Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.11.2023, 15:34   #21
browar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Pruszków
Posty: 66
Motocykl: LC8 + LC4
browar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 15 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Układ pompa-siłownik potrafi wytrzymać i 100 kkm,warunek -zmiana płynu przy każdej wymianie oleju lub częściej.Z bąbelkami w zbiorniczku się nie spotkałem,dopóki klamka twarda daj sobie z tym spokój.
Olej wg serwisówki 10W/50,praktycy (w tym i ja ) leją 15w/50 ze względu na hałasujące przy rozruchu silnika napinacze łańcuchów rozrządu.Motorex ok,dobry jest też Shell Advance Ultra w syntetyku.
browar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 15:43   #22
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał browar Zobacz post
Układ pompa-siłownik potrafi wytrzymać i 100 kkm,warunek -zmiana płynu przy każdej wymianie oleju lub częściej.Z bąbelkami w zbiorniczku się nie spotkałem,dopóki klamka twarda daj sobie z tym spokój.
Olej wg serwisówki 10W/50,praktycy (w tym i ja ) leją 15w/50 ze względu na hałasujące przy rozruchu silnika napinacze łańcuchów rozrządu.Motorex ok,dobry jest też Shell Advance Ultra w syntetyku.
wlasnie w tym bieda, ze ten motocykl - pomimo tego, ze ladny zewnetrznie i nie zgrzebany - musial byc mocno zaniedbany serwisowo. swiadcza o tym kompletnie zasyfione lagi, zablokowane pokretla tlumienia, wklejony na mazut zaworek regulacyjny - o czym bylo powyzej. jak odkrecilem dekielek od pompy sprzegla to w srodku bylo czarno zupelnie. przelalem to spora iloscia budzetowego minerala zanim wlalem Magura Blood i tak dalej syf z ukladu wychodzi. boje sie, ze ten grafitowy syf moze pochodzic z powloki slizgowej cylindra pompy. ale tak jak napisalem - klamka jest twarda, sprzeglo lapie wysoko, po zblokowaniu silownika klamki nie idzie ruszyc - jest jak kamien. dalsze odpowietrzanie moge sobie wiec pewno darowac. zostaje olej ( kupowany z pewnego zrodla ale...) no i sprzeglo - bo tlucze sie dosc mocno i jezeli ktos o motocykl nie dbal to hgw czy kiedykolwiek tam zagladal. 7100 to olej o wysokiej specyfikacji i z tego co czytam to serwisy KTM go leja i nie ma z nim problemow w 950 i 990. napinacze faktycznie po dluzszym postoju potrafia narobic hałasu. ten shell jak na swoje parametry kosztuje bardzo rozsadnie.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 15:53   #23
browar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Pruszków
Posty: 66
Motocykl: LC8 + LC4
browar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 15 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Ok,skoro już Motul to niech choć będzie w podanej specyfikacji.Sam Motula nie używam,ale może to tylko moja opinia i zboczenie
Cylinderek pompy jako osobna część zamienna nie był dostępny,trzeba było kupować całą klamkę,w tej chwili nawet tego nie ma.Alternatywnie pozostaje Magura Hymec numer bodajże 167.
Zanim zaczniesz obwiniać tłukące sprzęgło sprawdź synchronizację przepustnic(poważnie,sprawdzone)
browar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 16:08   #24
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał browar Zobacz post
Ok,skoro już Motul to niech choć będzie w podanej specyfikacji.Sam Motula nie używam,ale może to tylko moja opinia i zboczenie
Cylinderek pompy jako osobna część zamienna nie był dostępny,trzeba było kupować całą klamkę,w tej chwili nawet tego nie ma.Alternatywnie pozostaje Magura Hymec numer bodajże 167.
Zanim zaczniesz obwiniać tłukące sprzęgło sprawdź synchronizację przepustnic(poważnie,sprawdzone)
7100 ma specyfikacje wyższą niż zalecany przez KTM w ksiazce serwisowej Motorex - motocykl ma juz 13 lat, a z tego co widze w katalogu to pierwsze 990 pojawily sie w 2006. sprzeglo cichnie po wcisnieciu klamki. przepustnice sprawdze tak czy owak - bo z pewnoscia nikt tam nie zagladal.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2023, 19:03   #25
krynek
 
krynek's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Giżycko
Posty: 96
Motocykl: Lc8 950 Adventure
krynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Jako że deszczowa niedziela to rozebrałem w dużym zawias i ....
....zabetonowane nie było nawet czyste, być może umyte przez nowy olej, ale w tym tajemniczym dzyndzlu nie było jednej sprężynki, z drugiej strony była. Zawias był serwisowany w KTM u niemca jest nawet zapis z pieczątką w książce , więc to zginąć nigdzie nie mogło; patafiany skręciły bez sprężynki. Mam skąd wziąć więc jutro składam.
pozdr
__________________
Transalp PD03 EVO II 650 1991/2003, potem xt 600 tera: LC8 950 Adventure i mniejszy brat lc4 640
krynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zawias przód crf 450 Tygrys 74 Honda - inna niż AT & NAT 2 01.11.2021 07:56
Forma Terrain TX (zawias) polo Archiwum 9 29.12.2014 18:00
zawias w BIG-u modyfikacja ex1 Inne - dyskusja ogólna 13 19.02.2014 21:31
Zawias z LC8 w Afri KML Rama, zawieszenia, napęd 23 02.07.2008 15:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.