Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.03.2014, 12:23   #41
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

"Panowie, znając możliwości Afryk, ciężkich GSów, transalpów to nie bałbym się nadmiernego zniszczeń. Ale ktoś powie dlaczego nie wścieklakiem? A przecież trzeba wszystkich w miarę równo traktować."


To szykuj piwo Zakładam kostki i pokażę możliwości starej afryki w Twoich rabatach kwiatowych przed domem


Tak na serio to nie da się wszystkiego opisać prawem i przepisami . Do tego powinno stosować się zdrowy rozsądek !! Niestety coraz mniej tego drugiego w codziennym życiu , jak i o zgrozo w wyrokach sądowych. No i tak sobie później ludziska robią na złość .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 13:51   #42
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nie szkoda Ci opon niszczyć na kostce brukowej?

Bohatera nie zrobisz z siebie, kopiąc dziecku w piaskownicy

Ale pojeździć możemy razem po Puszczy. Ja, jak widzę jak wygląda tor dla crossów, nie odważę się utopić tam mojego osiołka.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 14:39   #43
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

tak se pomyślałem... u nas w Kątach jest taka droga, a raczej była. Wzdłuż rzeki, jeździli nią wszyscy kąteccy "ofrołdowcy". Do czasu. Do czasu takiego, kiedy się znudziła. Rok po zaprzesteniu ruchu "drogowego" porosła ją trawa. Od 4 lat rzadko się tam jeździ i teraz przejazd jest możliwy tylko motocyklem i nie wygląda jak droga tylko ściana różnych chaszczy. Przyroda odradza się szybko chociaż droga była naprawdę rozjeżdżona i nikt by nie powiedział, że po 4 latach jej już nie będzie.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 19:07   #44
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

O to właśnie mi chodzi.. Misza, świetny przykład. Sam drzewiej mieszkając pod lasem, uczęszczając po tym lesie przez lat wiele pieszo, rowerem, motorowerem, widywałem jak las się zmienia, a w zasadzie niewiele się w nim zmieniało w kierunku jego degradacji. A ruch był tam stosunkowo spory, w końcu to dawny park miejski dla Gorlitz, a obecne ogromna kupa chaszczy. Mimo sąsiedztwa całkiem sporego miasta i codziennej obecności w tym lesie wielu obywateli, jakoś przez te lata jak tam mieszkałem, nie doprowadzono go do ruiny.. Ścieżki leśne pozostały tam gdzie były, dróżki nieuczęszczane z powodu powstania innych - zarosły.
Z resztą co tu gadać. Rzućcie sobie okiem na poniższy filmik i powiedzcie na ile nieodwracalnie w przestrzeni powiedzmy 5 lat ten tabun ludzi zniszczył las i narobił wszelkich szkód swoją tam obecnością:
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=g43ZA3PfmXM
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 19:24   #45
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Elwood, nie przekręcaj.. W lasach istnieją już ścieżki utarte przez turystów, drwali, leśników.. Co im zaszkodzi, gdy częścią z nich "zaopiekują" się kluby 4x4 czy motocyklowe?
Nie jestem zwolennikiem orania nowych ścieżek przez młodniki i zagajniki, ale do cholery, gdy człowiek robi coś z głową i z umiarem to można chyba jakiś konsensus znaleźć?

Sikanie do basenu jest takim samym aktem jak sranie na wycieraczkę...
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 20:28   #46
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Elwood, widzę że lubisz dawać abstrakcyjne porównania. To teraz kolej na mnie.
W Polsce ZUS dla przedsiębiorcy wynosi w przybliżeniu tyle ile sam chciałby aby mu zostało w kieszeni po miesiącu pracy. Często jest mniej... Efekt jest taki że szara strefa się powiększa bo ludzi nie stać na ZUS i podatki, które też są "od czapy", przy wszelkich dodatkowych szykanach prawno-skarbowych.
W takiej Anglii przedsiębiorcą może zostać nawet żul z ulicy, bo na zbieraniu butelek uzbiera spokojnie na swój podstawowy "zus", który pozwala mu legalnie prowadzić interes. Progi podatkowe także pozwalają "odbić się od dna" początkującym, raczkującym czy po prostu słabo działającym. Efekt jest taki że tam nikt nawet nie chce kombinować, ukrywać dochodów itd. Na pewno nikt, z działających na małą skalę.
Co jest więc lepsze dla Państwa. Czy zajebiste obciążenia podatnika, przedsiębiorcy, który aby przeżyć po prostu staje się bandytą nie płacącym danin i podatków wcale, czy umiarkowanie niskie obciążenia, na które stać każdego, pozwalające zachować godność i poczucie bycia w zgodzie z prawem?
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 20:34   #47
Chrust


Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 132
Chrust jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 11 godz 56 min 50 s
Domyślnie

Borys609 nie mogę się z Tobą zgodzić z tym uk ale nie o tym był temat.
Ja śmigam po lasach i się nikt nie czepia do mnie ale
- nie mam ryczącego wydechu
- nie zapierdalam jak dziki jak kogoś widzę
- jak trzeba to zjadę na bok żeby jakiś traktor lub ciężarówkę przepuścić
- nie wbijam się pod zakaz wjazdu
- jeżdżę tylko po drogach już istniejących niezależnie czy to szuter czy glina ale między drzewa nie wjeżdżam bo po co
- jestem raczej miły w stosunku do ludzi i nie ma z niczym problemu nawet jak ktoś mi mówi że tu gdzie jestem nie powinno mnie być
Chrust jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 20:38   #48
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 51 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Elwood, widzę że lubisz dawać abstrakcyjne porównania. To teraz kolej na mnie.
W Polsce ZUS dla przedsiębiorcy wynosi w przybliżeniu tyle ile sam chciałby aby mu zostało w kieszeni po miesiącu pracy. Często jest mniej... Efekt jest taki że szara strefa się powiększa bo ludzi nie stać na ZUS i podatki, które też są "od czapy", przy wszelkich dodatkowych szykanach prawno-skarbowych.
W takiej Anglii przedsiębiorcą może zostać nawet żul z ulicy, bo na zbieraniu butelek uzbiera spokojnie na swój podstawowy "zus", który pozwala mu legalnie prowadzić interes. Progi podatkowe także pozwalają "odbić się od dna" początkującym, raczkującym czy po prostu słabo działającym. Efekt jest taki że tam nikt nawet nie chce kombinować, ukrywać dochodów itd. Na pewno nikt, z działających na małą skalę.
Co jest więc lepsze dla Państwa. Czy zajebiste obciążenia podatnika, przedsiębiorcy, który aby przeżyć po prostu staje się bandytą nie płacącym danin i podatków wcale, czy umiarkowanie niskie obciążenia, na które stać każdego, pozwalające zachować godność i poczucie bycia w zgodzie z prawem?
Borysie...w Anglii nie ma emerytów? A jesli są to skąd biorą emerytury?
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 20:46   #49
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,620
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 14 godz 52 min 33 s
Domyślnie

Po prostu jezdzisz po drogach legalnych... A wiekszosc w lasach jest nielegalna. Zazwyczaj tylko drogi laczace i dojazdowe do wiosek, posesji i pol uprawowych sa legalne, reszta nawet jesli nie ma znaku zakazu wjazdu, kazda odnoga jest nielegalna.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2014, 20:54   #50
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,953
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 13 min 42 s
Domyślnie

Panowie - odeszliście bardzo od tematu jazdy po lesie. Ale problem wg mnie leży gdzie indziej. Gdzieś przeczytałem że w Anglii jest ponad 2000 torów ofroadowych/ crossowych itp. Ktoś powie : kto Ci broni - zrób i w Polsce. I tu jest problem. Jakieś 20 lat temu byłem na tyle niemądry że kawał ziemi odziedziczony po dziadku (dostałem na 18 urodziny) obsadziłem lasem. I teraz się okazuje że gdy chcę go wyciąć - to nie mogę, bo co mogę wyciąć a co nie - zawiaduje leśnicy. Na dodatek las - to las - i pomimo że to moja ziemia, moja ojcowizna nie mogę zgodnie z polskim prawem rozjeżdżać go motocyklem/ quadem czy czym chcę a leśniczy radzi mi w żartach żebym jeździł z siekierą - że niby przycinac gałęzie jadę!!!
jak w takiej sytuacji ktoś ma wybecelować gruba kasą i kupić grunt na zrobienie toru ofroadowego, jak se nasadzić owocowych drzewek tylko może, żeby pod nadleśnictwo nie podpaść...?
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 20.03.2014 o 20:58
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w terenie Ziarko Inne tematy 6 23.09.2013 21:07
Prawo a jazda po lesie. Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 109 17.05.2013 09:41
Zrobiono zdjęcie tablic rejestracyjnych podczas jazdy po lesie. Nonek_ Inne tematy 27 03.04.2012 10:37
Motorkowa zielen czyli w lesie i w trawie.. puszek Polska 6 19.03.2012 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.