Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.12.2010, 18:47   #31
yasiu71
Z AT od 2006
 
yasiu71's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: JASŁO
Posty: 181
Motocykl: rd 04,m-72
Galeria: Zdjęcia
yasiu71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 18 min 28 s
Post

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Kilka postów wcześniej pisałem, ze właśnie łatwość transportu jest póki co największą zaleta tradycyjnego paliwa płynnego.
Co do "pokopania". Czyżbyś wyjmował akumulator przed przejazdem przez rzekę?




No nie. Ale przeraża mnie że pod tyłkiem zamiast prawdziwych koni mechanicznych mam volty i ampery
A co z mechanikami? Przecież pojazdy elekt. będą naprawiać elektrycy. Czyżby zawód mechanika miał zanikać jak kowala, tkacza, zegarmistrza?

Ostatnio edytowane przez yasiu71 : 22.12.2010 o 18:53
yasiu71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2010, 18:59   #32
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Szczerze mówiąc mam taką nadzieję. Będzie to bardzo powolny proces więc z zatrudnieniem nie będzie problemu. Należy jednak w odpowiednim czasie przestać kształcić nowych "klasycznych" mechaników. I to muszą wziąć pod uwagę szkoły a przede wszystkim uczniowie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2010, 19:11   #33
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Na pewno wraz z rozwojem pojazdów elektrycznych rozwiną się również możliwości i metody ładowania ich w różnych warunkach. Volty i ampery łatwo przeliczyć na moment obrotowy przeliczalny również na konie mechaniczne przy konkretnych obrotach. A moment ten dostępny jest od najwolniejszych obrotów. Jest to wielka przewaga silników elektrycznych. Mechanicy - przekwalifikowani, ale będą potrzebni. Przecież nadal w tych pojazdach będą zawieszenia, łożyska, przeniesienia napędów itp. Uważam że pojazdy elektryczne są przyszłością transportu. Na dzień dzisiejszy trudno jest mi wyobrazić sobie dla nich dobrą alternatywę.
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2010, 10:12   #34
mczmok
 
mczmok's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: RADZIONKÓW ŚLĄSKIE
Posty: 62
Motocykl: Deauville and ETZ 250
Przebieg: >200000
mczmok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 22 godz 42 min 22 s
Domyślnie

Wbrew pozorom ładować i gormadzić prąd jest bardzo łatwo - ogniwa paliwowe zasilane są min. wodorem, metanolem, etanolem (co dobry motocyklista zawsze ma przy sobie)-kwestia tylko przyzowolenia na tą technologię przez "możnych tego swiata" .
Osobiście jestem zdania że innej alternatywy w przyszłoście nie ma ... Tylko pytanie kiedy za 10, 20 a może 30 lat.
Naturalna kolej rzeczy jak kiedyś było z silnikiem parowym.

