Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.06.2020, 09:55   #161
Navi


Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: Husqvarna TR650
Navi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 46 min 0
Domyślnie

Dziękuję Katerinie za piękny wątek. Fajne, że tak dobrze znasz swój kraj. Mnie on kusi przestrzenią, dzikością oraz piękną przyrodą. Tych dwóch pierwszych rzeczy brakuje mi najbardziej w mojej pięknej Polsce oraz ogólnie w EU.

Korzystając z okazji, chciałbym skonfrontować jedną sprawę - znajomy często jeździł po Rosji turystycznie kilka lat temu, autem i mówił, że największym problemem były bardzo uciążliwe kontrole milicjantów, którzy zawsze domagali się łapówki, a jeśli odmawiał to zaczynały się problemy i stres. To był główny powód dlaczego przestał tam jeździć do Rosji, takie kontrole zdarzały się nawet kilka razy dziennie i każda domagała się 10 dolarów. Czy coś się zmieniło w tym zakresie?

Pomysł z forumową bazą bardzo fajny, dopisuje się do listy chętnych.
Navi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2020, 11:20   #162
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 5 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Jak nie nabroisz to się nie czepiają. Jak nabroisz to albo sztraf albo wziatka. Możesz też palić Jana że nie panimajesz. Znudzą się i puszczą.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2020, 10:58   #163
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jak Emek pisze + pogadać, potraktować jak ludzi, napić się kawy itd NIe po "zachodniemu" , że krzyk, strach, ucieczka itd - po ludzku
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.06.2020, 11:02   #164
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 30 min 51 s
Domyślnie

To akurat Mołdawia, ale podstawa to rozsądne podejście

Ukraina-terenówką-Gazem-69-do-Kijowa-66.jpg
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2020, 09:22   #165
Navi


Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 50
Motocykl: Husqvarna TR650
Navi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 4 godz 46 min 0
Domyślnie

Kolega, spokojny - żeglarz, znamy się z morza.

Przedstawiał to inaczej - auto na zagranicznych blachach = pewna kontrola i szukanie punktu zaczepienia, kiedy odmawiał łapówki. Nigdy nie wydarzyło się nic złego, w sensie że go zawinęli na posterunek - tylko jak to mówił "jadę na urlop i nie chce mi się stresować, że będę musiał nawet kilka razy dziennie udowadniać, że nie jestem wielbłądem". Zna rosyjski.
Navi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2020, 11:23   #166
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Mnie zatrzymali pod Murmańskiem. Pilnowali drogi do bazy wojskowej, aby cywile się nie pakowali. Zobaczyli, że z Polszy, życzyli mszerokości i kazali jechać. Nawet papierów nie chcieli oglądać. Podobnie w drodze na Kaukaz. Zero problemów.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2020, 15:31   #167
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Nie wiem dlaczego, przestały do mnie przychodzić wiadomości o waszych postach i pytaniach. Lepiej odpowiedzieć później niż nigdy

Pytanie dotyczące ograniczeń kupna ziemi i posiadłości na terenie Rosji dla obcokrajowców: Nie ma innych zakazów oprócz dwóch - kupna działek bliżej 100 km od granicy państwowej (rosyjskiej) i kupna działek blisko obiektów strategicznych (wojskowych). Czyli możesz kupić dowolną działkę lub posiadłość jeśli ona się znajduje nie mniej 100 km od granicy i to nie jest w sąsiedztwie z terenami wojskowymi. Uwierz mi, nie zabraknie wariantów
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2020, 16:04   #168
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navi Zobacz post
Dziękuję Katerinie za piękny wątek.

Korzystając z okazji, chciałbym skonfrontować jedną sprawę - znajomy często jeździł po Rosji turystycznie kilka lat temu, autem i mówił, że największym problemem były bardzo uciążliwe kontrole milicjantów, którzy zawsze domagali się łapówki, a jeśli odmawiał to zaczynały się problemy i stres. To był główny powód dlaczego przestał tam jeździć do Rosji, takie kontrole zdarzały się nawet kilka razy dziennie i każda domagała się 10 dolarów. Czy coś się zmieniło w tym zakresie?

