczej za wersją najdroższą, coś spiekanego ale nie pamiętam nazwy. Będę się też rozglądał za ofertą miejscowych rzemieślników, nawet mam jednego którego poznałem. Jeszcze jest facet którego spotkałem będąc na spacerze z Chinookiem, który bawi się też w pszczelarstwo a pracował w jakiejś poważnej firmie od kuchni w Wieliczce.
Próbuję też, aby ta opera mydlana mogła się toczyć, rozwiązać sprawę internetu. Na razie korzystam z kart sim Orange oraz otrzymanego kiedyś routera( otrzymanego to pewnie za dużo powiedziane, bo przecież nie ma nic za darmo) ale zasięg LTE bywa taki mocno szarpany. Będąc na weekend w Krakowie próbowałem znaleźć lokalizację nadajników. Wyszło na to że modem stał w całkiem złym miejscu. Po wstawieniu modemu na drugą stronę domu gdzie jest teoretyczny widok w kierunku Pacanowa oraz Włosnowic transfery skoczyły a pływanie sieć się zmniejszyło. Docelowo mam zamiar kupić tzw internet biurowy, za 50 PLN netto jest do wykorzystania 999 GB, wprawdzie wystarczyłoby pewnie 50 GB ale ten jest w tej samej cenie. W biurowym jest jeszcze dodatkowo do wykorzystania 60 GB poza strefą biurową.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 17:15   #289
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 43 min 42 s
Domyślnie

Marek, tak z ciekawości zerknąłem na ofertę tego netu i ni jak nie mogę dostrzec tych 999GB

https://www.orange.pl/internet-mobil...ype=ACTIVATION

Podasz jakiś właściwy link?
Zdrowia
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2019, 17:22   #290
AdamB


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Skierniewice
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
AdamB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Marek, tak z ciekawości zerknąłem na ofertę tego netu i ni jak nie mogę dostrzec tych 999GB

https://www.orange.pl/internet-mobil...ype=ACTIVATION

Podasz jakiś właściwy link?
Zdrowia
https://www.orange.pl/view/strefa-biurowa
AdamB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.