Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.04.2020, 12:51   #341
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
O jakich kwotach mówimy w przypadku roweru mającego jakiś sens?
Ogólne pytanie, najpierw zastanów się czy chcesz full suspension (amor z tyłu i z przodu), czy hardtaila (tylko z przodu).

Następne pytanie czy dużo będziesz jeździł, czy wystarczy Ci bateria 500Wh. Jeśli nie wystarczy, to czy kupić drugą do plecaka czy chcesz mieć od razu w rowerze 630Wh albo 700Wh. Większy wybór i tańsze rowery oczywiście z baterią 500Wh.

Odpowiednik KTM-a czy Huski to Specialized, jakościowo i cenowo.
https://www.specialized.com/pl/pl/sh...+Levo+Hardtail

Kross jest najtańszą opcją z 630Wh jaką znalazłem, rower full enduro. 15 999
zł.
https://kross.eu/pl/rowery/ebike/ebi...-czarny-polysk

Haibike robi fajne rowery, ale trzeba też więcej zapłacić.

U nas ciężko jest o używki, bo mało osób jeździ na takich rowerach, to jest drogie po prostu. Używki testowe wiadomo ostrożnie, sprawdzić ile cykli ładowania baterii było.

Każda rowerowa firma oferuje teraz e-bike, trzeba węszyć promocje. Będzie łatwiej znaleźć obniżkę na nowy / z zeszłego roku niż trafić dobrą używkę, przynajmniej w PL.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00

Ostatnio edytowane przez Tomasa : 19.04.2020 o 12:55 Powód: Cena Krossa dopisana
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 13:37   #342
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 512
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 43 min 14 s
Domyślnie

Napisałeś że to turbo Levo comp. Jakiego srama tam miałeś, NX czy GX? No i ile wazysz?
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 13:51   #343
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Sram GX, osprzęt jak z katalogu ze strony.
Ważę 82kg, rozmiar roweru XL.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 14:01   #344
trzykawki


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 512
Motocykl: Brak
trzykawki jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 3 godz 43 min 14 s
Domyślnie

No to miałeś baterie 700 co przy Tw9jej wadze daje taki efekt zasięgu. U mnie byłoby x 2 mniej. No i ten model to prawie 28 koła szelestow. No i jeszcze jedna sprawa ktoś pisał że bateria starcza na cykl ladowań na jakieś 4-5 tysi km. Ale nie wiem czy to prawda. Pomimo słusznego brzucha na zwykłym rowerku robie w sezonie min 3 tysie km. To jak bym miał co dwa sezony wymienic baterie, to chyba mnie jeszcze nie stać. Ale bardzo obwąchuje temat bo frajda z jazdy niesamowita

Ostatnio edytowane przez trzykawki : 19.04.2020 o 14:32
trzykawki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 14:04   #345
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Adagio dał się kajtnąć w Białym i tak choruje z przejściami. Fajne to ale mieszkam na nizinie. Jechać w góry 2h mi się po prostu nie chce zwłaszcza ze co... dzieciaki maja jechać na zwykłych? Żona ma mieć elektryka reszta nie?
Trochę to w chuj bez sensu.
Myśle ze jeszcze poczekamy tak z 10 lat.
Potem będziemy mogli po prostu wyjechać bez gówniarzy i zrobić sobie w weekend z 200km po Karkonoszach. Tak myśle ze trzeba zaczekać. U nas robie 50km po lasach i mam dość i tak jest ok.
Czosnek tu ludzie znają się lepiej ale myśle ze na używkę styknie 6kola i to może być fajny rower ze sztywnym tyłem.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 14:27   #346
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 35 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Czosnek tu ludzie znają się lepiej ale myśle ze na używkę styknie 6kola i to może być fajny rower ze sztywnym tyłem.

M
Patrząc ceny nowych to chyba nic innego nie wchodzi w grę

Tomasa, dzięki
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 15:54   #347
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 5 godz 52 min 42 s
Domyślnie

Rychu wstał z rana w nienajlepszym humorze. Bolała go dupa i kulał na obie nogi. Odpalił drogi ekspres do kawy i skierował się do kibla. Delektując się włoska kawą rozmyślał o planie na dzisiejszy dzień. Było tam całkiem sporo rzeczy. Nie było natomiast pozycji - "jazda na rowerze".

Ale Rychu nigdy nie łamie danego słowa. Jak obieca to to nie ma lipy

Odział swe ciało we wczorajszy strój. Z dumą ocenił, że jest go jakby mniej. Chciał się pochwalić Matyldzie, ale pewno by go nie zrozumiała.
W swoim stroju wprowadził jedną modyfikację: nie wciskał spodni w skarpety tylko na prawej nogawce zapiął gustowną różową klamerkę

Montana opalona, engine też. Na wyświetlaczu widać zielony napis ECO. Rychu splunął z obrzydzeniem.

