Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2017, 20:09   #81
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Dlaczego t3 to chore koszty? Voytas, dodam, że pewnie masz racje bo siedzisz w tym dłużęj niż ja i zapewne głębiej ale uświadom mnie prosze dlaczego? I nie mówie tutaj o ogarnięciu kanciaka aby był jak wszystkie wyprawówki z filmików z wszystkimi możliwymi wieszakami i gadżetami, dach z westy, ori mebelki do środka itp, bez ogarniania wizualnie. Sama mechanika, bo to się liczy.

Gama silników dość szeroka, od 1.6d, 1.6td, 1.9d, 1.9td, tdi, 2.0 z grupy vw chociażby agg (wolnossące, zawsze można zastosować doładowanie), skrzynie jak nie ori to z passata, w UK o ile pamiętam wrzucają jakieś fordowskie jednostki ... . Chyba że mówisz o syncro (4x4), wtedy faktycznie koszty rosną, ale i w 2wd ludzie sporo po Afryce i Azji jeżdżą. Domyślam się, że wymaga to cierpliwości ale w końcu jesteśmy na forum afrykańskim ...
Mam plan u siebie dołożyć blokadę ... sam to robiłeś czy komuś zlecałeś? Chyba musimy pogadać
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 21:56   #82
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilq.bb Zobacz post
Uazowi mowie stanowcze nie. To już wolałabym się nivka z namiotem w bagażniku pchać. Przynajmniej coś co w okolicy komfortu leżało jest :P



Voytas czy Ty o Lupusowym T4 piszesz? Pytam bo dawno w wilczym szańcu nie byłem :P po głowie jeszcze multivan 2,4 mi się kołacz, a i za 10 idzie coś rokujacego kupić
T4 2,4 będzie miał zawsze pedał w podłodze, nie oszukujmy się - stare silniki nie lubią jeździć z dużym wysileniem, T4 2,5 benz syncro w caraveli ze Szwecji bądź Norwegii (cło!) , dokupujesz pakiet multivana, ogarniasz auto i jeździsz , tym można jeździć na co dzień , jeśli idea nie spisze się na piątkę, sprzedajesz w caraveli i osobno pakiet multivana (wiadomo kupujący raczej nie chcą płacić za ekstray) a potem idziesz inną drogą (np zmienisz narzeczoną),
kaczkę trudno odsprzedać , sprintera jak Cię mogę, MB w wersjach nie maxi też jest mega zwrotne ale raczej do zastosowań tylko wyjazdowych,
paru mioch kumpli przesiadło się z T3 na T4 ze wzgl na to że aby jeździć T3 trzeba modzić a w T4 masz w pakiecie że jedzie. Benzynowe 2,5 mają podobną trwałość i niezawodność jak słynne tedeiki
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 21:59   #83
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fihu Zobacz post
Dlaczego t3 to chore koszty? Voytas, dodam, że pewnie masz racje bo siedzisz w tym dłużęj niż ja i zapewne głębiej ale uświadom mnie prosze dlaczego? I nie mówie tutaj o ogarnięciu kanciaka aby był jak wszystkie wyprawówki z filmików z wszystkimi możliwymi wieszakami i gadżetami, dach z westy, ori mebelki do środka itp, bez ogarniania wizualnie. Sama mechanika, bo to się liczy.

Gama silników dość szeroka, od 1.6d, 1.6td, 1.9d, 1.9td, tdi, 2.0 z grupy vw chociażby agg (wolnossące, zawsze można zastosować doładowanie), skrzynie jak nie ori to z passata, w UK o ile pamiętam wrzucają jakieś fordowskie jednostki ... . Chyba że mówisz o syncro (4x4), wtedy faktycznie koszty rosną, ale i w 2wd ludzie sporo po Afryce i Azji jeżdżą. Domyślam się, że wymaga to cierpliwości ale w końcu jesteśmy na forum afrykańskim ...
Mam plan u siebie dołożyć blokadę ... sam to robiłeś czy komuś zlecałeś?