A co infrastruktury to zobaczcie na zachód europy jak towrzą się rozproszone sieci lokalnych elektrowni - połączonych rozległymi sieciami - wystaczy do nich podpiąć tylko stacje tankowania.
Cykl przemian sie już zaczął
mczmok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2010, 11:51   #35
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mczmok Zobacz post
Wbrew pozorom ładować i gormadzić prąd jest bardzo łatwo - ogniwa paliwowe zasilane są min. wodorem, metanolem, etanolem (co dobry motocyklista zawsze ma przy sobie)-kwestia tylko przyzowolenia na tą technologię przez "możnych tego swiata" .
Osobiście jestem zdania że innej alternatywy w przyszłoście nie ma ...
Wybaczcie, ale pilnie śledzę ten wątek i będę go recenzował w zwłaszcza pod kątem kolejnej teorii spiskowej. Gromadzić "prąd" jest szalenie trudno! W zasadzie to jedynie w kondensatorach można zgromadzić ładunek. Wszystko inne to przemiana prądu na energię chemiczną lub mechaniczną i na odwrót. Ogniwa paliwowe w tej chwili jako tako efektywne przy zasilaniu wodorem. Transport wodoru jest cholernie uciążliwy! Wielokrotnie bardziej niż benzyny!
Nie słyszałem o wydajnych ogniwach paliwowych zasilanych alkoholem. Poproszę o źródło informacji.
Uparcie będę twierdził, że niema żadnego spisku "możnych tego świata".
Ten kto pierwszy wprowadzi technologię elektrycznego napędu z prawdziwego zdarzenia osiągając przewagę technologiczną nad konkurencję zgarnie tyle kasy o jakiej zarobieniu może tylko pomarzyć w wyżyłowanym do granic możliwości sektorze napędów spalinowych.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2010, 13:49   #36
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Wybaczcie, ale pilnie śledzę ten wątek i będę go recenzował w zwłaszcza pod kątem kolejnej teorii spiskowej. Gromadzić "prąd" jest szalenie trudno! W zasadzie to jedynie w kondensatorach można zgromadzić ładunek. Wszystko inne to przemiana prądu na energię chemiczną lub mechaniczną i na odwrót. Ogniwa paliwowe w tej chwili jako tako efektywne przy zasilaniu wodorem. Transport wodoru jest cholernie uciążliwy! Wielokrotnie bardziej niż benzyny!
Nie słyszałem o wydajnych ogniwach paliwowych zasilanych alkoholem. Poproszę o źródło informacji.
Uparcie będę twierdził, że niema żadnego spisku "możnych tego świata".
Ten kto pierwszy wprowadzi technologię elektrycznego napędu z prawdziwego zdarzenia osiągając przewagę technologiczną nad konkurencję zgarnie tyle kasy o jakiej zarobieniu może tylko pomarzyć w wyżyłowanym do granic możliwości sektorze napędów spalinowych.
Co miałeś na myśli pisząc o wyżyłowanym sektorze napędów spalinowych?
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2010, 14:51   #37
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

To, że w tej dziedzinie postępu a tym bardziej przełomu nie będzie. Z silnika spalinowego nie wyciśnie się wiele więcej. A jesli tak to przy bardzo dużym nakładzie.

A tak przy okazji, jeśli pojawi się cross elektryczny pozwalający na 30 minut jazdy pełnym ogniem to go kupię. I tak to ciąga się na przyczepce na tor. Wystarczy na dwie rundy, w przerwie można podładować lub wymienić aku. Koszty utrzymania benzynowego crosa są zabyt wysokie a w elektryczka bym zainwestował.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."

Ostatnio edytowane przez Lepi : 23.12.2010 o 14:56
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2010, 20:17   #38
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Takie coś KTM wypuści już prawdopodobnie na przyszły sezon.
Ja jeszcze poczekam. Potrzebuję moto które wytrzyma enduro przez 4 godziny. Jak takie się pojawi - walę w ciemno
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2010, 08:50   #39
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Jak za rok wypuści to jeszcze ze dwa poczekam. Zobaczymy co to warte
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2010, 00:45   #40
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,354
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 20 min 19 s
Domyślnie

Dla mnie to te całe zamieszanie wokół elektyryczności to jedna wielka bzdura mająca na celu nabijanie kasy cwaniaczkom co to chcą lody krecić.
Zaczynając od żarówek pseudo oszczędnych które to z ekologią nie mają nic wspólnego a kończąc na pierdzikółkach na baterie.
Szokiem jest to że tyle ludności daje się w maliny wprowadzać , można też powiedzieć że cwaniaczki od robienia kasy tak poprowadzą "motoryzację" że zostaniemy całkowicie ubezwłasnowolnieni.
Ja za swojego życia naszczęście nie zostanę skazany na bezpłciowe bateryjne pojazdy ale współczuję swoim wnukom które ta choroba może dotknąć.Ale szczęście moje dzieci jeszcze załapią się na zapach benzyny.
Szkoda gadać świat się pogrąża.
__________________
AT03
Dzieju jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
fc-moto.de Belfegor Ciuch Afrykańczyka 12 21.03.2014 20:03
Nie mam moto...... tomekc Inne tematy 14 22.12.2008 11:55
Moto z USA Pawel_z_Jasla Inne tematy 5 12.04.2008 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.