Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.11.2017, 11:51   #31
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

No dobra to jeszcze jedna sprawa: jeśli deska warstwowa/parkiet to czy lakierowane czy olejowosk
Jakie sa za i przeciw tej i tej metody
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 15:48   #32
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

To chyba zależy od stylu w jakim urządzacie kwadrat?
Jeżeli nowocześnie to lakier a jak styl vintage, kolonialny czy jakiś tam inny skandynawski to raczej olejowosk.
Ale może za bardzo upraszczam?

Wybrałeś konkretne drewno, selekcję, rodzaj pasma?

Lakier jest bezobsługowy a olejować chyba trzeba co jakiś czas?
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2017, 15:51   #33
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 770
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 13 min 17 s
Domyślnie

z olejowaniem jest upierdliwie - bo musisz ten zabieg co jakiś czas powtarzać - przemyśl czy ci co pewnie czas nie przeszkadza wynoszenie wszystkich mebli np z sypialni, olejowanie i ponowne wnoszenie ... ja preferuje rozwiązania bezobsługowe....

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2017, 01:17   #34
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
To chyba zależy od stylu w jakim urządzacie kwadrat?
Jeżeli nowocześnie to lakier a jak styl vintage, kolonialny czy jakiś tam inny skandynawski to raczej olejowosk.
Ale może za bardzo upraszczam?

Wybrałeś konkretne drewno, selekcję, rodzaj pasma?

Lakier jest bezobsługowy a olejować chyba trzeba co jakiś czas?
Nie ma konkretnego stylu
Wiem, ze olejowoski trzeba co jakis czas nanosić- ma to mój szwagier ale na 30m2 i co jakiś czas zapierdziela ze szmatką a mi sie to nie uśmiecha na 100m2
Stolarz od schodów mi polecał lakierowane schody jak i parkiety własnie ze wzgledu na bezobsługowość ale panie w sklepie powiedziały, że stolarz jest "starej daty" (rzeczywiście ma swoje lata) i pokazały mi takie fajne rysuneczki jak to za..ście olejowosk wnika w pory drewna i chroni go nie tylko od środka ale od zewnatrz zaś lakier tylko cienka warstwą od zewnatrz.

Co do drewna to na 99% dąb, gatunek I lub II (w tym drugim są drobne sęki co podoba się mojej żonie)

P.S. co to jest "rodzaj pasma"
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2017, 08:30   #35
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Chodzi o ilość klepek na szerokość panela.
jednopasmowe = jednoklepkowe czyli wygląd jak deska
dwupasmowe = dwie klepki obok siebie
trzypasmowe - trzy klepki obok siebie
Oczywisćie w panelach dwu i trzyklepkowych każda klepka jest przesunięta względem drugiej na długości.
Generalnie przyjmij, że w przypadku tego samego drewna jednoklepkowe są najdroższe a trzyklepkowe najtańsze.
Mam nadzieje, że pomogłem.

Panie w sklepie mają za zadanie sprzedać a stolarz ma praktykę. Słuchaj więc fachowca.
Olej jest fajny w miejscach gdzie panel nie jest obciążony a więc nie na schodach, korytarzach. Jak Wam się podoba to sobie zrób np. w łazience ( ale częściowo, nie przy brodziku) czy w sypialni - tyle, że już Quter zwracał uwagę, że przy olejowaniu będziesz się bawił w przestawianie mebli.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2017, 10:35   #36
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Chodzi o ilość klepek na szerokość panela.
jednopasmowe = jednoklepkowe czyli wygląd jak deska
dwupasmowe = dwie klepki obok siebie
trzypasmowe - trzy klepki obok siebie
Oczywisćie w panelach dwu i trzyklepkowych każda klepka jest przesunięta względem drugiej na długości.
Generalnie przyjmij, że w przypadku tego samego drewna jednoklepkowe są najdroższe a trzyklepkowe najtańsze.
.
O to chodzi

To jet fota 3 gatunków deski dębowej- od prawej klasa I rózni się ceną od II-iej o 29zł netto (o III klase nie pytałem nawet bo mi sie nie podoba).

