Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.12.2022, 06:48   #541
radosss
 
radosss's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Posty: 174
Motocykl: RD04
radosss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 41 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
UA czy skrajne środowiska będące w zdecydowanej mniejszości? Może coś przeoczyłem, ale nie przypominam sobie żeby były wysuwane ze strony ukraińskiej jakiekolwiek roszczenia terytorialne.
zimiok, Ty to lepiej zacznij sięgać po informacje także z innych źródeł niż artykuły Gazety Wyborczej.

ATomek
radosss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 08:00   #542
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

ATomku, czyli jednak nie jest to oficjalne stanowisko rządu UA tylko grupy ekstremistów. IMHO, daleka droga do jakichkolwiek roszczeń, jeśli w ogóle można o nich mówić.
Zespół parlamentarny, o którym pisałeś to 13 na 450 członków, czyli mniej niż 3%. Po drugie zaś, nawet tytuł tego zespołu parlamentarnego odnosi się wprost do Kubania. Słowa o III, II czy jakiejkolwiek innej RP tam nie znajdziesz.
Cytat z wpisu na FB przewodniczącego tegoż zespołu:
"Naszym zadaniem jest opracowanie polityki powrotu na pole kulturowe i społeczne ukraińskich terytoriów etnicznych i etnicznych Ukraińców. Przede wszystkim zajmiemy się Kubaniem. Ale inne regiony, gdzie Ukraińcy żyją w zwartej zabudowie, też będą pod naszą uwagą."
Wrocław pewnie zajęliby jako pierwszy

W polskim parlamencie powstał zespół "Stop ukrainizacji polski" złożony z kilku średnio rozgarniętych osób. Czy to oznacza, że cała Polska to ukrainofoby?
Czy takie zachowania skrajnej, na szczęście mniejszości, ale mającej swoich przedstawicieli w parlamencie ma świadczyć o tym, że będziemy chcieli przywrócić Wilno i Lwów do macierzy?
Przechwytywanie1.JPG

@Radoss, popraw mnie jeżeli się mylę, ale chyba ani razu nie powołałem się na źródła z GW.
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 08:31   #543
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Mnie zapadła w pamięć scena z Zezowatego Szczęścia


Piszczyk (off): Okrzyki prorządowych demonstrantów: „Niech żyje Marszałek Śmigły-Rydz!”, „Wodzu, prowadź na Kowno!” .Przy moim stanie ducha niewiele mnie to wszystko obchodziło. Myślałem ciągle
o Joli. Ten dzień miał się dla mnie stać Rubikonem, przejściem do życia dojrzałego. Chciałem jak najszybciej pozbyć się tego transparentu („Na Kowno!”) i czmychnąć. Nagle zorientowałem się, że nie idę już na końcu pochodu, ale w jego środku. Nie przypuszczałem, że nasza organizacja liczy tylu entuzjastów. Stopniowo począł mnie ogarniać nastrój tego tłumu, choć nie zależało mi na Kownie. Poczułem w sobie siłę zbiorowości (krzyczy: Na Kowno!). Okrzyki z tyłu: „ONR walczy, ONR czuwa, ONR Polskę wykuwa!", „Żydzi na Madagaskar!". Okazało się, że ci nowi koledzy nie należą do naszego związku. Zupełnie nie wiedziałem, co krzyczeć. Obawiałem się, że z powodu mojego nosa wezmą mnie znowu za Żyda. Dlatego postanowiłem wykrzykiwać na przemian dwa hasła: jedno dla tych z przodu, jedno dla tych z tyłu. Piszczyk wznosi okrzyki: „Wodzu prowadź!", „Żydzi na Madagaskar!", „Niech żyje Marszałek Śmigły-Rydz!", „Precz z sanacją!".




https://youtu.be/CuS1NQ8CGjk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 15:01   #544
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
W polskim parlamencie powstał zespół "Stop ukrainizacji polski" złożony z kilku średnio rozgarniętych osób. Czy to oznacza, że cała Polska to ukrainofoby?
Nie. Twoje myślenie jest błędne, bo określenie ich ukrainofobami z góry broni interesu UA, a to po prostu ludzie dbający o interes Polaków, do ochrony jakiego zostali powołani mandatem wyborczym.

