Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.09.2020, 12:56   #11
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 52 min 16 s
Domyślnie

Na Słowacji by to chyba nie przeszło jazda bez dowodu. Kiedyś jak częściej jeździłem na trasie E77 po Słowacji na Budapeszt to odnosiłem wrażenie że Policja Słowacka wręcz czatowała na kierowców z PL
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 15:07   #12
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czaras Zobacz post
To jest jasne, ale pytam co jeśli nie mam dowodu rejestracyjnego przy sobie. Nie chodzi mi tu o gdybanie i teoretyzowanie tylko faktyczne, realne przypadki.
Skoro to co napisałem traktujesz jak gdybanie, to jedź bez dowodu. Na Słowenii i w Austrii zakończysz jazdę przy pierwszej kontroli, nie wiem jakie mają tam mandaty za brak dowodu rejestracyjnego. W IT jest to 537 euri + holowanie na parking policyjny, za który od motocykla pobierają 2.5 euro za dzień postoju. Ale możesz też mieć szczęście i nikt cię nie zatrzyma.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 17:33   #13
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Generalnie poza PL nasz dowód jest jedynym dokumentem potwierdzającym dane pojazdu w tym własność lub domyślną zgodę osoby widniejącej w dowodzie do dysponowania przez Ciebie jej/jego pojazdem - skoro przekazała Ci pojazd wraz z dokumentami to przyjmuje się, że użytkujesz go za jej wiedzą i zgodą /poza UE jest nieco inaczej i czasem trzeba upoważnienia lub inne kwity zależnie od prawa miejscowego/. Na dzisiaj MUSISZ mieć dowód poza PL tak jak i obcokrajowcy muszą mieć przy sobie odpowiednik naszego dowodu lub inny krajowy dokument poruszając się swoim pojazdem po Polsce. Jadąc bez dowodu nie ryzykujesz wyłącznie mandatu ale również ewentualne "odebranie" pojazdu do czasu wyjaśnienia np. przedstawienia przez Ciebie dokumentów potwierdzających własność z tym, że nawet jak takowe okażesz to i tak dalej pojedziesz wyłącznie na lawecie. Może się oczywiście udać ale ryzyko jest spore i dobrze mieć tego świadomość.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 19:22   #14
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 351
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Jak już ryzykować to weź ze sobą kartę pojazdu i licz na szczęście , że się nie poznają ;-)
I wydruk ze stacji diagnostycznej potwierdzający wykonanie ostatniego badania technicznego.
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 22:18   #15
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 41 min 34 s
Domyślnie

Późną jesienią zeszłego roku pojechaliśmy w czwórkę oglądnąć przed zakupem maszynę do Rumuni w okolicach Borsy pożyczonym od mojej żony autem.W tamtą stronę ok,na powrocie węgierski pogranicznik prosi o dokumenty więc zaglądam do schowka gdzie według mojej wiedz powinien się znajdować,później do wszystkich innych i nie ma więc telefon do żony,żona twierdzi że powinien tam być,czas leci a kolejka rośnie.Cały czas bardzo uprzejmie po polsku próbuje z pogranicznikiem nawiązać konwersację i złożyć winę na żonę.Chyba w końcu zrozumiał bo machną ręką i odjechaliśmy
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.09.2020, 22:50   #16
El Komendante
Banned


Zarejestrowany: Oct 2015
Miasto: Przystanek Oliwa
Posty: 350
Motocykl: Lublin Autobus
El Komendante jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 52 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Na Słowacji by to chyba nie przeszło jazda bez dowodu. Kiedyś jak częściej jeździłem na trasie E77 po Słowacji na Budapeszt to odnosiłem wrażenie że Policja Słowacka wręcz czatowała na kierowców z PL
Oto to.
Nie mamy tam dobrej prasy. Najwyższa pora na rewanż, bo Słowacy jak tylko wjadą do PL to od razu dają z buta.
El Komendante jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 09:23   #17
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Późną jesienią zeszłego roku pojechaliśmy w czwórkę oglądnąć przed zakupem maszynę do Rumuni w okolicach Borsy pożyczonym od mojej żony autem.W tamtą stronę ok,na powrocie węgierski pogranicznik prosi o dokumenty więc zaglądam do schowka gdzie według mojej wiedz powinien się znajdować,później do wszystkich innych i nie ma więc telefon do żony,żona twierdzi że powinien tam być,czas leci a kolejka rośnie.Cały czas bardzo uprzejmie po polsku próbuje z pogranicznikiem nawiązać konwersację i złożyć winę na żonę.Chyba w końcu zrozumiał bo machną ręką i odjechaliśmy
Na Węgrzech i w Rumuni jaszcze traktują naszych inaczej niż na Słowacji w Austrii czy na Słowenii. Żaden obywatel z tych krajów nie przyjeżdżają do nas ścigać się po drogach, czy napierdalać w zabudowanym z prędkościami autostradowymi. W Zborovie przy szkole w sobotę i niedzielę ustawia się policja i robi taki wynik w dwa dni na naszych, że przez cały następny tydzień mogą już nie pracować.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 09:23   #18
Komar
 
Komar's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Łapanów
Posty: 299
Motocykl: RD03
Przebieg: 97546
Komar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 5 min 20 s
Domyślnie

Dwa lata temu miałem podobną sytuację.
Nie miałem dowodu tylko karte pojazdu. Zatrzymano mnie w Austrii. Pokazałem im Czerwoną Książeczkę, oglądnęli ją i kazali jechać dalej.
__________________
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Komar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.09.2020, 10:54   #19
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 52 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Komendante Zobacz post
Oto to.
Nie mamy tam dobrej prasy. Najwyższa pora na rewanż, bo Słowacy jak tylko wjadą do PL to od razu dają z buta.
No dają z buta bo mandaty śmiesznie niskie w PL i punktów karnych nie nabijają No to rura
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kontrola trakcji się nie wyłącza. Borkow NAT - Warsztat 5 20.07.2020 09:49
Dane z dowodu RD07A Bałtrok Inne tematy 2 11.09.2018 18:04
PROŚBA!!!! Bez dowodu rej. w drodze do Albanii, czy się da? spider2you Kwestie różne, ale podróżne. 25 18.06.2015 14:42
rejestracja moto z niemiec , brak dowodu kulka Inne tematy 4 19.12.2011 18:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.