Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2010, 23:18   #71
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Docelu nie obsługuje tak wielu punktów pośrednich.
Raviking podsuną mi jeszcze jedno miejsce ciekawe do zobaczenia które jest całkiem po drodze, zamek hrabiego Drakuli w Bran
Tak by to wyglądało;
1.Krościenka(przejście graniczne Polska-Ukraina)
2.Borinya
3.Halmeu (już Rumunia)
4.Livada
5.Seini
6. Orastie (zwiedzenie Sarmizegetusa Regia)
7.Sebes (początek DN67C)
8.Petresti (DN67C)
9.Bran (zamek Drakuli)
10.Predeal
11.Buzau (błotne wulkany)
12.Giurgiuleşti (Mołdawia)
13.Izmail (Ukraina)
14.Odessa
(ewentualne ciekawe miejsca)
X.Lwów
P.S Do Rava; jak coś ustalicie gdzie i kiedy to możecie dać znać bo jak byście jechali do Drakuli to zawsze moglibyśmy się spotkać w Orasti jak terminy się pokryją i śmignąć kawałek dalej razem.
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 19.12.2010 o 23:31
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2010, 23:46   #72
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

proponuje usunąć Drakulę i dodać Urdele






Ostatnio edytowane przez Kuba : 19.12.2010 o 23:54
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2010, 09:38   #73
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Ale zajebioza widok Takie foty jeszcze bardziej mnie nakręcają do tego wszystkiego
Nie wiem czy dobrze ale na mapie Urdele zlokalizowało mi na drodze DN67C z której myślałem żeby odbić na wschód już na drogę 7A ale jednak pojedziemy nią dalej aż do Novaci i dopiero potem w stronę Bran.
Teraz tak, doszło tylko Urdele i Novaci na końcu transalpiny.
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2010, 10:57   #74
Antek


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 266
Motocykl: Trampek PD 06
Antek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 18 godz 17 min 31 s
Domyślnie

Na Waszym miejscu Bran dałbym jako opcję. Sam zamek ładny, taki Disneyowski, ale poza tym dokoła czytsa komercha.

Trochę głupio, że omijacie Suczawę i okoliczne wioski. Nie tak dawno temu tam była jeszcze Polska i sporo jest starszych osób, które po mówią po naszemu. Poza tym ich mentalność jest niesamowita.

Podczas mojego pobytu w Rumuni nie udało nam się dojechać do wąwozu Bicaz, ale podobno warto
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=4378

Ale Wam teraz namąciłem

Pozdr, Antek

P.S. Jak komuś zależy to mogę wyszperać płytkę ze zdjęciami z Rumunii i kilka wstawić na forum lub wysłać całą płytkę organizatorom wyprawy.
Antek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2010, 16:00   #75
Hipolit
 
Hipolit's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Lublin/Rzeszów
Posty: 123
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: wchuj
Galeria: Zdjęcia
Hipolit jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Prawda, namotałeś
Dobra inaczej, jak możesz wyślij mi na maila te zdjęcia z Rumuni i jaką trasę wtedy robiłeś. Adres wysłałem na PW.
Zawsze można zmienić trasę jak dla mnie, byle miejsca były ciekawe.
__________________
2x WSK 125>MZ TS 250> SUZUKI TS 50> MTX 125> HONDA NX 650 Dominator > YAMAHA TT 600 Belgarda 94r. > Honda NXL 650r
21 cali z przodu i życie staje się piękniejsze

Ostatnio edytowane przez Hipolit : 21.12.2010 o 23:59 Powód: decyzja
Hipolit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2011, 18:20   #76
motoendriu


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Jasień k.Żar
Posty: 2
Motocykl: Suzuki DR 800
motoendriu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 31 min 35 s
Domyślnie

Witam. Zacząłem czytać Wasze forum za sprawą koleżanki Ani, kóra mi o nim powiedziała. Plany macie zajefajne no i zajefajnie się to wszystko zapowiada. Z wielką przyjemnością pojadę z Wami. W czerwcu dam znać czy mi to wypali bo za wcześnie aby dać 100% pewność gotowości do wyprawy /praca,dzieci itp/.


