Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2020, 20:42   #11
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Profesjonalizm to słowo nieznane w branży a przynajmniej znane naprawdę niewielu. W ostatnich dniach przypadkowo trafiłem do salonu Suzuki na południu Polski, gdzie oko zawiesiłem na Stromie 1050XT. Pan sprzedawca nie potrafił nawet w przybliżeniu podać skoku zawieszenia, doprecyzować czy waga podana w folderze jest sucha, czy ABS się wyłącza a jeśli tak to czy "ma pamięć" o tym co można ustawić w zawieszeniu nawet nie wspomniał. Mocno był również zaskoczony /choć minę miał "mondrom"/ jak niechcący wtrąciłem, że szczególnie ten w malowaniu czerwono białym bardzo drBiga przypomina - taki live, w Naszych salonach najczęściej albo trafiasz na "mondrale" co wie wszystko i obśmieje każdy inny niż ten sprzedawany przez niego motocykl albo na gościa, który jest z łapanki i zgodził się na najniższą krajową więc ma - i słusznie - wywalone na jakiekolwiek dokształcanie czy nawet pobieżne zainteresowanie tematem. Podobnie kilka dni temu zadałem pytanie - ponoć przedstawicielowi marki na Polskę - o oferowany przez niego wydech Ixil do Challenga a w zasadzie o to, czy za cirka 1.500 zeta dostanę kompletny komin z homologacją. Odpowiedź mnie nieco zaskoczyła bo najpierw powiedziano mi że dostanę sam wydech bez łącznika, potem się z tego wycofano twierdząc, że dostanę jednak komplet, DbKiller raz był wspawany by za chwilę do samodzielnego montażu "na śrubkę" a o homolagację to jednak oni muszą się spytać producenta bo g... wiedzą. Mam nadzieję, że choć ten wydech przyszedł by nieużywany ale tego się nie dowiem bo ostatecznie zakupiłem GPR-a, tam przynajmniej wiedzieli, że homologacja z DbKillerem jest na 100%.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 20:50   #12
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Człowieku... co Ty się dziwisz. Handlowcy sprzedający fanty za grubsza kasę potrafią być równie dobrze zorientowani.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 22:09   #13
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Matjasku ale czy to kogoś w jakikolwiek sposób tłumaczy Żeby być sprawiedliwym to dodam, że nie dalej jak w piątek strzeliłem sobie wycieczkę w okolice Łącka do przedstawiciela Barkbustera - pełna profeska, miałem handy z Gs1200ADV i nie bardzo pasowały do Chellenga ale kolo najpierw ustalił co i jak, przekazał info telefonicznie /mimo, iż chodziło wyłącznie o mocowanie do kiery więc kariery to nie zrobił/ a później zaproponował wysyłkę i ewentualny bezproblemowy zwrot gdyby nie pasowało. Zrezygnowałem z wysyłki i poleciałem na miejsce, czekał z przygotowanym mocowaniem i kompletem imbusów żeby na miejscu przymierzyć - pasowało jak znalazł, więc zrobił cenę promo /handy wcześniej kupowane u nich do poprzedniego moto/ - 25% i pożyczył szerokiej drogi do domu. Takiego to przyjemnie pochwalić a i pewnie wrócę tam jak cokolwiek z ich oferty będę potrzebował. Przy okazji to napiszę jeszcze, że magazyn na takim zadupiu /dojazd iście enduro bo i górki i siuter/ , że głowa mała a towaru grubo i naprawdę profesjonalnie - nie trzeba mieć wypasionego salonu ze sprzedawcami w gajerach, czasem wystarczy znać się na tym co się robi.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 23:54   #14
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,727
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
nie trzeba mieć wypasionego salonu ze sprzedawcami w gajerach, czasem wystarczy znać się na tym co się robi.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Walt Siegl Motorcycle. Da się? tyran Inne - dyskusja ogólna 6 05.09.2019 06:58
Naprawa gwarancyjna Hondy - koszmar klienta Romeo CRF 1000 L 61 04.07.2019 08:48
Zabawka Venom VMX 450 RC Motorcycle robertG7 Inne tematy 4 11.04.2012 08:04
Propozycja enduro-wyprawy Polska-Słowacja(Koszyce)-Rumunia(Bukareszt)-Ukraina(Odessa)-Lwów-Polska ok.2700km Hipolit Umawianie i propozycje wyjazdów 118 23.02.2012 21:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.