Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.12.2016, 12:29   #11
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Wysylam do Kirgistanu co roku około 80 motocykli. Ale fakt - to nie te czasy i łapówki w Rosji nie zadziałają. Ja to robię hm... systemowo. Trzeba "tylko" zrobić odprawę celną po obu stronach.
Kiedyś jeździłem na kołach, ale teraz mi się po prostu nie chce. No i czasu mam jakby mniej
Kirgistan trochę słabo sobie zaplanowałeś, nie ma sensu jeździć dookoła jeziora Issyk, a jak najbardziej ma sens jeżdżenie dookoła Song Kula. Buranę odpuścić radzę. skazka po drodze więc można. Na Osz szkoda czasu, a m41 nijak ominąć się nie da
powodzenia w planowaniu!
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2016, 13:25   #12
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

rozkminiałem transport przez Rosję na sto sposobów i zapewne nikt z tych, którzy się zajmują tym profesjonalnie.swoim patentem nie podzieli ale:

a) notarialne upoważnienia
b) odprawy celne po obu stronach (to jest w teorii najprostsze, ale zajmuje masę czasu tutaj i w punkcie docelowym lub trzeba zapłacić za agencję celną co wcale niekoniecznie będzie tańsze niż skorzystanie z usług Sambora/Kowala/Szparaga/innych) + koszt skrzynki na moto.
c) skorzystanie z innych spedytorów

imho jest to do zrobienia, niemniej, chyba średnio się opłaca (jeżeli ktoś ceni swój czas) się z tym szarpać na jedną wyprawę.

wracając do tematu: chyba odpuścił bym sobie wjazd do Uralska. Stepu się jeszcze naoglądacie, sam Uralsk ma ciekawe dwie ulice na krzyż - chyba lepiej zjechać w dół wzdłuż Wołgi do Elisty i zaatakować od Atrakhana.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2016, 13:52   #13
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja nie dawno zgłębiałem temat zleconego transportu po Rosji - poległem. Nie dało się. A jak dało to za astronomiczne pieniądze.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2016, 14:07   #14
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 27 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ofca234 Zobacz post
wracając do tematu: chyba odpuścił bym sobie wjazd do Uralska. Stepu się jeszcze naoglądacie, sam Uralsk ma ciekawe dwie ulice na krzyż - chyba lepiej zjechać w dół wzdłuż Wołgi do Elisty i zaatakować od Atrakhana.
Chłopaki chyba chcą wjechać do Aralska a w okolicach Uralska przekraczać granicę z KAZ. Jak wjadą od Astrachania to po pierwsze muszą gonić w dół Rosji żeby potem w Kazachstanie ciągnąć na północ aby dobić się do M32 w kierunku Aralsk/Bajkonur czyli nadrabiają jakieś 700 km - dzień straty.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2016, 15:50   #15
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

sprawdziłem właśnie niby 400 km różnicy a nie 700, ale masz rację, że to jednak bez sensu.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2016, 19:17   #16
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ofca234 Zobacz post
rozkminiałem transport przez Rosję na sto sposobów i zapewne nikt z tych, którzy się zajmują tym profesjonalnie.swoim patentem nie podzieli ale:

a) notarialne upoważnienia
b) odprawy celne po obu stronach (to jest w teorii najprostsze, ale zajmuje masę czasu tutaj i w punkcie docelowym lub trzeba zapłacić za agencję celną co wcale niekoniecznie będzie tańsze niż skorzystanie z usług Sambora/Kowala/Szparaga/innych) + koszt skrzynki na moto.
c) skorzystanie z innych spedytorów
Ależ proszę: można to zrobić na kilka sposobów: jednym z nich jest Carnet ATA, kiedyś stosowałem to rozwiązanie. Teraz w ten sposób wozi motocykle no. Kowal. Wady tego rozwiązania - Rosja nie uznaje karnetu ATA w tranzycie i może nie wpuścić. Ja używam karnetu TIR. Wadą jest konieczność odprawy po obu stronach. Stosunkowo łatwe po stronie polskiej, megatrudne po stronie końcowej. W dodatku przepisy zmieniają się często. Spedytorzy nie chcą brać używanych towarów od osób prywatnych. Bo to zawsze jest kłopot.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2016, 21:53   #17
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Dziękuję za wszystkie porady... Podkreślę raz jeszcze coś, co napisałem juz gdzieś na tym Forum - naszym celem jest Kazachstan... Kirgizję traktujemy jako opcję ratunkową jakby jednak wszystko poszło mega-sprawnie i mielibyśmy zapas czasu...
Ciekawe punkty z KAZ i KGZ wypisałem ale to nie znaczy, że wszystkie chcemy odwiedzić... To wstępna faza planowania i na pewno zdecydujemy się na jakieś priorytety... A lista miejsc wartych odwiedzenia pozostanie dla potomnych...

