Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.01.2017, 14:48   #81
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domyślnie

Tomasz - a skąd Ci w ogóle przyszło na myśl, że może to być droga niepubliczna?
Masz jakieś uzasadnione wątpliwości?

Tak z ciekawości pytam, bo spojrzałam na google maps, a tam wygląda jak zwykła, jednokierunkowa ulica.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2017, 16:16   #82
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 30 min 18 s
Domyślnie

Tomaszu widzę, że dobrze drążysz ten temat. Widzę, że masz motywację i chęć udowodnienia, że nie mają racji i tak być może.
Jeżeli chcesz dołączyć do grupy osób, która ma wygrane wiele spraw z SM m.in. w Szczecinie.
SM są bezczelni i nie douczeni, więc warto się im sprzeciwić.

Jeżeli chcesz dołączyć do tej grupy to napisz do mnie na . Wprowadzę Ciebie
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2017, 17:06   #83
tomaszg


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 52
Motocykl: EXC 450 ; XR 400; DL1000
tomaszg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 16 godz 24 min 18 s
Domyślnie

mygosia - droga publiczna i wew to tylko kwestia definicji, statusu formalnego. Nie mylić z potocznym rozumieniem publiczna/ prywatna ; oznakowanie drogowe; ogólnodostępność, wygląd itp.

Teraz tę sprawę traktuje jak kosztowne doświadczenie bo nie zależnie od statusu drogi to paragraf się zawsze znajdzie na jakieś postępowanie mandatowe a ja nie mam czasu ani ochoty żeby toczyć z nimi jakieś boje - dlatego chciałem przyjąć mandat i mieć po sprawie tylko kwota była wg mnie niewspółmierna do wykroczenia i buta tego pana była odpychająca dlatego skończyło sie tak a nie inaczej.

onufry22- dzięki ale ja nie mam takiej misji, w sumie nic do nich nie mam.

Chce tą sprawę zakonczyć jak najszybciej i w możliwie bezboleśnie dlatego napisąłem w tym wątku.
Liczyłem po prostu na poradę od ludzi którzy znają temat, przeszli podobną ścieżkę i mogą coś doradzić w tej sprawie bez unoszenia sie ambicją po jednej czy po drugiej stronie.

Ostatnio edytowane przez tomaszg : 23.01.2017 o 17:44
tomaszg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 01:21   #84
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomaszg Zobacz post
CHEMIKU - bardzo dużo wniosłeś do sprawy. Dzięki za cenny, merytoryczny post. Pisz więcej to będę wiedział że te 3 tysie mandatu to nie jest najgorsza rzecz jaka może mnie w życiu spotkać.

Gonzou 01 - nic nie powiem -nie znam się na tym i nie będę bił piany. Jest definicja skrzyżowania i ktoś napisał, że nie dotyczy z droga wewnętrzna z jakiegoś chyba powodu. Nie wiem czy są wyjątki, czy są przepisy nadrzędne , nie chcę bić piany.

Jak ktoś się zna - chętnie się dowiem jak się sprawy mają - po to napisałem coś w tym temacie żeby się dowiedzieć czegoś od ludzi lepiej zorientowanych w temacie.
Cytat:
Napisał tomaszg Zobacz post
... Liczyłem po prostu na poradę od ludzi którzy znają temat, przeszli podobną ścieżkę i mogą coś doradzić w tej sprawie bez unoszenia sie ambicją po jednej czy po drugiej stronie.
Ja w Szczecinie nigdy nie byłem, ale ty tam zyjesz i nie wiesz co się w mieście dzieje.
Abyś dalej nie brnął w gąszczu rozterek, pogrzebałem dzisiaj w internecie i znalazłem kogoś kto ci poradzi i na pewno coś doradzi - on jest najbardziej zorientowany. Skontaktuj się z radnym Wojciechem Dorżynkiewiczem (głosowałeś?). Złożył w 2016 interpelację w tej sprawie, znaczy się w sprawie mandatów za parkowanie w Szczecinie. Mimo pierwszej negatywnej odpowiedzi radny jednak nie ustępował i po kolejnym piśmie w połowie 2016 r.osiągnął sukces - no i "uruchomił Straż Miejską". Jak w piśmie pisze olewali teraz się wyszkolili i zap... :

szczecin1.JPG
O, to jest mocne
szczecin _2.JPG
szczecin3.JPG

szczecin5.JPG

Nie wklejałem całego artykułu, bo szkoda miejsca i nie wiem czy wolno. Jak będziesz potrzebował to sobie znajdziesz, w końcu jesteś bystry, poradzisz sobie.