- Nie dam się poniżyć jakimś inżynierom. Nie tym razem

Mówiąc to załączył tryb Trail. W końcu gorzej niż wczoraj być nie może

Kilometry mijały niespiesznie. Rychu postanowił dzisiaj podejść do tematu mniej brawurowo. Na spokojnie znaczy się



Przez pierwsze kilometry Rychu szukał miejsca dla swojej dupy. Do przodu, do tyłu, lewo i prawo. Nawet próbował przytyczkiem obniżać i podwyższać siodełko. Ale chyba nie taka była funkcja prztyczka. Nic to nie dało. Swoją drogą czy ktoś mógłby wytłumaczyć Rychowi po co się to siodełko obniża i podwyższa?

Rychu nie zauważył kiedy zgasła pierwsza kreska od baterii. Natomiast druga zgasła przy 27km. Raptem 7 km dalej niż wczoraj w trybie Boost. Aby nie obciążać maszyny Rychu postanowił wszamać kanapeczkę w pięknych okolicznościach przyrody.





W dalszej drodze po około 30km Rychu zauważył, że jego dupa osiągnęła pewnego rodzaju "punkt rosy". Z dumą dostrzegł, że przestała go boleć. To duży sukces.
Rychu wybrał bardziej ambitną trasę. Zgodnie z namową w skrętach nie pedałował, a koleiny omijał. Niektóre omijał, a innych nie.





Po 38km zgasła 3 kontrolka. Nie wyglądało to źle, ale do obietnic producenta daleko.
Rychu nudząc się jak smok dostrzegł, że na wyświetlaczu pojawiają się jakieś fale. Po kilkuminutowych testach stwierdził, że wskazują one jak bardzo silnik "pomaga" kolarzowi. W trybie Eco prawie nic w trybie Boost prawie cały czas. Ponadto jest też pewnego rodzaju korelacja pomiędzy biegami przerzutki. Im jest mniejsza tym silnik mniej pomaga. Rychu nie rozwiązał problemu, jak technicznie jest to rozwiązane, bo zarówno do manetki jak i samej przerzutki biegła tylko stalowa linka. Żadnego kabelka. Może WiFi?





4 lampka zgasła przy 49km.
Rychu ocenił, że bateria by padła przy 60km. Szału nie ma.

Swoją drogą jak używacie baterii podczas jazdy. Odpalacie swój tryb i w drogę czy też na zjazdach wyłączacie w ogóle, na prostej np Eco a pod górkę Trail lub Boost?

Rychu dojechał do domu. Kolejny rekord za nim. 52km
Zadumał się chwilę i wydał werdykt.

Zabawa fajna, ale tylko w trybie elektrycznym. Czy warta swoich pieniędzy? Dżentelmeni wszak o pieniądzach nie rozmawiają.
Rychu szanuje i podziwia kolarzy bez wspomagania, ale wie że to nie dla niego.
Na trasie wszystko mija spokojniej i ciszej.
Rychu spotkał w ciągu dwóch dni kilku koniarzy, psiarzy i jednego brodacza z królikiem na smyczy. Wszystkie spotkania raczej pozytywne i z uśmiechem. Rychu nie do końca rozumie napotkanych cyklistów. Żaden z nich (słownie zero) go nie pozdrowił, uśmiechnął się czy chociaż skiną głową. Ta brać jest jakaś inna. Rychu rozważał, że może dla nich większe znaczenie ma jedzenie pudełkowe lub ilość tkanki tłuszczowej niż samo jeżdżenie na rowerze? A może są źli bo robią coś czego nie lubią tylko głupio się im przyznać? A może byli źli na Rycha? Koleś z klamerką popierdalający na bateriach.


Jednak motocykliści są sympatyczniejsi. Możesz nawet jechać GS i będziesz się czuł jak wśród swoich. Ponadto w sytuacji 30km od domu i nagłego załamania pogody jesteś w stanie powrócić w 15 minut. Dryndą już nie. Wypady typu na obiad do Konarzyn są nawet dla e-bike nieosiągalne.

Tyle pytań, żadnej odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 19.04.2020 o 16:04
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 18:30   #348
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,753
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 14 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
pomóżcie
na środkowej zębatce pod obciążeniem spada mi łańcuch, czasem tylko przeskakuje i już nie wiem o co chodzi. przednia przerzutka ustawiona i wyregulowana.

https://youtu.be/QxQWSZLB2sc

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Jezdzisz najczęściej na tej zębatce? Jak wyglądają zęby w porównaniu do pozostałych zębatek? Wygląda to tak jakby zębatka miała zęby wytarte i pod obciążeniem łańcuch zeskakuje. A zeskakiwać będzie zawsze z góry w dół
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 18:44   #349
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Myśle ze może korelacja środkowa zębatka, duży tryb z tylu i luz w suporcie?

Gregu, tfu Rychu - piękny kolor tego rowera, roweru. Taki to nawet do różowego podejdzie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2020, 18:48   #350
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Na UKGSer jeden gość ma takiego Specialized Turbo Levo Carbon Comp rozmiar L do sprzedania:

Faktycznie okazja 😉. Tylko jak to teraz przywieźć do PL.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.