Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2018, 19:39   #11
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 22 min 42 s
Domyślnie

Jeżeli chcesz model 2018 to pękające mocowanie podnóżka zostało zmienione z ameliniowego na stalowe.
Górne lagi mają inny kolor anody możliwe że też sprawa jest załatwiona.
Nieprawdą jest, że wytarcia zdarzają się tylko tym jeżdzącym w terenie. Prześledź cały wątek na advrider.com
Pisał mi gość, że wytarła się anoda w crosstureże czyli możliwe, że to przypadłość nowych showa.
https://www.shocktech.co.uk/suspensi...ubes-pair.html
Z tego co piszą śpece w crossówkach to norma.
Sprawę ma załatwić twarda anoda teraz 150Ł
Prawdą jest że nie ma typowej wady która sprawi że nie wrócisz z wyprawy o własnych siłach
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 19:42   #12
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

To poczekaj kolego Adoado0 jeszcze 2 sezony i wszystkie mankamenty poprawią,model 2020 będzie idealny.
Jeżeli przeczytałeś tyle o mankamentach to wiesz więcej, niż niejeden przeciętny użytkownik NAT, masz już wyrobione zdanie i to tylko do Ciebie należy wybór ,który model wybrać.
Jeżeli szukasz spostrzeżeń użytkowników NAT w Polsce, to ja swoje zamieściłem.
Jeszcze raz powtórzę, mnie przypadłości opisywane na różnych forach nie spotkały, może jestem w czepku urodzony hehe, napaliłem sie na NAT jak ją wypożyczyłem na weekend od Tommiego, i dalej uważam,że to dobry wybór.
Jeżeli chcesz liczby bezwzgledne to może warto byłoby zrobić ankietę z najczęstszymi opisywanymi usterkami, każdy by wpisał swoją i okazałoby się ilu osobom sie to zdarzyło w Polsce na ogólną liczbę użytkowników posiadających NAT, wtedy miałbyś jakies bezwględne liczby i dałyby Ci ostrzejszy obraz
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 19:45   #13
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Problem z lagami zacznie się ujawniać jak ludzie zaczną tam zaglądać po 20kkm nalotu. Sporo sprzętów będzie już po gwarancji ( obym sie mylił ).
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 19:53   #14
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Problem z lagami zacznie się ujawniać jak ludzie zaczną tam zaglądać po 20kkm nalotu. Sporo sprzętów będzie już po gwarancji ( obym sie mylił ).
Dlatego dobrze przed końcem gwarancji pojechać do ASO i kazać sobie rozebrać lagi, nawet gdyby się okazało,że nic im nie dolega i trzeba zapłacić parę stówek z własnej kieszeni
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 19:54   #15
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 22 min 42 s
Domyślnie

Wymienią na takie same czyli po 1000km będzie znów wytarte -sztuka dla sztuki.
TWARDA ANODA
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 20:11   #16
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Nie chwaląc się jeżdżę sporo i to z zawodnikami pro enduro powiem szczerze że jak ktoś mi pisze że chce NAT walić trening na torze to mi ręce opadają do tego używa się małego Moto z kamizelka wypełniona obciążeniem dostosowując do tego wagę raidera zawias i całe mnóstwo innych rzeczy
A już nówka sztuką tak Napier....ć w terenie mowę mi odbiera a myśli podpowiadają kto bogatemu zabroni
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 20:40   #17
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Dlatego dobrze przed końcem gwarancji pojechać do ASO i kazać sobie rozebrać lagi, nawet gdyby się okazało,że nic im nie dolega i trzeba zapłacić parę stówek z własnej kieszeni
Ja mam prawie 40k km nalotu właśnie umawiam się na serwis przed końcem gwarancji czyli do połowy lutego
ponoć wzywają speca z hądy na oględziny, dopiero mogą uznać czy sam nie dłubałem przy nich.
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2018, 21:59   #18
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Też słyszalem, że rozbierają zawias w obecności speca od hądy.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 00:05   #19
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
Nie chwaląc się jeżdżę sporo i to z zawodnikami pro enduro powiem szczerze że jak ktoś mi pisze że chce NAT walić trening na torze to mi ręce opadają do tego używa się małego Moto z kamizelka wypełniona obciążeniem dostosowując do tego wagę raidera zawias i całe mnóstwo innych rzeczy
A już nówka sztuką tak Napier....ć w terenie mowę mi odbiera a myśli podpowiadają kto bogatemu zabroni
Szukam Moto uniwersalnego. Wolę zrobić trening bez bagażu na torze niż gdzieś daleko od domu. Sprawa prosta, nie wymagająca zbędnego tłumaczenia. Lubię trochę terenu a przecież nie pojadę crossowka, choćby ze względu na homologację. Nie wiem po co to bicie piany w wątku. Odbiegamy od tematu. Afryka jest rzekomo motocyklem do offu więc dlaczego nowa na nie wjechać? Nowa crossowka też mam na tor nie jechać bo jest nowa? To po co kupujecie nowa Afryke? By postawić pod sklepem bo do offu szkoda? Czy pojedzdix sobie po czarnym? Nie czaje tej fali krytyki.
Obciążyć mam liścia dodatkowymi 100 kg? Proszę Cie., I To ja jestem niepoważny? Moja 450 waży 112 kg, rozumiem że dwa worki ziemniakow na plecy?
Nie odbiegajmy zbyt od tematu by kolejny wątek nie był w 99 procent wypełniony nic nie wnoszącymi postami poza osobistymi wycieczkami.

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 26.01.2018 o 00:11
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2018, 00:29   #20
Futrzak
 
Futrzak's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Święte chlewiki
Posty: 921
Motocykl: Żółty Kurczaczek
Futrzak jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Czy ty masz w ogóle pojęcie ile waży nowa Afryka a ile Yzf?
Nie nie piszę tu o wadze z instrukcji tylko o podnoszeniu tych motocykli w terenie
Tor zazwyczaj jest nasypany piaskiem gliną i o wyjebke w koleinie przy większej prędkości nie trudno
A Moto trzeba potem podnieść o ile Yzf dźwigasz i jedziesz dalej to za 5 razem przy Afryce ręce Ci odpadną ! I nie pisz żeś taki kozak i że tak nie będzie bo nikt kto używa Afryki w terenie nie uwierzy a super rider nie wpada na takie pomysły wiedząc jak ważna jest waga w terenie.
Porownujesz motocykl przystosowany do jazdy na torze z Afryką która jest turystycznym sprzętem z możliwością jazdy w lekkim offie a nie na torze motocross
Każdy kto tu pisze ma zazwyczaj dwie zabawki i nasrane w głowie pod względem terenowych harców ale nie do tego stopnia by schacharzyc Moto za 50 tys na torze i liczyć na jego mega trwałość jak wyskoczy z muldy i odbije z zeskoku
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne Moto tak jak nie ma idealnej gumy na wszystkie nawierzchnie
Ale jak założysz domuniwersalnej Yzf kufry i przyjedziesz na zlot do Białej stawiam ku....a skrzynkę bimbru bo mi mowę odejmie
Futrzak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.