Wychodzi na to, że Wszyscy co się odezwali w twojej sprawie dobrze ci tłumaczyli i podpowiadali, ale ty oczywiście ...

Pilnuj się chłopie w tym Szczecinie, bo wróg nie śpi. Lewa w górę


Brak wyobraźni zabija - zwłaszcza na motocyklu.

Ostatnio edytowane przez GONZO 01 : 24.01.2017 o 11:14
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 11:11   #85
tomaszg


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 52
Motocykl: EXC 450 ; XR 400; DL1000
tomaszg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 16 godz 24 min 18 s
Domyślnie

coś tam wiem - radny Wojciech Dorżynkiewicz - człowiek, który popierał pozostawienie w Szczecinie Pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej.
Sorki na honorze nie będę oszczędzał i temu panu podziękuje.

Zresztą tutaj też niezbyt rozmowny i nie moje klimaty :
https://www.youtube.com/watch?v=L60wHRlwJ6Q

Mocno odchodzimy od meritum sprawy.

a Gonzo - no i do Szczecina zapraszam - może wbrew pozorom całkiem miłe miasto
tomaszg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 11:19   #86
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Rozumiem, że na niego nie głosowałeś - podobno to miłośnik Gombrowicza i zdrowego rozsądku
Wpadnę, wpadnę do Szczecina i chociaż mundurowym nie jestem sprawdzę jak ta SM działa . Myślę, że do tego czasu posprzątają wszystkie busy z krzyżówek i będę widział co się na głównej dzieje ruszając z podporządkownej po zwiedzeniu rynku.

Ostatnio edytowane przez GONZO 01 : 24.01.2017 o 12:47
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 12:31   #87
tnt123


Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 64
Motocykl: RD07a
tnt123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 20 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Ja tam kiedyś podskoczyłem (w Szczecinie) .... skazany zostałem zaocznie na kwotę taką samą jaki miał być mandat, więc sądu wysokiego nawet nie zobaczyłem, a potem to już mi się nie chciało nawet odwoływać choć może i miałem trochę racji powodzenia
tnt123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 12:37   #88
tomaszg


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 52
Motocykl: EXC 450 ; XR 400; DL1000
tomaszg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 16 godz 24 min 18 s
Domyślnie

gonzo - jak posprzątają wszystkie busy to na rynek nie masz co jechać bo będzie zamknięty - towaru na plecach nikt nie będzie nosił

A i w razie awarii jak moto na busa kolegi będziesz chciał wrzucić to trzeba będzie dopchać do miejsca parkingowego, chyba że od razu ci powie że do centrum nie wjeżdża bo o prawidłowym parkowaniu długim busem możesz zapomnieć .

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to jest przykra rzeczywistość.
tomaszg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 12:47   #89
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Sory, ale jeśli stanąłeś w miejscu oznaczonym znakiem X i w dodatku transitem to mandat się należy. Te 10m jest nie bez powodu - drastycznie ogranicza widoczność osób które chcą się włączyć do ruchu, dodatkowo samochód skręcający w lewo może nie dojrzeć przez to pieszego który właśnie chce przekroczyć tą niby "podporządkowaną". Ile to ja się nakląłem na stojące przy wyjazdach z dróg podporządkowanych auta przez które totalnie nic nie było widać.

Również, niezależnie od wszystkiego - Panowie i Panie, ja rozumiem, że mandaty są nieprzyjemne, podobnie jak spotkania z SM czy Policją, która nie zawsze zachowuje się tak jak powinna. Ale jeśli mamy jasne wykroczenie określone w kodeksie wykroczeń a nie ma żadnej realnej przyczyny (zasłabłem?) dla której wykroczenie zostało popełnione to mandat należy zapłacić - choćby i po to, aby następnym razem nie parkować auta w ten sposób.

Przykro mi, ale tak to wygląda niestety...
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2017, 13:07   #90
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Płacić płacić... sami świętojebliwi, tylko te kwoty są z dupy. 700 za zaparkowanie z kierowca w środku? Grozi 3000? Weź i bądź tu dostawcą. Pracuje w centrum Warszawy, nie widzę możliwości żeby kurier mógł na legalu postawić swój samochód, jak towar przywożą mi do zakładu pracy --również stają na zakazie . Z boku , żeby jak najmniej utrudniać , ale na zakazie. Dawać takim kurierom/ dostawcą mandaty to czyste kurestwo i tyle.
ps. nie jestem kurierem/dostawcą, nie mam żadnego busa staram się być obiektywny.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
Mandat Turcja ACUPS Kwestie różne, ale podróżne. 15 24.12.2012 09:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.