Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.02.2009, 14:55   #91
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
koszt 1 litra paliwa 4 - 4,4zł, to daje jakieś 3200 - Miro twierdzi że pali 10, a jak się zapierdala to nawet 11. Autostrady we Francji można spoko omijać - nacjonalki są dobre i szybkie, wiem coś o tym bo sporo jeździłem po tym kraju. W Hiszpanii podobnie.Ceny paliw, liczę ok 1 E. Oczywiście można drożej ale szczęśliwie nie trzeba. przy prędkościach 100, 120, nacjonalki nie opóźniają znacznie przelotu, a jest znacznie tańsze paliwo szczególnie we Francji. Byłem w tym roku w Hiszpanii http://picasaweb.google.pl/lupus60 , więc mam to sprawdzone. Buźka!
Też bywałem w Hiszpania i Portugali - samochodem. - 3 razy
Przejeżdżałem przez Francje głównie nacjonalkami - i wiem jak wyglądają
Jazda busem i powiedzmy z przyczepą

Ale ... jasne można - tylko czas

A w ceny na onecie nie za bardzo bym wierzył - poza tym - 1euro c.a. 4,6 zeta - cena z tej tabeli we francji to 1,1 euro - więc mamy 5,06 zeta

Nie mam zamiaru się tu wymądrzać czy licytować co do kosztów - tylko chcę przstrzec przed zbyt wielkim optymizmem jeżeli chodzi o zurzycie paliwa i koszty całego przejazdu

Poza tym jeżeli nic nie wypali w okresie letnim to gdzieś na przełomie grudnia i stycznia też się wybieram do Maroca
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 15:17   #92
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Jak się wydaje sprawa jest płynna w zakresie powiedzmy 5500 - 6000, dużo zależy od ceny euro, no i paliwa na rynkach światowych. Pozostaje również cena biletu na samolot, ilość osób itp. Natomiast jeśli sprawa na kwiecień maj ma ruszyć należy myśleć o tym już teraz. Część układanki jest pewna, teraz wszystko zależy komu to pasuje, i ile osób się pisze. Jeśli chodzi o czas podróży to bardziej istotne jest to by ktoś stale był za kierownicą, niż od prędkości. Mnie podobny dystans z rodziną i noclegami zajął 3 dni. Jechałem wyłącznie nacjonalkami. Paliwo przy dużych marketach, których jest sporo po drodze, jest znacznie tańsze. Można wziąć ze sobą parę kanistrów żeby zaoszczędzić. Średnią prędkość oceniam na 75 - 80/h . Ahoy przygodo!
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 15:27   #93
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Przy marketach to tak jak u nas - ale kwestia szukania czasami. Poza tyn pamiętać trzeba że przy nacjonalkach przeważnie stacje czynne (tak było) do ok 22:00.

Ja jechałem kiedyś non stop z pod Gibraltaru przez Madryt, Andorę i Francję nacjonalkami - koło Freiburg byłem po 27 godzinach - zmieniła mnie dziewczyna i spałem do Drezna (4 godziny) i dalej za kierownicę. W krakowie byłem po 43 godzinach - non stop, jedynie siusiu i lanie paliwa (przy okazji jakiś hot dog)
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 15:30   #94
Zazigi
lamer miesiąca
 
Zazigi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wa-wa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Zazigi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 min 8 s
Domyślnie

Lupus, możesz brać mnie pod uwagę, i kolegę Adama pewnie też, oczywiście trzeba by dogadać konkrety
Zazigi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 15:39   #95
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zazigi Zobacz post
Lupus, możesz brać mnie pod uwagę, i kolegę Adama pewnie też, oczywiście trzeba by dogadać konkrety
Tylko "kolega Adam" wybiera się tam samochodem (patrz relacja z wyjazdu Podosa i Sambora do chin) - więc jeżeli by doszło co do czego to jest mozliwość pociągnięcia sprzętu - ale jak pisałem myślę o przełomie - grudzień/styczeń.
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 15:57   #96
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Sprawę widzę tak: załatwiam transport za 100, sprzęt utrzymany dobrze,( sąsiad śmiga po Europie, więc dba o sprzęt) Ja jade w jedną stronę (będę tam ponad 2 miesiące) więc nie nadaję się na szefa. Zajmijcie się doborem ekipy, dogadaniem szczegółów (bilety lotn trzeba szybko teraz widziałem po 800, 900, może gdzieś taniej wyjdzie) Bilety można rozliczyć wspólnie! Jeśli mnie zechcecie, ok, jeśli nie, zobaczę w końcu Toscanię. Mam nadzieję że temat w końcu ruszy, bo czas już dojrzał....
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 16:04   #97
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

http://translate.google.pl/translate...PL313%26sa%3DX tu jeszcze jeden cennik paliwa w Europie
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 16:08   #98
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

http://translate.google.pl/translate...PL313%26sa%3DX może tera
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2009, 16:11   #99
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

nie chce wrzucić całego skrótu, ale trzeba wybrać ceny w europie i wybrać alternatywnie
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2009, 18:02   #100
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Ja + Justyna + nasza afryczka zwarci i gotowi. Jest urlop hajs itd.

Lupus: kiedy chcesz ruszyć..? jakieś widełki czasowe albo nawet jeśli już jest konkretna data. Nasza opcja to załadować Królowa na auto 25 marca. Samolot do malagi 27 i o 23ciej jestesmy w maladze i walimy na jakiś hostel. Z rana pociąg autobus do Algecieras gdzie auto już powinno dojechać.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Family Adventure Trip - Marocco gut! ...ale... ex1 Trochę dalej 50 13.03.2014 00:15
Nocleg Marocco kajman Przygotowania do wyjazdów 2 25.05.2012 22:11
Marocco -Overland , Chris Scott podos Kwestie różne, ale podróżne. 14 27.03.2009 10:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.