Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.08.2019, 18:51   #41
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Mialem trampka - identyko jak ten koleżanki Zaczekaj i jeździło się fajnie, ale bez szału. 8 lat temu zmieniłem na RD07a i wtedy zrozumiałem, że trampkiem jednak nie jeździło się fajnie. I pewnie będę śmigał afrą aż nie rozpadnie się ze starości. No chyba że przypadkiem przejadę się KTM 990 i uznam, że Afrą nie jeździło się fajnie...
krzeszu jest offline  
Stary 29.08.2019, 22:00   #42
603Mariusz
 
603Mariusz's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Andrychów
Posty: 88
Motocykl: XL 600 Limited Edition na 50 lecie Hondy
603Mariusz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 41 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzeszu Zobacz post
Mialem trampka - identyko jak ten koleżanki Zaczekaj i jeździło się fajnie, ale bez szału. 8 lat temu zmieniłem na RD07a i wtedy zrozumiałem, że trampkiem jednak nie jeździło się fajnie. I pewnie będę śmigał afrą aż nie rozpadnie się ze starości. No chyba że przypadkiem przejadę się KTM 990 i uznam, że Afrą nie jeździło się fajnie...
Po zmianie na RD07a wzrost ok,piętami siegasz do ziemi ile masz cm.

Ostatnio edytowane przez 603Mariusz : 30.08.2019 o 00:55
603Mariusz jest offline  
Stary 30.08.2019, 08:38   #43
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,741
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 39 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 603Mariusz Zobacz post
którego zawiasu z przodu ,czy obydwu amortyzatorów?
Generalnie to raczej obu oraz - jak dla mnie najsłabszym elementem trampka jest wahacz z tyłu.
Franz ma pięknie zrobionego FranzAlpa
Z tym że nie demonizujmy to mimo kilku wad fajny motocykl- kup pojeździj - jak będzie niedobry to zmienisz
Babel jest offline  
Stary 30.08.2019, 10:04   #44
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 603Mariusz Zobacz post
Po zmianie na RD07a wzrost ok,piętami siegasz do ziemi ile masz cm.
185 cm - na trampku było za nisko. Całą stopę mam na ziemi i jeszcze lekko ugięte kolana na afrze.
krzeszu jest offline  
Stary 30.08.2019, 10:16   #45
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Na zmotanym trampku mogą być całkiem odmienne - w pozytywnym sensie - wrażenia. Także w temacie wysokości. Mam 185cm, pięknie zrobioną Hondę (co widać poniżej-obok stoi seryjny egzemplarz) i w efekcie bardzo wygodną pozycję. Być może na Afryce byłoby też tak wygodnie ale śmiem wątpić :P
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg trampki.jpg (713.2 KB, 27 wyświetleń)
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline  
Stary 30.08.2019, 10:29   #46
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,234
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 1 godz 33 min 6 s
Domyślnie

Wczoraj zaliczyłam ,,chyba” najtrudniejszy podjazd na TET i daliśmy z osiołkiem radę. Aż sama w szoku jestem, że udało mi się podjechać tam takim naleśnikiem

Trampek rulez. Chociaż Afrykę też bym chciała.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline  
Stary 30.08.2019, 11:05   #47
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Na zmotanym trampku mogą być całkiem odmienne - w pozytywnym sensie - wrażenia. Także w temacie wysokości. Mam 185cm, pięknie zrobioną Hondę (co widać poniżej-obok stoi seryjny egzemplarz) i w efekcie bardzo wygodną pozycję. Być może na Afryce byłoby też tak wygodnie ale śmiem wątpić :P
Afryka jest lepsza pod kazdyn względem , ale z 7-8 tys kupic ładną to w tej chwili duża sztuka.
Mialem trampka i mam kilka ładnych lat africę , nigdy bym jej na trampka nie zamienił.