Pomysł z forumową bazą bardzo fajny, dopisuje się do listy chętnych.
Bardzo mi miło, że moje posty Ci się podobają. Będę kontynuować, kiedy będę miała czas.

Co dotyczy Twojego pytania: Zmieniło się wszystko. Po pierwsze, - Twój znajomy jeździł bardzo dawno. Myślę, że do 2008 roku. Teraz nie ma mowy o wyłudzeniu przez policję drogową czegokolwiek, ponieważ policjantowi to grozi wyrzuceniem z pracy i postępowaniem karnym. Więc obecnie sytuacja jest taka:
1. Na drogach policji drogowej już od lat nie ma - zamiast niej są kamery. System prosty, - za jazdę niezgodną z przepisami, dostaniesz po jakimś czasie swoje zdjęcie i mandat. To wszystko przyniesie na Twój adres listonosz poczty Rosji. Państwo świetnie zdaje sobie sprawy ile na tym można zarobić, więc po co na drogach policjanci, posterunki, ogrzewanie tych posterunków, etc.?
2. Policję drogową na pewno zobaczysz w przypadku kraksy. Oni wypiszą wszystkie wymagane papiery dotyczące szczegółów kraksy + dokumenty dla Twojego ubezpieczyciela, załatwią pomoc techniczną i ewakuację nawet z bardzo odległych terenów. To wszystko jest bezpłatnie.
3. Jeśli zaproponujesz łapówkę, na pewno Twoje zachowanie do swojej centrali zgłoszą sami policjanci po czym dostaną do pensji podwyżkę, a Ty - postępowanie w sprawie karnej.
4. To, że policjanci wyłudzają łapówkę w dolarach - to lata 1990-1995. Od roku 1998 sama postać dolara już nie miała takiej ceny jak wcześniej, więc opowiadania znajomego są już raczej nieaktualne.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2020, 16:40   #169
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,509
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 55 min 10 s
Domyślnie

Fajnie, że jesteś
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.10.2020, 16:44   #170
Szpicerlok
 
Szpicerlok's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Górny Śląsk
Posty: 57
Motocykl: RD03
Szpicerlok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 godz 22 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Metel Zobacz post
Bardzo mi miło, że moje posty Ci się podobają. Będę kontynuować, kiedy będę miała czas.



Co dotyczy Twojego pytania: Zmieniło się wszystko. Po pierwsze, - Twój znajomy jeździł bardzo dawno. Myślę, że do 2008 roku. Teraz nie ma mowy o wyłudzeniu przez policję drogową czegokolwiek, ponieważ policjantowi to grozi wyrzuceniem z pracy i postępowaniem karnym. Więc obecnie sytuacja jest taka:

1. Na drogach policji drogowej już od lat nie ma - zamiast niej są kamery. System prosty, - za jazdę niezgodną z przepisami, dostaniesz po jakimś czasie swoje zdjęcie i mandat. To wszystko przyniesie na Twój adres listonosz poczty Rosji. Państwo świetnie zdaje sobie sprawy ile na tym można zarobić, więc po co na drogach policjanci, posterunki, ogrzewanie tych posterunków, etc.?

2. Policję drogową na pewno zobaczysz w przypadku kraksy. Oni wypiszą wszystkie wymagane papiery dotyczące szczegółów kraksy + dokumenty dla Twojego ubezpieczyciela, załatwią pomoc techniczną i ewakuację nawet z bardzo odległych terenów. To wszystko jest bezpłatnie.

3. Jeśli zaproponujesz łapówkę, na pewno Twoje zachowanie do swojej centrali zgłoszą sami policjanci po czym dostaną do pensji podwyżkę, a Ty - postępowanie w sprawie karnej.

4. To, że policjanci wyłudzają łapówkę w dolarach - to lata 1990-1995. Od roku 1998 sama postać dolara już nie miała takiej ceny jak wcześniej, więc opowiadania znajomego są już raczej nieaktualne.
Jak ja lubię czytać Twoje posty...
Jesteś meeega konkretna Kobieta 😀

Maciek
Szpicerlok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania 2016 oczami Zeta Zet Johny Trochę dalej 54 26.03.2019 16:58
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.