Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.06.2021, 12:36   #11
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Tel z dual sim i karta lokalna. Ja tak praktykuję.
To jest dobre rozwiązanie, stosowałem w Tanzanii, ale tutaj będę zmieniał kraje jak rękawiczki, więc sam nie wiem czy po przekroczeniu granicy od razu szukać karty, żeby za dwa dni szukać kolejnej.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2021, 16:45   #12
Mariusz S
 
Mariusz S's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Zakopane
Posty: 78
Motocykl: CRF1000 DCT
Przebieg: Rosnący
Mariusz S jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 40 min 50 s
Domyślnie

Kolego w czwartek jedziemy do Albani tez ten temat mnie interesował wiadomo po powrocie rachunek za tel może troszkę zaskoczyć dlatego jeżeli masz abonament w oragne dzwoń do operatora wykup pakiet GO150 koszt 50 zł ( przychodzące i wychodzące 1.2 zł + 150 GB internetu ) pakiet na dziesięć dni można aktywować w dniu wyjazdu , nie wiem jak u innych operatorów ale wydaje mi się że każda sieć ma coś takiego w pakiecie na pewno lepsza opcja niż szukanie kart branie modemów itd.
Mariusz S jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2021, 21:42   #13
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Bałkany - internet

Cytat:
Napisał Mariusz S Zobacz post
Kolego w czwartek jedziemy do Albani tez ten temat mnie interesował wiadomo po powrocie rachunek za tel może troszkę zaskoczyć dlatego jeżeli masz abonament w oragne dzwoń do operatora wykup pakiet GO150 koszt 50 zł ( przychodzące i wychodzące 1.2 zł + 150 GB internetu ) pakiet na dziesięć dni można aktywować w dniu wyjazdu , nie wiem jak u innych operatorów ale wydaje mi się że każda sieć ma coś takiego w pakiecie na pewno lepsza opcja niż szukanie kart branie modemów itd.

A jesteś pewien, że chodzi o 150GB, a nie 150MB? Jak chcesz czytać FAT z Tapatalk to ok, ale wystarczy poszwendać się po www, ponawigować online chwile i koniec.
Najtaniej wychodzi zakup lokalnej karty - jak pisze Emek. Sprawdzone rozwiązanie i polecane przez doświadczonych podróżników 😉. Ma też wady.
Ja też jadę teraz na południe poza EU i będę przejeżdżał przez kilka krajów. Kiedyś testowałem wirtualnego Truephone i było ok. Teraz pobrałem eSIM Surfroam i zobaczymy. Jest trochę drożej od lokalnych kart, ale wygodniej. Np. Albania €0,02/MB czyli jakieś 13zł za 150MB. Zobaczymy...

Edyta: No i Albanii chyba nie ma na liście krajów w GO150?
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2021, 22:14   #14
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
A jesteś pewien, że chodzi o 150GB, a nie 150MB? Jak chcesz czytać FAT z Tapatalk to ok, ale wystarczy poszwendać się po www, ponawigować online chwile i koniec.
Najtaniej wychodzi zakup lokalnej karty - jak pisze Emek. Sprawdzone rozwiązanie i polecane przez doświadczonych podróżników 😉. Ma też wady.
Ja też jadę teraz na południe poza EU i będę przejeżdżał przez kilka krajów. Kiedyś testowałem wirtualnego Truephone i było ok. Teraz pobrałem eSIM Surfroam i zobaczymy. Jest trochę drożej od lokalnych kart, ale wygodniej. Np. Albania €0,02/MB czyli jakieś 13zł za 150MB. Zobaczymy...

Edyta: No i Albanii chyba nie ma na liście krajów w GO150?
Panie eSIM to tylko w Iphonach
Niestety mój szajsung nie ma takiej opcji. U mojego operatora też się nie da, bo to wirtualny NJU. Pewnie skończy się na tym, że będę musiał częściej z ludźmi rozmawiać Może to i lepiej
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2021, 22:37   #15
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Niektóre Samsungi też mają eSIM. Tu podają, które modele są wspierane https://surfroam.com/products/surfroam-esim-global

Nie to, że ich promuję, bo nie wiem jaka będzie jakość. Jednak fizyczną kartę SIM też można zamówić. ESIM wybrałem, bo fizyczna karta nie zdążyłaby dotrzeć przed wyjazdem.

Tu jest porównanie kilku serwisów wirtualnych providerów dla podróżujących https://www.thebrokebackpacker.com/b...nal-sim-cards/.

Takie rozwiązanie też ma wady, ale to też jest opcja do rozważenia. Operator to już kwestia dokąd się jedzie, bo oferty są bardzo różne. Powyższy artykuł trochę je porównuje.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2021, 11:06   #16
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

I jak Panowie? Był ktoś testował coś? Na ten moment na Albanię i Czarnogórę najlepsza wydaje się oferta podesłana przez consigliero: https://www.telekom.mk/internet-roaming-packages.nspx 2GB ważne przez 30 dni za 52 zł.
W naszym polskim T-mobile 3GB na 7 dni za 39.99 zł: https://www.t-mobile.pl/c/roaming-dl...je%20T-Mobile1
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2021, 11:32   #17
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Mam nawet lepszą ale trzeba dokupić samochód, działa w Albanii i Macedonii ale nie działa w Serbii i Czarnogórze
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 13A8AF6A-118B-4EB8-A148-E498768901D6.png (268.7 KB, 19 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2021, 12:24   #18
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Ciekawe czy da się to kupić do zwykłego golfa który będzie stał w garażu w tym czasie
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2021, 13:44   #19
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

My używaliśmy w Albanii karty ALB telekom. Koszt 1500 leków (ok 55 PLN) za 30 dni i limit 12 GB przy 4G. Transfer przy szybkości 3G nie ma limitów. W niektórych regionach lepszy zasięg ma Vodafone i One. Ceny zbliżone.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2021, 18:22   #20
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Teraz jestem w Czarnogórze. Na razie daję sobie radę bez karty lokalnych operatorów. Praktycznie wszędzie udaje się złapać wifi, a do nawigowania wystarczą mapy offline googla i sigic. Na kempingach prawie zawsze jest jakaś sieć, a jak nie ma, to albo mam spokój od netu, albo znajdzie się życzliwy Niemiec, który udostępni swój. Gdybym został na dłużej w jednym kraju, to pewnie decydowałbym się na pakiety lokalnych operatorów. 50 zeta to nie majątek. Takie moje zdanie po tygodniu szwędania się poza UE.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.