Nie chce miec olejowosku i sie z tym bawić ale zonie sie podoba, bo nie błyszczy się jak lakier (może jakos ja przkonam ale będzie cieżko); lakierowane są ok. 20zł netto droższe od olejowoskowanych.

P.S. czy jak sie robi lakierowaną podłoge to tez juz z gorowych polakierowanych desek czy jak za starych czasów klei klepke a potem cyklinuje i lakieruje po przyklejeniu ?

P.S.S. w łazienkach, salonie i kuchni bedzie gres; parkiet lub cokolwiek innego tylko w sypialniach
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2017, 22:56   #37
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Nie do końca.
Na zamieszczonej przez Ciebie focie masz panel dwupasmowy - na szerokości każdego panela znajdują się dwie klepki. Róznią się one tylko selekcją drewna - jak widzisz to po prawej jest bezsęczne a to po lewej ma sporo sęków i do tego składa się z małych klepek czyli z tych trzech pewnie jest najtańsze.
Wejdź sobie tutaj: www.drexpol.com.pl, wybierz podłogi drewniane, zaznacz dąb i potem możesz wybierać pomiędzy jedno, dwu i trzypasmowymi. Wtedy zobaczysz różnicę.

Panel kupujesz już zalakierowany i tylko przyklejasz do podłoża. Wydaje mi się, że w przepadku olejowanych również są gotowe do kładzenia tyle tylko, że za jakiś czas musisz je odświeżyć. Czyli pewnie z raz w roku.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2017, 00:15   #38
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Nie do końca.
Na zamieszczonej przez Ciebie focie masz panel dwupasmowy - na szerokości każdego panela znajdują się dwie klepki.
OK, juz kumam co to pasma ale z tego co mi w sklepie mowili to te deseczki nie są łaczone w panele (chyba że coś źle zrozumiałem) tylko każda jest osobno i przy łaczenaich jest Fazka 4V wiec im krótsze deseczki tym podłoga ma wiecej Faz- na focie im gorszy gatunek tym deseczki krótsze i sęków jest więcej.
Deski moga mieć długość od 56 do 180cm zaś szerokość 9, 12 lub 14 cm przy czym jesli jest podłogówka to im cieńsze tym lepiej (nie zalecany 14cm w ogóle).
Te deseczki sa nacinane od dołu tak jak w deskach wielowarstwowych.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2017, 02:14   #39
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Nie kumam tego co Ci powiedzieli w sklepie.
Na Twoim zdjęciu widać jakieś fazki na łączeniu klepek ale tylko w lini poziomej.
To chyba taka funkcja ozdobna.
Panel składa się trzech warstw:
1. dolna deska nacinana
2. środkowa deska klejona w poprzek do dolnej deski.
3. górna wartstwa składająca tak w zasadzie z grubego obłogu, bo to ma 5-6 mm grubości i jest przyklejona znowu poprzecznie w stosunku do warstwy środkowej. I ta górna warstwa może być 1, 2 lub 3 pasmowa.

Warstwy dolna i środkowa są przeważnie ze świerka, bo to tanie a góra to już do wyboru koloru.

Gorszy gatunek ma krótsze deseczki (mówimy tu cały czas o górnej warstwie), bo one są tańsze gdyż łatwiej je wybrać spośród kawałków drewna. Pomyśl, że jeżeli panel ma wymiar 187 x 2100 mm to w przypadku 1 pasmowej deski ile trzeba przebrać drewna by znaleźć kawałek o takich wymiarach, który nie będzie miał sęków czy uszkodzeń.

Na podłogówkę możesz kłaść panele do 200 mm szerokości tak więc informacja, ze już 14 cm się nie nadaje wymaga sprawdzenia.

A i jeszcze odnośnie tych fazek 4V. Nie lepiej jak panel jest całkiem gładki? Przelatujesz mopem i masz czysto a w tych fazach tylko się brud zbiera.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2017, 09:52   #40
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

To na focie to nie jest deska warstwowa tylko lita
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szyba MGG - jaką kupić? robal1987 Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 65 08.09.2011 23:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.