Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.12.2019, 11:07   #21
Adam1


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Wroclaw
Posty: 40
Motocykl: CRF1000DH
Przebieg: 7500
Adam1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 19 godz 55 min 59 s
Domyślnie

Jak to wypadło czasowo z tym promem?
Planujemy wstępnie na dwa AT pojechać pod koniec maja do Gruzji.
Adam1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 11:58   #22
Adampio


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: Trampek XL600V
Adampio jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Też mam pytanie o prom, bo w Sieci a nawet na ich stronie www rozklad jest bardzo plynny
Adampio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 12:37   #23
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

2 lata temu ten prom byl kompletnie nieprzewidywalny, trzeba dołożyć przynajmniej dzień przed i dzień po. szkoda, bo to moim zdaniem najfajniejsza opcja na Gruzję z Polski.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 14:22   #24
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Plywam promem do Gruzji srednio 2x w sezonie.
Maja bardzo dobra strone, aktualizowana na biezaco, nawet co 2-3 godziny.czas wyplyniecia promu itp.
Cena w jedna strone za moto to $150, za czlowieka tez podobnie.
Prom plynie okolo 40 godzin, ale razem z odorawami portowymi trzeba liczyc conajmniej 48h.
Zwlaszcza na wyplyniecie z Ukrainy. Czasami w rozpisce bylo, ze prom wyplywa 1 wrzesnia o 13, pozniej przesuwaja na godzine 16, pozniej 23. Trzeba bylo byc w porcie wieczorem 1 wrzesnia, odpraea i zaladunek zaczal sie o 6 rano, a prom wyplynal o g.17 2 wrzesnia.
Takze ta ani szybka, ani tania opcja. Ale bardzo wygodna. Zwlaszcza na powrot z gruzji. Mozna przyjechac do Batumi, kupic bilet na jutro, posiedziec na plazy, ofpoczywac, pojechac na Goderzi itp, sprawdzac na biezaco o ktorej prom wyplynie. I przyjechac na 3 godziny przed wyplynieciem i spokojnie sie zaladowac i pplynac przez morze czarne
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 20:01   #25
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 6 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Ja płynąłem w ubiegłym roku w sierpniu, ceny jak wyżej z tym, że moim zdaniem trzeba liczyć trzy dni, w naszym wypadku płynął 48 h w piękną pogodę, start opóźnił się o 6 h z powodu awarii najazdu dla Tirów, w porcie kazano nam się stawić 12 h przed , ale jakieś 4 h staliśmy i czekaliśmy integrując się z innymi motocyklistami, a słyszałem o akcjach ze zboczeniem z trasy do Burgas i 60 h sam rejs. Nam niestety nie udało się tak jak koledze 3 h przed wypłynięciem kupić biletów i musieliśmy czekać na następny rejs co pozwoliło wyskoczyć na mołdawskie winnice. Z opowiadać znajomych wiem, że prom do Burgas jest zdecydowanie w gorszym stanie, a te z Odessy były chyba remontowane w tym roku bo przez ponad miesiąc rejsy były zawieszone. Ja uważam to za fajną opcję, można odpocząć.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 21:15   #26
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Pewnie lekko przesadziłem . Nie wiem co ustawiłes ale mnie nie wychodzi mniej niż ponad 400 km (Wrocław - Tbilisi) i to nie jest najszybsza trasa. W każdym razie jest bliżej i jedzie się bardzo sprawnie. Masz mniej granic do zrobienia z których goowniana jest tylko UA/RUS a raz przeszedłem w godzinkę bo wiele zależy od tego jaki jest ruch a granica RUS/GE to czysta przyjemność można powiedzieć. Ja już rzygam jazdą na Kijów a potem na Władykaukaz. Znam ją doskonale choć w tym roku i tak popieprzyłem i poznaliśmy nowy skrócik z tym , że dłuższy . Dla mnie istotne jest to że sama jazda jest bardzo płynna, jak już się wbije na UA, to się leci, to samo w Rosji a jak patrzę na trasę przez Turcję to mnie telepie. Do tego drogi na Słowacji i w Czechach płatne, Węgry płatne, Serbia to samo, Bułgaria i Turcja to nie wiem. O kosztach beny już nawet nie wspominam.
Każdy znajdzie swoja trajektorię, która mu pasuje. Ja bym wybrał trasę na wschód. Ale ja to jestem yebnięty więc warto wziąć na to poprawkę.
Emku , Pewnie Ty jedziesz na : Zamość , Łuck , Rowne - powiedz czy od Równego da sie w jeden dzien dojechać do Kurska? możesz na trasie Kijów - Kursk polecić jakieś sprawdzone noclegi ?
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 22:06   #27
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Chełm, Kowel, Sarny potem Kijów i Charków. Nie latam przez Kursk. Nocleg przed Kijowem a potem Charków lub od razu okolice Biełgorodu. Dalej na Rososz omijam Woroneż i wpadam na Кавказ przed Pawłowskiem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 22:49   #28
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 565
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Palnik Zobacz post
Emku , Pewnie Ty jedziesz na : Zamość , Łuck , Rowne - powiedz czy od Równego da sie w jeden dzien dojechać do Kurska? możesz na trasie Kijów - Kursk polecić jakieś sprawdzone noclegi ?
Palnik. Noclegów tam nie brakuje (trasa Emka). Jak jesteś "centuś", to szukaj po ukraińskiej stronie przed miedzą z Rosją. Będzie taniej przy porównywalnym standarcie.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 23:47   #29
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 6 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Chełm, Kowel, Sarny potem Kijów i Charków. Nie latam przez Kursk. Nocleg przed Kijowem a potem Charków lub od razu okolice Biełgorodu. Dalej na Rososz omijam Woroneż i wpadam na Кавказ przed Pawłowskiem.
Dlatego liczysz pewnie do Tbilisi a przez Turcję liczą do Batumi, a z Batumi do Tbilisi jest jeszcze około 380 km. I stąd ta różnica.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2019, 11:10   #30
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post
Palnik. Noclegów tam nie brakuje (trasa Emka). Jak jesteś "centuś", to szukaj po ukraińskiej stronie przed miedzą z Rosją. Będzie taniej przy porównywalnym standarcie.
Przed miedzą z Rosją polecam Hotel Drużba w Charkowie. Miałem to nieszczęście raz nocować w "hotelu" tuż przed granicą Nechoteevka i nie polecam nikomu.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rumunia Afrykami z plecakami Orki Umawianie i propozycje wyjazdów 47 28.06.2020 23:01
Africa 2020 Futrzak Umawianie i propozycje wyjazdów 4 08.03.2020 11:49
Spotkanie z Afrykami teddy-boy Inne tematy 13 05.12.2016 21:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.