Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.02.2015, 21:42   #1
tomekbdg


Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 9
Motocykl: RD04
tomekbdg jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 29 min 22 s
Domyślnie Kolizja na motorze

Hej, myślałem że mój pierwszy post (nie licząc powitalni) będzie na jakiś bardziej wdzięczny temat.
Niestety ale dzisiaj miałem spotkanie bliskiego stopnia z nieco roztargnioną panią która jechała zgodnie z przepisami ale niestety angielskiego kodeksu ruchu drogowego. Ona lewą stroną jezdni ja prawą no i nie było możliwości żebyśmy nie spotkali sie w jednym punkcie.
Czy ktoś się może orientuje jak może wyglądać ta sprawa, motor kupiłem 11.01.2015r w ciagu 14 dni zglosiłem to do US ale niestety do tej pory nie zrobiłem tego w WK, w czwartek oczywiscie to zrobie, wkońcu. Czy mogą być jakieś nie przyjemności z tego tytułu w WK? Oczywisicie motor posiadał aktualny przegląd i ubezpieczenie.
Z góry dzieki za wszystkie cenne rady również te na temat ubiegania się o odszkodowanie
http://zapodaj.net/e75d0a27d19cc.jpg.html
tomekbdg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2015, 22:14   #2
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Ty wyszedłeś cały? Szkoda sprzętu!
Do czasu przerejestrowania wolno jeździć, ubezpieczenie miałeś więc nie powinno być problemów.
Co z moto, naprawiasz?
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2015, 22:28   #3
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Masz legalną umowę - motocykl jest Twój. Opłaciłeś w terminie podatek od czynności zakupu - jeszcze lepiej. OC i przegląd ważne - to konieczność. Z doświadczenia sugeruję, żeby nie robić bałaganu w dokumentacji - wstrzymaj się z przerejestrowaniem, bo termin 30 dni i tak przekroczony. Poczekaj na oględziny, wypłatę lub propozycję odszkodowania, ewentualną walkę z ubezpieczycielem, a potem przerejestruj motocykl. Chyba, że jego losy potoczą się inaczej, bo ubezpieczyciel orzeknie na przykład szkodę całkowitą i wskaże kupca wraku. Szkoda wtedy ponosić dodatkowych kosztów.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2015, 22:58   #4
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Najważniejsze, że Ty jesteś "cały"
@Beddie złote słowa Jest jak jest, a nie jest źle... nie szkodzić, nie panikować.
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2015, 23:04   #5
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 54 min 3 s
Domyślnie

Beddie, a co to znaczy:

Cytat:
ubezpieczyciel orzeknie na przykład szkodę całkowitą i wskaże kupca wraku


Tomek, zdrowka zycze, motur to tylko kupa zelaza ktora zawsze mozna wyklepac.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 24.02.2015 o 23:06
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2015, 23:36   #6
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Procedura bywa taka: ubezpieczyciel orzeka szkodę całkowitą i brak ekonomicznego uzasadnienia naprawy. Wycenia "wrak" na absurdalnie wysoką kwotę, a różnicę od ceny motocykla w stanie nieuszkodzonym (według często nierynkowych, zwłaszcza w przypadku afryki, tabel) proponuje jako odszkodowanie. Po proteście ogarniętego w temacie poszkodowanego i dziesiątkach wzajemny pism ubezpieczyciel zgadza się na rekalkulację wartości wraku i po raz kolejny go wycenia, już znacznie niżej i po myśli poszkodwanego, ale, na przykład, dopłatę różnicy w stosunku do poprzedniej propozycji zobowiązuje się uiścić pod warunkiem odsprzedaży owego wraku jedynie wskazanemu przez siebie kupcowi. Tak to najczęściej działa, jeśli ma się siłę, wolę i wiedzę, aby taką walkę skutecznie prowadzić.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2015, 23:51   #7
WieRcik
 
WieRcik's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: HollyCity
Posty: 202
Motocykl: nie mam AT jeszcze
WieRcik jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 20 godz 14 min 7 s
Domyślnie