Nadal nie rozumiem Twojego marginalizowania problemu banderyzacji. Chcesz utrzymać skrajne kilka procent, ale zapominasz o reprezentacji w sejmie. Ja wskazuję na ośrodki decyzyjne, gdzie jest ponad 70 i to one są zagrożeniem.
Twoje pytanie o wysunięcie przez UA realnych roszczeń traktuję jako próbę wrzucenia nas gdzieś poza orbitę, skąd nie ma powrotu i pozwól, że pozostawię bez odpowiedzi.

Temat typu polskie Wilno, Grodno, czy wspomniane żartem przez Consigliero Kowno jest zamknięty. Baner ze zdjęcia, jakie zamieściłeś (dziękuję za przypomnienie!) literalnie mówi o pięknej pamięci o miastach dawniej Polskich, bo przez setki lat (ponad 600) w jej granicach, bo stąd wielu jej wielkich obywateli, bo miały znaczący wpływ w historycznie trudnych okresach, bo poniosły ofiarę męczeństwa za przynależność do Polski, bo nadal tam pełne czynne cmentarze ich polskich mieszka ńców, bo choć nie tak jak dawniej procentowo np. nie 90% a 15% ale nadal rodowitych Polaków.
Pokutuje u Ciebie polityka symetrii na siłę- porównanie ośrodków z udokumentowaną przeszłością historyczną do tych z utopijną etnicznością.


pamiętamy.JPG

lwiw2.jpg

Jak tu porównać demonstrację z banerem „pamiętamy”, jakie zamieściłeś, chociażby z banerem „Miasto Lwów nie dla polskich panów”?

Może film pokaże Ci więcej? Raczej nie znajdziesz go u nas:




Dziękuję za rzetelne informacje o ustawie językowej. Ja ją potraktowałem skrótowo, bo i tak ważne jest później wykonanie tych zapisów.
Mój przykład sprzed dokładnie roku z mojego innego, kresowego wątku. Pisałem o Stanisławie Lemie:

Zadra

Skąd się wzięli sami swoi- Stanisław Lem- Odkrywca Przyszłości

Kończy się rok 2021- rok Lema. Głośno okrzyknięty, cicho kontynuowany. Również mój plan pozostał planem i choć tylko w tej formie go wspomnę.

Urodzony w 1921 w Polsce, we Lwowie w rodzinie żydowskiej, w kamienicy przy ulicy Brajerowskiej 4, dziś zmienionej na Bohdana Łepkoho.
Po zmianie granic, na fali repatriacji w 1945 wraz z całą rodziną wyjechał do Krakowa. Konieczność opuszczenia Lwowa do końca życia traktował jako wypędzenie i nigdy się z tym nie pogodził.
Pisał w języku polskim, w 1980 kandydował do literackiego Nobla (wybrano Miłosza).

"Tak samo jak Francuzi mają Juliusza Verneâ, Anglicy mają Conan Doyla, tak my, lwowianie, mamy Lema"- mówił na uroczystym odsłonięciu ukraiński urzędnik

lem.jpg

Tablica upamiętniająca pisarza na rodzinnym domu we Lwowie nie wspomina, że był Polakiem. Jest doskonałym przykładem funkcjonowania dzisiejszej UA na płaszczyźnie historycznej i relacji jej elit z Polską. Taki przykład otwiera mi oczy na dzisiejsze realia. Ogólniki dla mediów zatykają kanały rzetelnej wiedzy i informacji. Niby mają prawo? Ale mają też obowiązki!
Posługują się niedopowiedzeniami, jakby przyznanie Polskości nie przechodziło przez gardło:

Львів˛ Krakiv
Lviv Kraków

Z jednej strony obraz szerokiego otwarcia na szeroką Europę, ale tylko w słowach, uprawnia do wszystkiego. Taki wytrych na przykrycie polityki samostanowienia według własnych reguł, ponad wszystko, nie licząc się z faktami.
Odrzucają i gardzą prawdą. Stwarzają fikcyjny świat, do którego wytrwale przekonują innych.
Przedwojenny Lwów to 7-10% rusińskich i ukraińskich mieszkańców.
"Ukraiński barok", "pisarze ukraińskiego romantyzmu", "lwowscy profesorowie lwowskich, uniwersyteckich uczelni", "ukraińscy obrońcy Lwowa"...

