Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.04.2008, 20:30   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 40 min 38 s
Domyślnie Moto z USA

Panowie pytam na róznych forach ale z konkretna odpowiedzią jakoś się nie spotkałem:
Czy ktoś z Was przerabiał temat albo ma wiedze jak wygląda kwestia możliwości rejestracji motocykla typu Dr-Z 400E z USA, który tam nie był rejestrowany i posiada jedynie dokument "certificate of origin for a vehicle" z wpisem "not for highway - for off highway use only ". Nie mam konieczności rejestrowania ale gdyby była mozliwość ... Wiem, że stanowisko wydziałów komunikacji jest różne i co kraj to obyczaj /u mnie Pani "na dziś" powiedziała, że ma w głębokim poważaniu to co sobie amerykany wypisały w tym ich dokumencie i dla niej wiążące jest to co napisze polski diagnosta ale zastanawia mnie kwestia homologacji - u Rajdersów w Krakowie dowiedziałem się, że homologacje dostają tylko motocykle które przeszły przez Suzuki Poland - pewnie były w innym kolorze i miały klakson z polskim hymnem

Oczywiście jakąś umowę kupna czy fakturę oraz odprawę celną będę posiadał ale może właśnie na tym etapie coś trzeba już działać
Będę wdzieczny za wszelkie porady i info w tej sprawie /słyszałem, że temat jest do zrobienia ale dokładnie jak to pojęcia nie mam /
POZDRAWIAM
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2008, 20:55   #2
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Nie wiem czy cokowlwiek pomogę, ale spotkałem się z kolesiem co to sobie king quada sprowadził i robił taki oto numer. Quad rozmontowany w USA w papiery wpisane że po wypadku przyprowadzony do niemiec tam znowu jakieś przekrętasy z papierami i dopiero całość trafiła do Polski z o możliwością rejestracji. Dla mnie całość bardzo zawiła. Ale mógłbym sie dokładniej popytać w najbliższym czasie jak do dokłądnie zrobiono. Chodz koleś też mnie namawiał na taki nabytek. Dodam że wyszło go za nowego Quada dał 14000 złociszy nie wiem ile jest w tym prawdy
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2008, 21:38   #3
JOJNA
N30 43.140 W4 31.884
 
JOJNA's Avatar


Zarejestrowany: May 2005
Miasto: Częstochowa
Posty: 183
Motocykl: RD07a
JOJNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 12 godz 8 min 29 s
Domyślnie

Paweł jak byś miał problem to u Ropucha sa papiery do BMW legalne za drobne i zarejestrujesz sobie bo przegląd to chyba nie problem a te panie z urzedu to zrób tak
JOJNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2008, 23:02   #4
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Przepisy mówia ze podstawa zarejstrowania jest dowód rejestracyjny. Kiedys dało sie rejstrowac samochody z francji na certyfikat destruction lub na inna badziewna lipe.Teraz chca cos co jest dowodem rejstracyjnym. Normalnym trybem z ulicy tego nie załatwisz. Wydaje mi sie ,ze bez naruszenia prawa to jest nie do zarejstrowania.Lepiej dac wiecej i kupic moto z paierami na ulicę. I nie chodzi to o akt własnosci tylko o dopuszczenie do jazdy- czyli dowód. Takie sa moje doswiadczenia...ale sa tez odstepstawa od reguły. Rejstrowałem NSR 159 bez dowodu 3 lata temu i sie udało... Ale były jakies inne papiery. Gość wyraźnie mi poszedł na reke. Było wymeldowanie(abmeldung z Niemiec) . Powiedział mi wyraźnie ,że miał prawo tego nie zarejstrowac.Idź do kierownika swojego urzedu i z nim porozmawiaj. Otwarcie,. Innego wyjscia nie widze.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2008, 22:20   #5
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 19 min 27 s
Talking

To pewnie tez rada taka bardziej do dupy... :/

Krajem europejskim, w ktorym daje sie zarejestrowac "nierejestrowalne" pojazdy jest Belgia - wiadomo, ze pod latarnia najciemniej. Stamtad "sprowadzane" sa na przyklad afrykanskie modele Toyoty Landcruiser, ktore nie spelniaja absolutnie zadnych norm EU ( J78 i J105 ). Jak to oni robia

Moze ktos tu z Brukseli?

samul
__________________
"Don't cry because it's over. Smile because it happened." Dr Seuss
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2008, 16:11   #6
Gregor887


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 19
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Gregor887 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 min 11 s
Domyślnie

Jakoś tak piętnaście lat temu gdy w Polsce nie mówiło się jeszcze o quadach kupiłem czterokołowy motor. Na trzech stacjach diagnostycznych nie chcieli ze mną rozmawiać. Na czwartej okazało się, że w PL nie ma przepisów na takie coś. Po dłuższym grzebaniu w papierach znaleźliśmy z diagnostą fajną lukę. Zarejestrowałem to jako "maszynę samobieżną". Jeśli nie przeszkadza Ci z tyłu kółeczko z napisem "25", to może spróbuj w ten sposób obejść problem. Ubocznym atutem jest możliwość jazdy bez kasku. Pozdrawiam Greg
Gregor887 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Spalone moto:( ferolo Pomagamy - za free 160 03.07.2017 15:41
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 21:03
moto w leasing wojtek Inne tematy 20 25.04.2010 22:48
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 12:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.