To jest wypłata z OC a sytuacja o której mówisz jest stosowana podczas wypłaty z funduszu Gwarancyjnego czyli w sytuacji w której doszło do wypadku drogowego a sprawca zwiał , motocykl czy to samochód jest wystawiany na aukcję dostępną tylko dla poszczególnych podmiotów gospodarczych związanych umową z ubezpieczycielem , tutaj będzie normalna procedura wyceny wartości rynkowej pojazdu i ewentualna decyzja o kasacji czyli wypłaty , jak zwykle zaniżonej . wartości rynkowej lub wypłata odszkodowania. Czy go przerejestrujesz czy nie nie ma to żadnego znaczenia jedynie musisz przekazać likwidatorowi szkody kopię umowy kupna sprzedaży motocykla.W kwestii badań technicznych , zgodnie z wyrokiem Sadu Najwyższego , brak takowych badań nie jest podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania , jedynie w przypadku Autocasco ubezpieczyciel może odmówić wypłaty , co z reguły robią. Przypadek w którym ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania to sytuacja w której pojazd jest niedopuszczony do ruchu , czyli czasowe tablice rejestracyjne , wygaśnięcie terminu ważności pozwolenia czasowego.
__________________

Triumph Tiger 885 t400 Triumph Sprint ST955i
http://allriders.pl http://www.tigerforum.pl http://sprint.fora.pl

Ostatnio edytowane przez WieRcik : 24.02.2015 o 23:58
WieRcik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2015, 00:07   #8
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,797
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 54 min 3 s
Domyślnie

Kurde, Pany, nie czaje troche. Co to znaczy aukcja Ze mi reszte z motura sprzedaja?

W Niemczech wjechal mi niemiec w dupe mojego auta (polskie tablice) na swiatlach, centralnie i wcisnal mi swoim fordem megaexplorerem z orurowaniem tylko klape bagaznika w moim kombi. Wzialem numer ubezpieczenia jego, pojechalem do rzeczoznawcy w berlinie, ktory wycenil szkode na 4200 ojro . Zaraz na miejscu wycenil tez wartosc mojego auta PRZED WYPADKIEM na 1500 ojro. Ubezpieczalnia zrobila szkode calkowita gospodarcza i dala mi 1350 ojro bo 150 skasowal rzeczoznawca. Kupilem klape na szrocie za 50 ojro, sam wymienilem i auto do dzisiaj hula. Zadnej aukcji nie bylo, po prostu rzeczoznawca wycenil za pomoca tabel i po sprawie. W Polsce nigdy nie mialem takiej sprawy dlatego pytam.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2015, 00:25   #9
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Nie miałem okazji korzystać z OC i mam nadzieję, że tak zostanie, ale... zawsze myślałem że najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie sprzętu do ASO, niech naprawiają na oryginalnych częściach i niech Oni się biją z ubezpieczycielem o pokrycie kosztów naprawy.
Kiedyś słyszałem też opinię, że jeżeli pojazd można uratować, to można się nie zgodzić na szkodę całkowitą i zażądać naprawy szkody nawet, jeżeli koszta przekraczają wartość pojazdu. Ale to niech się wypowie ktoś z branży, ja powtarzam tyko co słyszałem.

Najważniejsze że kierownik cały, a pomimo nieostrego zdjęcia, to Afryka też chyba nie skończyła w 3 częściach...
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2015, 00:33   #10
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 39 s
Domyślnie

Fassi w Polsce to pewnie byś dostał z 500 zł z wielką łaską
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tylny amortyzator WP od LC4 w RD03,04-kolizja? PiotrTMC Rama, zawieszenia, napęd 8 09.04.2014 22:56
Kolizja - sprawa w sądzie, prośba o radę Zimny75 Inne tematy 20 06.03.2013 19:15
Jak najlepiej przygotowac się do jazdy na motorze, nie mając motoru Elwood Inne tematy 30 05.12.2008 09:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.