Ta zadra to właśnie stąd i gniecie coraz bardziej. Permanentna pogarda dla Polskości.
Ale przecież to ta moja uwaga jest jątrząca, rewizjonistyczna, podważająca wieki sąsiedzkiego współistnienia, szukająca dziury w relacjach między Ukraińcami, co to ich wielu dobrych wokół nas!

Na tablicy wyeksponowano słowa pisarza:
"Jestem lwowianinem i lwowianinem do śmierci pozostanę".

Ale przemilczano ich ciąg dalszy:
"Nic się tutaj nie zmieni, ludzie i narody to nie szafa, którą się przesuwa z kąta w kąt".









Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
Ukraińcy są tu przedstawiani jako nacja nie rozumiejąca wartości europejskich
Bo tak właśnie jest na przykładzie usankcjonowanie ss galizjen.


Bardziej świadczy to o przynależności do cywilizacji turańskiej, gdzie nie ma odniesienia do prawa, jakie jest przyjęte przez Europejczyków, chociaż też przynależnych do innych, różnych cywilizacji. To właśnie nieoglądanie się na sąsiadów, zmiana prawa wartości ustawą nie daje poczucia bezpieczeństwa i przewidywalności niezbędnych w sąsiedzkich relacjach. Zwłaszcza, jeśli w przeszłości te zostały mocno nadszarpnięte i nie naprawione.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 17:03   #545
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 36 min 18 s
Domyślnie

ATomek
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 17:32   #546
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Gwoli utrwalenia wiedzy:
Na filmiku z demonstracją we Lwowie, jej kulminacyjnym momentem jest deklamacja tzw. Dekalogu Nacjonalisty. Owe 10 przykazań postępowania pojawia się często i obrazuje przebiegłość członków organizacji OUN w dążeniu do celu, jakim była-jest Ukraina tylko dla Ukraińców. Przerażające są składowe dekalogu i tłumaczą późniejsze sposoby mordowania ludności Wołynia i Podola. Twórcą owego dekalogu i hasła "Ukraina dla Ukraińców" jest Mykoła Michnowski. Jako jeden z głównych ideologów ukraińskiego szowinizmu, kilka dni temu (!) doczekał się upamiętnienia w Kijowie w postaci nazwy bulwaru (wcześniej Bulwar Przyjaźni Narodów). Dwuznaczna to zamiana! A i pięknie wpisuje się w nasz temat.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 17:38   #547
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Ale nie wszystkim pasuje jak opisujesz dokładnie o co w tym chodzi.
Dzięki Tomek.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2022, 00:29   #548
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Dziękuje ATomek!
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2022, 12:46   #549
Boldun
 
Boldun's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: B..wała
Posty: 307
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Boldun jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 23 godz 56 min 37 s
Domyślnie

ATomku,
Mógłbyś przybliżyć temat usankcjonowania SS Galizien?
Czy chodzi o ten wyrok sądu najwyższego ua?
https://24kurier.pl/aktualnosci/swia...towski-symbol/
Boldun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2022, 13:23   #550
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Tak, chodzi o ostatni wyrok Ukraińskiego Sądu Najwyższego utrzymujący w.mocy wyrok VI Apelacyjnego Sądu Administracyjnego z.23 września 2020 roku, na korzyść.ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Sprawa miała się ciągnąć od 2017 o to, czy UIPN może oficjalnie i.zgodnie z. ukraińskim prawem utrzymywać, że symbole dywizji SS-Galizien nie są nazistowskie, co ma oznaczać, że nie są i nie zostaną na Ukrainie zakazane.
Wiadomość przekazałem za portalem Kresy.pl, chociaż przekazywana była w wielu mediach różnego nurtu.
Polskie media podały wiadomość za ukraińskim portalem Historyczna Prawda w dn 5 grudnia.

Szerzej- posłuchaj tego pana:

ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.