Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2023, 19:28   #151
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 58 min 20 s
Domyślnie

Tłumaczone przez google :

Bardzo młody chiński producent osiągnął znakomity wynik w swoim pierwszym występie w Dakarze, używając nie zwykłych, przemianowanych motocykli „Rally”, ale motocykli własnego projektu i konstrukcji.

Założona dopiero w 2017 roku firma Tibet New Summit Motor Co. ltd - KOVE MOTO wewnętrznie integruje D&R, projektowanie, produkcję, produkcję i sprzedaż motocykli, z ideą marki polegającą na skupieniu się na osiągach i korporacyjnej wizji dostarczania motocykli sportowych o wysokich osiągach. wydajność, wysoka jakość i duża pojemność skokowa dla użytkowników i entuzjastów motocykli na całym świecie.

Oprócz modeli szosowych, obecnie oferuje dwa pojedyncze motocykle Enduro Rally 450 oraz różne szosowe Enduro o pojemności 400 cm3 i 500 cm3, bardzo interesujące motocykle dwucylindrowe, które można spotkać w Europie pod naszymi własnymi markami; wreszcie są dwa MX o pojemności 250 cmXNUMX.

Udział w Dakarze zrodził się z założenia całkowicie chińskiego zespołu, zarówno w nowiutkich jednocylindrowych motocyklach o pojemności 450 cm3, zarówno w kolarzach, jak i w obsłudze: motocykl został zaprezentowany we wrześniu 2022 r., jednocylindrowy wtrysk z Skok / otwór 94,5 × 64 mm dla całkowitej pojemności 449 cm3. Chłodzony zarówno cieczą, jak i olejem, ma deklarowaną moc 40 kW przy 9500 obr./min i maksymalny moment obrotowy 42 Nm/7000 obr./min. Należy zauważyć, że istnieje również wersja 450 rally Regular Edition, która ma kilka kW mniej, opony drogowe i ogólnie nadaje się do poruszania się po drogach otwartych dla ruchu.

Wracając do wyścigu, jak dla wszystkich, także dla ekipy Kove Rally na 14 etapach było wiele problemów, ale udało się im stawić czoła z prawdziwym dakarskim duchem: złamana kierownica została naprawiona na etapie zardzewiałą rurą zabraną z plac naftowy...

Pod koniec tego trudnego Dakaru wszyscy trzej kolarze dotarli do mety, z Sunierem Sunierem na 46. miejscu, Deng Liansongiem na 67. i Fang Mingji na 77. miejscu.

Nie przypominamy sobie innego zespołu z motocyklami, który w pełni debiutował w najtrudniejszym wyścigu na świecie, któremu udało się doprowadzić wszystkie zarejestrowane pojazdy do mety.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2023, 22:37   #152
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,477
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 4 dni 11 godz 20 min 15 s
Domyślnie

Wchodzę dziś na Eurosport żeby obejrzeć ostatni odcinek podsumowujący dakar a tam snooker zamiast Dakaru...
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2023, 23:05   #153
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 877
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 7 godz 4 min 51 s
Domyślnie

Adagioo poczytałem trochę na temat tego Kove. Wydaje mi się że zrobili sobie mega marketing i teraz zaczną ekspansję.I bardzo dobrze. Super sprzęt.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2023, 07:39   #154
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,760
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 21 godz 53 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Wchodzę dziś na Eurosport żeby obejrzeć ostatni odcinek podsumowujący dakar a tam snooker zamiast Dakaru...
Qrrr w zeszłym roku zrobili to samo
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2023, 08:09   #155
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 7 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Teraz nie śledziłem ale parę lat temu snooker przed relacjami z rajdu doprowadzał mnie do szału

Jeszcze chyba też rzutki bywały
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2023, 10:24   #156
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,760
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 21 godz 53 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Teraz nie śledziłem ale parę lat temu snooker przed relacjami z rajdu doprowadzał mnie do szału

Jeszcze chyba też rzutki bywały
Nawet nie wspominaj o tym do dzis jak widze snookera czy lotki to

A wracając do Dakaru - przyznam że takiego zaciętego pojedynku w motocyklach to ja nie pamietam
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2023, 16:26   #157
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,464
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 9 godz 4 min 50 s
Domyślnie

Nie rozumiem dlaczego Wam się nie podoba snooker, przecie to taka odstresowująca dyscyplina.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2023, 18:57   #158
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 58 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Adagioo poczytałem trochę na temat tego Kove. Wydaje mi się że zrobili sobie mega marketing i teraz zaczną ekspansję.I bardzo dobrze. Super sprzęt.
Wrzuciłem to jako ciekawostkę, osobiście nie jestem zainteresowany żadnym chińskim produktem i jest mi obojętne czy dojedzie do mety. Uważam że każdy pojazd bez względu na pochodzenie, ukończył by rajd jeśli nie miałby rywalizować o czołowe miejsca w stawce. Nawet 67-mio letni Franco Pico dojechał na Fanticu, którego silnik również jest chiński i zajął siedemdziesiąte któreś miejsce. A jest to zawodnik, który uczestniczył w 26 edycjach na motocyklu i posiada mega doświadczenie, od kilku lat jest testerem oraz pracuje nad rozwojem sektora rally. Rieju też poradził sobie bardzo dobrze, ktoś z was używa takiej marki enduraka ? Dlaczego większość jeździ pomarańczowym katem, białym katem i czerwonym katem ?
To takie klapanie po ramieniu chińczyka a w rzeczywistości to tylko szydera .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2023, 20:22   #159
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,532
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 7 godz 51 min 2 s
Domyślnie

Kiedys 80 lat temu produkty made in japan były tanie i uważano ich za badziewie w USA. Ja tam bym chińczyków nie lekceważyl a Kove może okazać się w przyszłości dobra alternatywa i wcale mnie nie smuci konkurencja dla marek japońskich, austriackich bo to tylko odbije się na jakości i rynku pozytywnie.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2023, 10:43   #160
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 877
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 7 godz 4 min 51 s
Domyślnie

Problem polega na ty że marki europejskie i Japońskie jakością schodzą w dół a nie pną się do góry... Jeśłi poziom jakośći/bezawaryjnośći się w miarę wyrówna to może się okazać że większość będzie kupowała chińskie maszyny które będą przynajmniej 1/3 tańsze.
Sentyment czy przekonania to sprawa drugiego planu. Ty czy ja też pewnie na chińczyka nie siądziemy ale sporo górwniarstwa w wieku 8-12lat dzisiaj jeździ na pitbike KAYO czy innych i w nich będzie zaszczepione od małego że chińczyk jednak działa i za kilkanaście lat nie będą może zdolni wydawać więcej niż konieczne na motocykl.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakub Przygoński: Rajd Dakar 2016 w samochodzie Patiomkin Inne tematy 12 28.05.2015 21:52
Przez Rajd Maroca na Dakar-Jeźdźcy Afryk atakuja ...na KTM :-)) puszek Inne tematy 78 03.10.2014 11:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.