I jeszcze kilka pytań:

1. Jak dostać się do Bajkonuru? Niekoniecznie legalnie (odpowiedz może być na )... Uprzedzając pytania - tak, to możłiwe - są w necie relacje ludzi, którzy dostali się tam przemyceni w bagażniku lub przeleźli przez dziure w płocie... Obie opcje z perspektywy motocyklisty odpadają...
2. Gdzie znajdziemy informacje o teminarzu startów z Bajkonuru? Cos takiego istnieje w ogóle? Wiem, że to nie PKP z rozkładem jazdy...
3. Po drodze będzie konieczność zmiany oleju + filtrów... Czy tam (KAZ lub KGZ) jest jakiś problem z kupnem olejów motocyklowych (syntetycznych) i trzeba targać to z kraju? Jedzie KTM 640 i interwał wymian wynosi 6 tys. km, co oznacza dwukrotną wymianę na trasie (czyli dwie bańki 4l trzeba by targać ze sobą)...

PS
Jak nam się spodoba Azja Centralna to za rok tam wrócimy mając już wstępnie wszystko rozpracowane na podstawie informacji m.in. z tego wątku...

Ostatnio edytowane przez chemik : 30.12.2016 o 22:04
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2016, 09:11   #18
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 27 min 43 s
Domyślnie

Nam skazali że to obiekt wojskowy i nie da się wjechać na teren ale pewnie się jakoś da. Tu masz rozkład jazdy rakiet, nie załapiesz się na start .
http://spaceflightnow.com/launch-schedule/
W Kirgistanie oleum dało się.kupić w wielu miejscach bez problemu, w KAZ nie widziałem a w Rosji z motocyklowym były duże problemy i znaleźliśmy dopiero w salonie Yamahy (od łódek) w cenie takiej że zrezygnowaliśmy z zakupu a i tak nie mieli tyle ile było trzeba. Gdybym teraz jechał i miał potrzebę wymiany to raczej bym zabrał żeby nie tracić czasu na poszukiwanie lub dogadaj się z klubem motocyklowym w Kustanai (KAZ) to pomogą.

BTW ponoć ze względu na EXPO w 2017 w Astanie mają na cały rok znieść wizy. Warto dowiedzieć się.więcej.
https://expo2017astana.com/en/news/2...free-countries

Ostatnio edytowane przez Emek : 31.12.2016 o 09:21
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2016, 10:42   #19
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Emku... Wizy są zniesione... Nowe przepisy obowiazuja od jutra... ��

EDIT:
Jest już oficjalne potwierdzenie na stronie konsulatu: http://www.almaty.msz.gov.pl/pl/info...ych_kazachstan

Ostatnio edytowane przez chemik : 18.01.2017 o 14:54
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2017, 20:23   #20
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Tu masz rozkład jazdy rakiet, nie załapiesz się na start .
http://spaceflightnow.com/launch-schedule/
Świat się zmienia dynamicznie i jest spora szansa, że jednak na start rakiety się załapiemy: http://lk.astronautilus.pl/plan.htm Niby 20 kwietnia ma coś być... Akurat w dniu, gdy tam będziemy... Lepiej się złożyć nie mogło...
Wyprawa nabiera kształtów... Mamy już opracowaną trasę przejazdu... Obecnie bierzemy motocykle na warsztat i ogarniamy oprawę medialną - mamy nasz fanpage na FB (https://www.facebook.com/Brothers-Ad...ref=ts&qsefr=1), lokalne gazety i lokalną rozgłośnię radiową...
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w kilku wątpliwych kwestiach (oraz tym, którzy jeszcze pomogą )...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazachstan-Kirgistan; trochę info mi potrzeba :). BartekJ Przygotowania do wyjazdów 24 11.08.2016 13:08
Rumunia przez Słowację i Węgry - pytanie o drogi płatne BIAŁY Przygotowania do wyjazdów 32 02.07.2015 13:22
Kirgistan 3.08 - 15.09 soli Umawianie i propozycje wyjazdów 0 18.06.2015 09:09
Kirgistan Adam Kwestie różne, ale podróżne. 81 21.03.2009 23:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.