jednak w takim budżecie szukalbym ładnego transalpa 600, za male pieniądze dokupisz zawias z afryki i będzie spoko moto, nie africa ale...
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline  
Stary 30.08.2019, 11:37   #48
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 7 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Na zmotanym trampku mogą być całkiem odmienne - w pozytywnym sensie - wrażenia. Także w temacie wysokości. Mam 185cm, pięknie zrobioną Hondę (co widać poniżej-obok stoi seryjny egzemplarz) i w efekcie bardzo wygodną pozycję. Być może na Afryce byłoby też tak wygodnie ale śmiem wątpić :P
Panie Moderatorze Neo,
zakładając, że zapłacił Pan 2x, albo i 3x, cenę rynkową za trampusia, to na afrze za 20k+ pln było by jak w niebie. WP z przodu, WP z tyłu, kanapa od Zeta, wydech od Leo, ech...
tommi jest offline  
Stary 30.08.2019, 11:37   #49
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Miałem brzydką, zajechaną afryke żłopiącą olej wiadrami, a i tak nie zamieniłbym na najladniejszego nawet transalpa. Dlaczego? Bo afryka była jakaś, miała charakter, dzięki temu była czymś więcej niż przyrządem do przemieszczania się z punktu a do b. Mam teraz trampka i mimo, że to w tym momencie jedyny sprawny motocykl w garażu to stoi i się kurzy. Po prostu nie chce mi sie doświadczać jazdy na tym sprzęcie. Ale ja nie jestem typem podróżnika, który emocje czerpie bardziej z otoczenia niż samego środka transportu.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline  
Stary 30.08.2019, 12:13   #50
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Panie Moderatorze Neo,
zakładając, że zapłacił Pan 2x, albo i 3x, cenę rynkową za trampusia, to na afrze za 20k+ pln było by jak w niebie. WP z przodu, WP z tyłu, kanapa od Zeta, wydech od Leo, ech...
Ho, ho, ho od Panów to mnie jeszcze nie wyzywano
Nie chcę tworzyć pobocznego wątku więc napiszę nieco ogólniej. Zależy co dla kogo oznacza "niebo na afrze". Moim zdaniem (!) każdy powinien dobrać motocykl pod własne potrzeby, własny styl jazdy i ograniczenia finansowe. Można szukać porad, podpowiedzi, sugestii ale ostatecznie to nasze cztery litery będą siedziały na zakupionym sprzęcie i z naszego portfela ubędzie mniej lub więcej kasy więc dosłownie i w przenośni sami poniesiemy konsekwencje własnych decyzji. Niby to takie oczywiste, a jednak co i rusz mam wrażenie, że kolejne osoby liczą na zepchnięcie konieczności zadecydowania na głos forum.

Owszem, zdaję sobie sprawę ze średniej ceny japońskiej wersji XL600V na rynku w kontekście mojego niedawnego zakupu ale kilka miesięcy analizowałem zarówno swoje potrzeby - szczególnie styl jazdy i miejsca które odwiedzam/planuję zwiedzić - jak i to co mogę kupić za przeznaczoną na ten wydatek kasę, a także to co zostało mi zaoferowane przez MarcinaBB, autora przerobionej Hondy. Podjąłem optymalną (dla mnie!) decyzję w oparciu o wspomniane wyżej kryteria i dalej ją podtrzymuję, po kolejnych 3000km nakręconych szlakami przy wschodniej granicy UE.
Gdy kupowałem swój pierwszy motocykl postawiłem na 125ccm i zjeździłem nim przez siedem lat bezproblemowo tysiące kilometrów w Polsce i poza nią wbrew wszelkim poradom i sugestiom (chińczyk się popsuje, do Zgierza z Łodzi nim nie dojedziesz itp.). Junak 123 został w garażu i będzie w rodzinie nawijał kolejne kilometry. Pewnie kiedyś w końcu coś się popsuje ku uciesze autorów krytycznych wypowiedzi sprzed lat Także mam spory dystans do wszelkich internetowych dyskusji. Biorę je pod uwagę ale nie traktuję jako prawdy objawionej. Ryzykuję ale jest to moje ryzyko na które się świadomie godzę.

Mój Trampek jest idealną maszyną dla mnie (!), zostanie ze mną do emerytury jego lub mojej i życzę każdemu - z autorem tego wątku na czele - kto stoi przed zakupem aby potrafił równie szczęśliwie dobrać maszynę pod swoje potrzeby.
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 30.08.2019 o 12:21
Neo jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Historia serwisowa motocykla bmw na podstawie VIN Marcin z Zakopanego Inne tematy 12 27.12.2018 14:54
Luźna rozmowa, moja Historia... temat Afryki jako pierwszego motocykla... [Maciek] Inne tematy 46 04.01.2014 02:05
Plan zakupu... mucha_dub Inne tematy 4 24.08.2012 08:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.