Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.05.2013, 15:24   #11
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Niskers Zobacz post
No i też nie chce być jakimś super szczególarzem ale... te 7,5km zasięgu RD07(a?) zawdzięcza głównie śladowej obecności 2 klocków w zacisku tylnym.
jak i temu, że połowę drogi było z górki
sorka, już przestaję
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2013, 15:43   #12
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

A tak zupełnie poważnie to jest to uzależnione od kilku rzeczy, np: sposobu puszczenia węży paliwowych, drożności układu odpowietrzającego zbiornik, drożności kranika i filtra paliwa oraz pełności pełnego baku.
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2013, 18:30   #13
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 13 s
Domyślnie

Ja robilem tez jakies 120-150 km. Niestety Afra szla do max 120 km/h bo paliwko pomalu do gaznika splywalo.
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2013, 20:53   #14
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Kiedyś mi padła pompa jak miałem 185km przejechane od tankowania do pełna,spiąłem na grawitacje i 10km bez problemów dojechałem do stacji.
Więc te dwieście spokojnej jazdy na pewno wystarczy.
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2013, 10:04   #15
Look_520
 
Look_520's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Modlniczka
Posty: 66
Motocykl: RD07a
Look_520 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 5 godz 9 min 32 s
Domyślnie

W mojej RD03 od tankowania pod korek mogę przejechać z 300 km (bak ma z 24 [l] poj.), oczywiście połączenie grawitacyjnie. U mnie pompa sprawna tylko przekaźnik nie chce działać poprawnie. Tyrystor, który jest w oryginalnym przekaźniku nie może zostać wysterowany, w efekcie nie działa pompa. Próbowałem zmierzyć oscyloskopem jakie występują napięcia na przewodzie poprowadzonym z cewki do przekaźnika odpowiedzialnym za wysterowanie tyrystora, ale się nie udało.
Czy ktoś zna sposób na zastąpienie obecnego przekaźnika w taki sposób, żeby pompa działała jak w oryginale?
Czy ktoś próbował pomierzyć napięcia występujące na przewodzie sterującym układem?
Czy w ogóle ktoś miał podobny problem z przekaźnikiem?
Look_520 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2013, 18:02   #16
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Na mój gust to utnij tą kablotekę przy pompie:] Wróć do oryginału. Dobre styki, ja dołożyłem diodę do cewki pompy w kierunku zaporowym. Mniej iskrzy. Nie czytałem tu nigdzie o rozwiązaniu z tyrystorem...

Nie zrozumiałem, myślałem że styki odciążone tyrystorem...

Ostatnio edytowane przez pincet : 22.05.2013 o 21:57
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2013, 21:19   #17
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Look_520 Zobacz post
W mojej RD03 od tankowania pod korek mogę przejechać z 300 km (bak ma z 24 [l] poj.), oczywiście połączenie grawitacyjnie. U mnie pompa sprawna tylko przekaźnik nie chce działać poprawnie. Tyrystor, który jest w oryginalnym przekaźniku nie może zostać wysterowany, w efekcie nie działa pompa. Próbowałem zmierzyć oscyloskopem jakie występują napięcia na przewodzie poprowadzonym z cewki do przekaźnika odpowiedzialnym za wysterowanie tyrystora, ale się nie udało.
Czy ktoś zna sposób na zastąpienie obecnego przekaźnika w taki sposób, żeby pompa działała jak w oryginale?
Czy ktoś próbował pomierzyć napięcia występujące na przewodzie sterującym układem?
Czy w ogóle ktoś miał podobny problem z przekaźnikiem?
Jak rozumiem masz uszkodzony "przekaźnik pompy paliwa" i pytasz się czy ktoś mierzył napięcie, które z modułu idzie między innymi na ten układ?

Kiedyś przy tym grzebałem zastanawiając się dlaczego mi pompa nie działa. Wyszło, że nie działa przekaźnik. Czy są impulsy z modułu sprawdzałem za pomocą wskaźnika napięcia zrobionego z diody LED z jakimś tam rezystorem, żeby płynęło tyle i ma płynąć przy 12V.
Dioda błyskała na oko z taką samą jasnością jak podłączona do akumulatora, więc wnioskuję, że jest tam pewnie podobnie.

