Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.03.2013, 21:46   #1
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie Polo Pharao - wypinane membrany czy nie?

Czołem,

Przeszukałem forum i widzę, że trochę osób w Polo jeździ, więc może będziecie mi w stanie pomóc i powiedzieć czy ichnie kurtki mają w standardzie wypinaną membranę czy nie? Ze strony Polo wynikałoby, że nie wszystkie, ale nie chce mi się wierzyć, że kurtka za 200+ euro mogłaby nie mieć wypinanej membrany. Nowa kurtka to pół biedy, bo można się do sklepu 4-biker.pl przejść i przymierzyć, ale gorzej ze starymi modelami, a te na ebay niemieckim można w dobrej cenie wyhaczyć.

Ot choćby taki komplecik za 222 euro. Orientujecie się dla przykładu czy ma on wypinaną membranę? Jest w tej materii jakiś standard u Polo?

Zdrowia!
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2013, 22:11   #2
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Mam dokładnie ten model, w tych samych barwach. Membrana nie jest wypinana - tylko podpinka (ocieplina).
Ale są inne Polo Pharao, i wiem, ze już mają wyciąganą membranę. Ale to jakieś nowsze modele. Ten z linka ma z 5 lat, jak nie więcej.
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.03.2013, 23:12   #3
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

Okej, dzięki za odpowiedź. Tego się właśnie obawiałem, że nie jest wypinana. A nowych modeli nie bardzo chcę kupować, bo cenowo bez rewelacji.

A tak z ciekawości jak ta membrana daje radę w temperaturach 30+? Bardzo przeszkadza, bo ich kurtałki (nie wiem jak spodnie) wydają się mieć niezłą wentylację.
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2013, 03:52   #4
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Ja mam komplet Pharao letni bez membrany-zwykła szmacina jak ja to mówię z siateczką pod spodem i z ochraniaczami i to na lato jest super.Mam też tą kurtkę Pharao z aukcji i tragedii w upały nie ma ,bo jak pisałeś ma dużo wentylacji ale zawsze kurtka bez membrany będzie lepsza na upały. Dobry wybór jako uniwersalna kurtka, bo na wielkie upały to nic nie pomoże a w normalne i chłodniejsze dni jest super komfort. Kolega Chudy ma taki komplet i Myku czasem w takiej jeżdzi... no ale On jeżdzi bardzo szybko i ma wtedy dobre chłodzenie
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2013, 15:33   #5
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

Gdziala: a ogólnie byś poleciła tę kurtałę z aukacji? Jak z jakością wykonania? Bo materiały spotko - w końcu to Cordura.
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2013, 16:27   #6
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Jak najbardziej polecam! jakość pierwsza klasa! Ja za swoją na ebayu dałem 150 euro ale chciałem ją mieć i dałem(mam z niebieskimi dodatkami) Będzie Pan zadowolony
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2013, 01:39   #7
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Przy tak wysokich temperaturach oczywiście jest gorąco, i czuć że jest membrana. ALE..To są moje trzecie tekstylne ciuchy. Wcześniej miałem Modeki, w tym spodnie taki model, co to na całej długości nogawki były rozpinane i wentylowane (nie pamiętam modelu, coś z miastem w nazwie ). Ciulstwo jakich mało. Nawet w temp +20 stopni po pół h miałem mokre majty. Wyrwałem w cholerę "membranę" i od razu lepiej było.
W Pharao tego problemu nie mam. Po części to membrana POLOTEX PREMIUM robi robotę, ale też kolor sprzyja niepoceniu.
Kurtka ma w cholerę wywietrzników i to działa. Można sobie naprawdę komfortowo ustawić. Spodnie mają nieco za mało wentylacji - tylko na udach w okolicach kieszeni bocznych. Jakby były większe, dłuższe te otwory, byłoby git, myślę.
Reasumując, nie miałem nigdy potrzeby na gwałt się rozdziewać, bo zachodziła obawa, że mi się białko zetnie. Tego samego o czarnej Modece wraz z jej "membraną", nie powiem.

Ostatnio edytowane przez BartekJ : 09.03.2013 o 01:48
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2013, 20:35   #8
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

A o jak wysokich temperaturach mówisz? 25 czy 40? Jeździłeś w tym Polo gdzieś na południu?

I jeszcze jedno pytanie generalnie o Polo (no chyba, że to zależy od modelu): czy one mają wymienialne wszystkie ochraniacze czy są zaszyte na sztywno i trzeba pruć albo inne wygibasy wyczyniać? Bo chętnie bym wyjął cokolwiek tam jest i zamontował D3O.
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2013, 20:57   #9
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Ochraniacze są wyjmowane
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2013, 23:48   #10
BartekJ


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Gliwice
Posty: 246
Motocykl: RD 07a i orange, ale biały-250 EGS
BartekJ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 17 min 25 s
Domyślnie

Np Rumunia w sierpniu, jakieś 32 na plusie, mniej więcej. Koło godziny 13tej poddałem się i założyłem ochraniacze na kolana plastikowe, takie rowerowe jak do DH, i na to bojówki. Nie byłem w stanie dłużej się kisić w portkach motocyklowych.
Ochraniacze są wyjmowane, ale nie siedzą luźno w kieszeniach przeznaczonych, tylko są dodatkowo dopinane rzepami biegnącymi przez środek, po długości ochraniacza. Upierdliwe jest wkładanie na miejsce po praniu; fajnie, bo nie przesuwają się w kurtce zanadto.
BartekJ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.