"Obecnie i raczej na stałe Suzuki DR 800 BIG"
motoendriu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2011, 19:01   #77
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Hipolit, kolego! Co tam słychać, bo od miesiąca ni widu, ni słychu, a tu już wiosna prawie ... tak mi się marzy

motoendriu - dzień dobry w powitalni w dobrym tonie jest napisać - tak mi się gdzieś obiło
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2011, 19:10   #78
Dzięgiel
 
Dzięgiel's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 130
Motocykl: RD04
Dzięgiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 godz 49 min 0
Domyślnie

Witam,

Ja też proponuje olać draculę, cała Rumunia z tego żyje i natkniecie się na niego gdzieś indziej. Poza tym są tam miejsca zdecydowanie ładniejsze. Jak byłbyś w okolicach Szigiszoary to polecam...(tam się niby Dracula urodził), to piękne stare miasteczko położone na wzgórzach, nad wulkany blotne nie dotarłem ale w tym roku może zahaczę.
Jakbyś jeszcze chciał zawitać do Bułgarii to polecam raczej przejazd w okolicach południowo-zachodnich, widać dużo wpływów tureckich, poza tym płw. Kaliakra z restauracją, w której jadłem najlepsze i najświeższe małże w życiu

Z tematów techniczno-praktycznych polecam wykupić sobie ubezpieczenie, coś na kształt motoassistance - za 60zł w Warcie chyba. W razie "w" jest holowanie do 400km i zapłacą nawet za hotel jak trzeba. Mi się przydało. Co do bagażu to pamietaj, że w sierpniu w rejonach Rumunii i Bułgarii jest potwornie gorąco a dni deszczowych jest ok 2-3 (jak Bóg da) w miesiącu. Nie trzeba brać dużo ciuchów, spakuj się w jedna reklamówkę - starczy. Jak pisał Podos...waga bagażu maleje z doświadczeniem, ja na pierwszy wyjazd zabrałem o 50% rzeczy za dużo. Co warto mieć z przydatnych pierdołów, np. strzykawkę z rurką (na wypadek zepsutego termostatu, można wyciągnąc płyn z układu podczas naprawy). Poza tym uważam, że nie można przesadzać z jakimiś super planami i za wszelką cenę realizować je w trakcie podróży. Jak cos się zmieni to nic, to zawsze jest powód żeby wrócić do danego kraju i zbadać go dokładniej.
Nie wiem jak inni, ale jestem zdania, że im większa grupa tym czas na jazdę i zwiedzanie potrafi się niesamowicie rozciągnąć (pakowanie, rozpakowywanie, przyzwyczajenia zwłaszcza jak nie znasz dobrze współtowarzyszy). Jak dla mnie 3 motycykle optimum.
Uśmiech, dobry humor w kieszenie i heja...powodzenia!
__________________
A challenge for those who go. A dream for those who stay behind...
Dzięgiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2011, 21:38   #79
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Widziałem ostatnio Hipolit maszynę rozprzedawał na forum A tak na poważnie to pisał ze rejestruje sprzeta wiec szykuje sie juz powoli Liczymy na ciebie Motoendriu. Jak dobrze pójdzie to spotkamy sie na tym wyjeździe ale wiadomo ze wszystko wyjdzie jeszcze w praniu. Ja mam termin zarezerwowany. Pozdrawiam
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2011, 11:11   #80
motoendriu


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Jasień k.Żar
Posty: 2
Motocykl: Suzuki DR 800
motoendriu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 31 min 35 s
Domyślnie

bliźniak - lubisz pouczać ? Nie wystarczy Ci WITAM. Więc Dzień dobry bliźniaczku. Miłego dnia życzę.
motoendriu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ukraina, Odessa, Morze Czarne 2013 Kurczax Umawianie i propozycje wyjazdów 44 28.06.2013 11:26
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Umawianie i propozycje wyjazdów 0 27.07.2010 00:48
Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia, Włochy (Arco - Dolomity) fari2 Imprezy forum AT i zloty ogólne 3 26.07.2010 19:19
Polska na weekend... JareG Polska 7 27.03.2009 10:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.