Nie mam zamiaru podłączać pompy pod samo zasilanie. Nie podoba mi się wizja, że ja leżę pod motocyklem a motocykl radośnie pompuje paliwo ;-).
Pomyślałem, że wykorzystam zwykły przekaźnik, z jego cewką kondensator ok. 1mF (tak żeby stała RC była gdzieś koło 0,5s), w szereg wstawię diodę (żeby prąd nie popłynął z kondensatora do modułu) i zobaczę co wyjdzie.

W międzyczasie pogadałem z majkim, który jeździ bez pompy kilkadziesiąt tysięcy i podjąłem decyzję, że będę taki jak on .

Może tobie pomysł z przekaźnikiem pomoże - ewentualnie za pomocą kondensatora i diody dokładniej oszacujesz tam napięcie.
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2013, 07:52   #18
Look_520
 
Look_520's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Modlniczka
Posty: 66
Motocykl: RD07a
Look_520 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 5 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Z tego co zauważyłem to nikt nie grzebał przy przewodach.

Miałem dwa przekaźniki, jeden udało mi się rozłupać po nagrzaniu go w piecu w temp. 100 st. C przez pół godziny. Wymieniłem tyrystor, który uznałem za uszkodzony ale to nic nie dało.

Podczas pomiarów zwarłem kable od pompy by upewnić się że działa- działa. Jednak, gdy zwarłem przewód zasilający pompę dochodzący od pompy do przekaźnika z kablem od cewki, który podaje impulsy wyzwalające tyrystor, to spaliłem bezpiecznik.

Podłączenie drugiego przekaźnika też nie pomogło.

W tym wypadku nie jestem pewien czy są obydwa przekaźniki uszkodzone czy impulsy z cewki są za słabe, że nie mogą uruchomić przekaźnika.

Ze schematu i mojego toku myślenia wynika, że zastosowanie zwykłego przekaźnika nie załatwi sprawy. Mam wątpliwości co do częstotliwości dobijania paliwa do gaźników przez pompę oraz czy po zgaszeniu motoru pompa się wyłączy (pompa elektromagnetyczna).

Czekam na kolejne uwagi i pomysły.

Pozdrawiam
Przemek
Look_520 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2013, 08:13   #19
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Look_520 Zobacz post
Ze schematu i mojego toku myślenia wynika, że zastosowanie zwykłego przekaźnika nie załatwi sprawy. Mam wątpliwości co do częstotliwości dobijania paliwa do gaźników przez pompę oraz czy po zgaszeniu motoru pompa się wyłączy (pompa elektromagnetyczna).
Pompa powinna być zasilana ciągle, gdy dostaje impulsy z modułu zapłonowego. W skrócie: silnik się nie kręci - pompa staje, silnik się kręci - pompa pompuje.

Zaproponowałem uruchamiać pompę przekaźnikiem elektromagnetycznym z podtrzymaniem załączenia za pomocą kondensatora. Cewka przekaźnika sterowana z modułu zapłonowego - jak oryginalny przekaźnik pompy.
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2013, 09:11   #20
Look_520
 
Look_520's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Modlniczka
Posty: 66
Motocykl: RD07a
Look_520 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 5 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Soulsick, powiedz mi jak się będzie zachowywać cewka albo moduł zapłonoowy jeżeli w miejsce przekaźnika (gdzie był tyrystor) zostanie zaimplementowana cewka z przekaźnika?

Bo to rozwiązanie jest na prawdę dobre, cewka od przekaźnika dostaje impulsy i styki zostają cały zamknięte przez kondensator dołączony równolegle do cewki (cały czas się ładuje i rozładowuje)- pompa wtedy działa jak w oryginale.

Podaję wartości elementów w oryginalnym przekaźniku:

*tyrystor 3P4MH
*dioda Zenera 2B2
*dioda prostownicza - nie odczytam opisu
*kondensator 50 [nF]- wygląda na poliestrowy
*rezystor 20 [kOhm]
*rezystor 1 [kOhm]
*rezystor 30 [Ohm]
Look_520 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Brak prądu. Rd 07a Harnaś Układ elektryczny i zapłonowy 15 16.08.2016 07:49
Brak kierunkowskazów zbys Układ elektryczny i zapłonowy 3 18.12.2012 21:18
brak ladowania TOFAKT Układ elektryczny i zapłonowy 66 01.11.2011 17:46
Brak o-ringu. Mecia Uklad paliwowy i wydechowy 21 15.03.2011 15:23
brak zasilania pompy bartol Układ elektryczny i zapłonowy 42 09.06.2010 21:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.