Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.11.2008, 11:27   #1
Szymon


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Szymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 29 min 28 s
Domyślnie Zawieszenie RD 07A a jazda terenowa

Ktos z was uzywa RD 07A do jazdy z dala od asfaltu. Dosc szybka jazda po szutrach, piaszczystych drózkach gdzie są spore doły itp Jak sobie seryjne zawieszenie daje rade z tym? Dobrze wybiera nierówności, nie dobija? Czy od razu rozgladac sie trzeba za progresywnymi sprezynami na przód i ohlinsem na tył. Piszcie jak modyfikowaliscie zawieszenie by nadawało sie do terenowej jazdy solo (szybko wybierało nierówności i trzymało sie drogi) i turystyki załadowanym motocyklem z dala od asfaltu. Jak zwiekszaliscie przeswit jesli wogóle. Interesują mnie tylko i wyłącznie patenty na RD07A starsze nie wchodzą w gre.
Szymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2008, 11:41   #2
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

albo teren albo progresy. zawiecha rd07a i rd07 to to samo. zawiecha starszych afryk również sie niczym specjalnym nie rózni
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2008, 12:19   #3
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

Czemu ? Ja jeżdżę na progresach w terenie i dobrze mi się jeździ ...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2008, 14:03   #4
Szymon


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Szymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 29 min 28 s
Domyślnie

Ja tez nie kumam czemu albo teren albo progresy? Ujeżdżałem BIGa w terenie i na progresywnych latało sie super, seryjne dobijały non stop. Troche komfortu tracił na asfalcie ale ogolnie lepiej niz na seryjnych.
Szymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2008, 21:59   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

jak seryjne dobijały to może poprostu padły. na progresach nie ma już 22cm skoku, bo nikt nie ugnie tak przednich sprężyn. ale róbta co chceta


progres to cos wogóle raczej na równe drogi by niwelowac male nierówności. na naszych drogach lepiej miec poprostu twardze sprężyny na asfalt a w teren normalne sprężyny i żadki olej. nie słyszałem o progresach np w krosach.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2008, 22:08   #6
dabal
 
dabal's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 985
Motocykl: ETV 1000
Galeria: Zdjęcia
dabal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 8 godz 43 min 51 s
Domyślnie

miałem ochotę zmienić zawieszenie na progresywne-ale...zanim to miało nastąpić było pewne zdażenie czyt.zdeżenie i po wymianie lag ,pierścieni ślizgowych parametry zawiechy zdecydowanie się polepszyły.Oczywiście można kąbinować jeszcze z gęstością oleju-wcześniej i 15ka dobijała .nie jeżdziłem na progresach więc nie mogę się wypowiadać.sądzę jednak że progresy lepsze są na asfalt,gdyż lepiej wybierają drobne nierówności a dopiero przy mocniejszym ugięciu czuć zdecydowaną pracę sprężyn.dlatego w terenie bardziej odpowiadają parametry liniowe zawieszenia oryginalnego.zaznaczyć pragnę ,że są to tylko moje wywody i możecie się z tym nie zgadzać
dabal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2008, 22:16   #7
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

w teren wlasnie raczej liniowe o to mi chodziło
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2008, 23:08   #8
goral
GDANSK
 
goral's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: GDANSK
Posty: 39
Motocykl: juz bez afryczki - niestety
goral jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 44 min 11 s
Domyślnie

moim skromnym zdaniem , kombinowanie z samymi sprezynami ,nic tu nie da . zawieszenie seryjne jest ok ( w stosunku do mocy i ciezaru ) . jak juz -to rownolegle trzeba by bylo podbic moc ( chyba , ze bardziej chcesz sie "polansowac" - niz naprawde polatac po dziurach ) i jak juz afryczka miala by te przynajmniej 80pare kucykow auuuuuuuu!!!
goral jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2008, 16:32   #9
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał goral Zobacz post
moim skromnym zdaniem , kombinowanie z samymi sprezynami ,nic tu nie da . zawieszenie seryjne jest ok ( w stosunku do mocy i ciezaru ) . jak juz -to rownolegle trzeba by bylo podbic moc ( chyba , ze bardziej chcesz sie "polansowac" - niz naprawde polatac po dziurach ) i jak juz afryczka miala by te przynajmniej 80pare kucykow auuuuuuuu!!!
mocy rzeczywiście troche brakuje dlatego założyłem z tyłu 46 z zamiast 45 w terenie znacznie lepiej a na trasie z plecaczkiem o wiele lepiej natomiast jeżeli chodzi o przód to sprężyny zdecydowanie twardsze by się przydały przy włożonych łozyskach by sprężyny były twardsze i zalaniu olejem 15w było lepiej ale to nie znaczy że nie dobijają tylko że uszczelniacze puściły . Na standartowym zawiechu ojakimś exstreme można wogóle zapomnieć .
Rambo progresy nie dobijają udowodnie Ci że dobijają . Tył przy maxymalnie sktęconej sprężynie jak cie moge jeszcze ujdzie ale załdowany 300kg na wyprawe bez wymiany tylnej sprężyny na twardszą np.od 04 chyba coś nie tak by było .
__________________
i do zobaczenia na trasie

DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2008, 01:01   #10
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał DANDY Zobacz post
mocy rzeczywiście troche brakuje dlatego założyłem z tyłu 46 z zamiast 45 w terenie znacznie lepiej a na trasie z plecaczkiem o wiele lepiej natomiast jeżeli chodzi o przód to sprężyny zdecydowanie twardsze by się przydały przy włożonych łozyskach by sprężyny były twardsze i zalaniu olejem 15w było lepiej ale to nie znaczy że nie dobijają tylko że uszczelniacze puściły . Na standartowym zawiechu ojakimś exstreme można wogóle zapomnieć .
Rambo progresy nie dobijają udowodnie Ci że dobijają . Tył przy maxymalnie sktęconej sprężynie jak cie moge jeszcze ujdzie ale załdowany 300kg na wyprawe bez wymiany tylnej sprężyny na twardszą np.od 04 chyba coś nie tak by było .



okej, ale jak mi to kcesz udowodnic..?

kiedys wyrwałem sobie przedni błotnik gmolami przy podjażdaniu pod 15cm kraweżnik. to bylo na seryjnych sprężynach., co to wymiar z manuala niby trzymaly, ale SAG pokazywał ze już klapa.
Olej 15w to pomyłka już napewno. chyba ze Ci poleciały slajdery. to jak hipolu zalejesz tez nie wiem czy bedzie OK.

ogólnie afryka, fabrycznie ma dosc twarde zawieszenie, ale patrząc na forum średni wiek AT to 10 lat. to i już zdążyły klapnać. tylna sprężyna od rd04 moze byc cieżko kupic. Hubert sobie zalożył poprostu twardszy model od rd07. ja mam progresa też z tyłu. tez nie bardzo widze by sie do dało ugiać do końca.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w terenie Ziarko Inne tematy 6 23.09.2013 22:07
Motoalleycat 2011. Impreza terenowa w Wawie. 16.04 Artuditu Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.04.2011 21:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.