Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.02.2021, 11:13   #1151
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Marku dołóż jeszcze z trzy warstwy wełny i z z 30cm. styro na ściany, skuj posadzkę i połóż tam kolejne 50 cm. styro, wyrwij okna i osadź poprawnie a wtedy dom zgodnie z WT2021 ogrzejesz zapałką a PGE będzie Ci z ręki jadło i dopłacało do rachunków. Mnie się raz nawet udało uzyskać spalanie w samochodzie zgodnie z danymi producenta ale to jak jechałem z górki na zgaszonym silniku. Tak koniec końców to ciekaw jestem ile w tych całych WT jest rzetelnej popartej empirycznie wiedzy a ile lobbingu producentów materiałów docieplających
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 11:49   #1152
DwaMariany
małż i małżowina
 
DwaMariany's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: ERA
Posty: 549
Motocykl: CRF 1000AS
DwaMariany jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 4 dni 12 godz 26 min 48 s
Domyślnie

Te gwoździe pozaginaj, bo się kiedyś czerepem nadziejesz.
__________________
"Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać PORZĄDNIE."
DwaMariany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 15:26   #1153
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Już na nich wyklinałem , 2 nowe szramy
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 17:29   #1154
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Budynek już jest odebrany wiec nie będzie problemów, nawet nikt nie był przy odbiorze. Dobrze ze położyłeś 30cm, fakt ze jednej z najgorszych wełen na rynku ale jest. Trochę przesadziłem by na zdjęciu wyglada to na jedną cienką warstwę, wywnioskowałem po wysokości scian oraz widocznych rurach z rekuperatora. Zdecydowanie lepiej byłoby po 1. Położyć 30 cm lepszego produktu a nie taniej marketówki, po 2. Rury z rekuperatora ułożyć na stropie lub na pierwszej warstwie wełny i przykryć je drugą warstwą. Wtedy nie wychladzałoby się powietrze i rekuperator mniej zużywałby prądu oraz wdmuchiwałby cieplejsze powietrze do domu. Co do WT21 to warto poczytać jakie parametry powinne spełniać przegrody i mieć świadomość ze są to minimalne oraz wcale nie wysokie wymagania. Założenie jest tez izolacja jest wykonana bez błędów. Miarą jest ilość energii jaka jest zużywana przez tak mały dom.
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 17:39   #1155
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Marku dołóż jeszcze z trzy warstwy wełny i z z 30cm. styro na ściany, skuj posadzkę i połóż tam kolejne 50 cm. styro, wyrwij okna i osadź poprawnie a wtedy dom zgodnie z WT2021 ogrzejesz zapałką a PGE będzie Ci z ręki jadło i dopłacało do rachunków. Mnie się raz nawet udało uzyskać spalanie w samochodzie zgodnie z danymi producenta ale to jak jechałem z górki na zgaszonym silniku. Tak koniec końców to ciekaw jestem ile w tych całych WT jest rzetelnej popartej empirycznie wiedzy a ile lobbingu producentów materiałów docieplających
Wiem, ze to post prześmiewczy ale wystarczy 20cm dobrej i POPRAWNIE zamontowanej izolacji w ścianie i podłodze i min 30 cm w stropie czy poddaszu ale jeszcze raz powtarzam dobrej i poprawnie zamontowanej.

Nie ma w tym lobby producentów dociepleń, chodzi o emisję gazów do atmosfery. W PL te wymagania dotyczące izolacyjności i tak są na dość niskim poziomie.
Prąd, gaz czy węgiel już nie będą tańsze , wiec warto przypilnować prawidłowego montarzu zakupionego materiału czy okien bo to później my płacimy za ten prąd, gaz czy węgiel a nie wykonawca. Nawet najlepszy okno, wełna czy styropian jak zostanie źle zamontowane to nie spełni prawidłowo swojej funkcji. Zamontuj sobie do motocykla najlepsze opony ale źle wyważone czy za mało napompowane to tez nie w pełni wykorzystasz parametry, zwiększysz zużycie paliwa, szybciej zużyjesz oponę i łożyska, lub nie zmieścisz się w zakręt
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 19:05   #1156
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Marek rozwinięcie wełny z rolki na wierzchu nie będzie takie takie trudne - maseczki i tak już są łatwo dostępne :-)
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2021, 22:43   #1157
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Na razie wróciłem od doktora, będę żył, zadowolony wracałem do samochodu który się lądował w Galerii Kazimierz i podczas wchodzenia tak glebnąłem że znowu mi się coś w kręgosłupie przestawiło. Owszem postawili potykacz ale nie w miejscu gdzie zaczynał się problem tylko metr dalej. Mokra kurtka, mokre spodnie i nie wiem czy się cieszyć że nic nie złamane czy ich zaskarżyć, na razie miałem parkowanie gratis. Co do wełny nie wiem czy ona marketowa i jak to poznajecie , ja kupowałem w hurtownii za Wisłą . Napiszcie jak to ciąć , bo konstrukcja dachu mi trochę bruździ. Nożyk do tapet się nie sprawdził, wziąłem normalny porządny nóż do mięsa. Maseczki mam i nawet takie ubranie malarskie , ale musiałem zdjąć okulary co spowodowało ich podrażnienie. Rekuperator, chyba zostanę specjalistą od tego urządzenia, teraz już wiem że to grzałka odpowiada za duży rachunek w ostatnich trzech miesiącach. Dalej testuję różne ustawienia temperatur i różne wartości histerezy, próbując znaleźć złoty środek, zoptymalizować pracę pompy ciepła
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2021, 07:25   #1158
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Podaj adres to wyślę Ci nóż.
Grzałka w reku powinna się włączać impulsowo, tylko wtedy gdy dochodzi do oszronienia wymiennika.
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2021, 08:55   #1159
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dzięki, jakbym nie znalazł w sklepie to skorzystam. Co do dołożenia ocieplenia to kombinuję jak to zrobić najmniejszym wysiłkiem. Chyba, najpierw wykonam jakieś pomiary, skorzystam z wełny w rolce może jak najgrubszej aby najpierw rozłożyć ją wzdłuż domu. To będzie nawet zgodne z tym co piszą na temat przekładek, zobaczę jak się to wpasuje pomiędzy przeszkody w postaci konstrukcji więźby. Jak to się dobrze ułoży to wtedy na koniec dołożę warstwy wzdłuż legarów które przykryją rury. Chciałbym wyraźnie zaznaczyć że nie chodzi o to aby w domu było cieplej, bo to nie jest problem, tylko o zmniejszenie strat ciepła w kanałach. Niejako przy okazji pewnie bariera w stropie się poprawi. Za chwilę idę sprawdzić parametry w rekuperatorze przy całkowicie wyłączonej grzałce, co zrobiłem wczoraj przed wyjazdem do Krakowa. Jednym słowem powietrze było wpuszczane do domu bez ingerencji grzałki i nikt z domowników się nie skarżył. Lepiej i taniej będzie dla mnie podnieść temperaturę na pompie ciepła w domu do 22,5 nawet do 24 niż skorzystać z owej grzałki, bo nie służy ona, albo nie powinna służyć do grzania domu, a tak z tego trochę wyszło. Jednym słowem pierwsza zima będzie na testy i poszukiwania słabych punktów a później optymalizacja i likwidacja problemów.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2021, 10:11   #1160
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Pomiędzy krokwiami będzie około metra więc w poprzek będzie łatwiej porozwijać i nie musisz za dużo walczyć z tymi belkami.
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.