Chyba musimy pogadać
Mówimy o wyprawie a nie o turlaniu się po PL, poza tym dłuuuga dojazdówka - ma być szybko i wygodnie,
blokada - tygrys albo dregu innemu nie dałbym, na początek załóż z tyłu ostrzejszą oponę ( ja mam na stałe grube zimówki na ośce)
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 22:00   #84
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 7 godz 29 min 16 s
Domyślnie

Dzięki Voytas za wyczerpujące info - jak chodzi o stronę mechaniczną to benzynowe silniki jako-tako ogarniam, a gnojopijca nigdy sam nie naprawiałem. Jeździłem takimi, ale od grzebania miałem ludzi.
Może te 2,5 na podtleku będzie akceptowalne - z resztą na olx wisi sobie taki dość ładany multivan poniżej dychy.
Trzeba będzie pomyśleć w domu...
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 22:04   #85
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

poniżej dychy to zaprzyjaźnisz się ze szlifierką i migomatem oraz będziesz odkrywał "rękodzieło"
poczytaj forum T4
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 22:34   #86
Marcin3City
 
Marcin3City's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: 3miasto/W-wa
Posty: 262
Motocykl: było RD04,jest XR 650R,1150 GS :)
Marcin3City jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Za swojego t4 multivan dałem 24tys, mam podwyższony dach z miejscem do spania, silnik 1.9d 64km, na wyjeździe spalił 7.5L/100, prędkość na autostradzie 90-100.
__________________
Stary nick MarcinHorndaXr
Marcin3City jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 22:56   #87
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Jeśli ma być szybko i wygodnie to faktycznie ...
Ale w nie wierze w samochody (motocykle) które kupujesz i jedziesz w daleką podróż ... i tak dłubiesz i modzisz, więc czasem kupić lepiej sensownego strupka i robić go od podstaw dla siebie niż kupić drożej i się łudzić że będą tylko poprawki
Tygrys, tez tak myśle
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 22:58   #88
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

U mnie 2,5 102 KM podciagniete na 130KM, przelotowa na HR 140 na luzie, spalanie kolo 10L z boxem i full zapakowanym koszem wyprawowy...Multivan wiec łóżko jest, zmotana kuchenka, prysznic, lodówka, 2 aku, webasto, i inne cuda. T4ka naprawdę godne polecenia auto którego zakazy "no camper" lub belki wiszące i blokujące campery nie dotyczą.. Spanie tuż nad morzem, czy w centrum miasta luz blues..

Kamper i przelotowa 85 mnie dobija, może większy komfort w środku - staniesz, wiesza przestrzeń etc.. coś za coś..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 23:04   #89
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,321
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 48 min 41 s
Domyślnie

Z budżetem 10 tys to bym kupił Poloneza Trucka w gazie za 3000. Naprawisz to wszędzie. Choć na prostej instalacji lpg to co się tam może zepsuć? Skrzynia, mosty, silnik plug & play pasuje z łady 2107 więc części dostępne od Brześcia po Morze Japońskie U Ruskich gaz za śmieszne pieniądze Czego chcieć wiecej?
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2017, 23:30   #90
Marcin3City
 
Marcin3City's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: 3miasto/W-wa
Posty: 262
Motocykl: było RD04,jest XR 650R,1150 GS :)
Marcin3City jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 40 min 38 s
Domyślnie

Pirania nie wiem gdzie jeździsz i w jakim składzie ale w busie nie masz toalety i prysznica, Ty to ogarniesz ale kobiety już mogą mieć problem. Pojeździłem trochę w tym roku i nie do końca jest tak kolorowo.
__________________
Stary nick MarcinHorndaXr
Marcin3City jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka pompy paliwa R2D2 Uklad paliwowy i wydechowy 354 22.07.2021 12:37
Przeróbka Tripa !!! motomysz Wszystko dla Afryki 18 22.04.2014 00:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.