Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.12.2014, 14:58   #111
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Dla mnie afra była za ciężka i dlatego mam swojego Franzalpa z którego jestem niezmiernie zadowolony
Zrobiłem sobie mixa mając wybór afry i trampka bo miałem w garażu te dwa do porównania

20 kg to jest naprawdę dużo
taka jak poręczność KTM EXC 400 a ktm 690
Dobra zmota nie jest zła

20kg zgadzam się. Dołóż do XR400 akumulator, rozrusznik, mowy sztywniejszy zawias. Zrobi się podobnie

http://www.bikez.com/motorcycles/hon...400_r_2002.php
http://www.bikez.com/motorcycles/ktm_400_lc4-e_2000.php
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2014, 15:08   #112
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

a ile waży rozrusznik + aku
Wg twojego linku z Bikez
Dry weight: 116.6 kg (257.1 pounds)
XR 400 R z rozrusznikiem i akumulatorem bez paliwa waży 124 kg
http://www.dallaramoto.com/xr400r_new.htm
czyli całość ok 8 kg

bikez kTM lc4 400

136 kg
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 04.12.2014 o 15:16
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2014, 18:42   #113
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,930
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

EXC psują się najbardziej tym co nimi nigdy nie jeździli . Jak kupisz zajechanego trupa to tak jest ze wszystkim bez względu na emblemat na baku . Jeżdżę tymi psującymi się motocyklami od wielu lat i wybuchła mi w tym czasie jedna zmęczona życiem 400-tka z powodu mojego zaniedbania serwisowego , to były moje początki więc mogło przytrafić się każdemu . Przez te lata oprócz KTM-a przewinęło się u mnie wiele innych marek sprzętów enduro i nie zauważyłem aby EXC psuły się częściej niż CRF-y czy WR-ki , Huski czy Bety . Fakt są modele bardziej lub mniej podatne na awarie .
Po tych wszystkich 4T z mocnym silnikiem dorosłem do dwupaka , nie da się tego ot tak opisać dlaczego to samo przychodzi i nie należy się tego bać . W minionych 4 latach ewolucja w 2t zrobiła tak ogromny przeskok że zero jedynkowe starsze sprzęty to już historia bez najmniejszego odniesienia do obecnych .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2014, 07:40   #114
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
a ile waży rozrusznik + aku
Wg twojego linku z Bikez
Dry weight: 116.6 kg (257.1 pounds)
XR 400 R z rozrusznikiem i akumulatorem bez paliwa waży 124 kg
http://www.dallaramoto.com/xr400r_new.htm
czyli całość ok 8 kg

bikez kTM lc4 400 136 kg
Masz rację, ja się tutaj nie spieram o kilogramy. Dołóżmy WP50 do przodu i różnica jeszcze się zmniejszy. Zwracam tylko uwagę na to, że przebudowy motocykla najczęściej kończą dojściem do wniosku, że w zasadzie jest taki motorek, który bez tuningów byłby idealny.

Zgadzam się z Adagiio, motorki psują się tym, który na nich nie jeździli.
Zgadzam się z Samborem w całej rozciągłości doboru motocykla do wyprawy.
Zgadzam się z Franzem, że Franzalp jest super.

Musimy sobie tylko odpowiedzieć po co nam ten motocykl, a przede wszystkim wiedzieć, że jednym sprzętem nie pogonimy wszystkich tematów
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2014, 08:03   #115
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,930
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Panowie żaden EXC nie był i nie bedzie motocyklem wyprawowym czy adventure . Bądźcie realistami w ocenie takich zabawek i żadne przeróbki tego faktu nie zmienią , najbardziej ubolewacie nad serwisem . Przywyczailiscie się chyba do starych wymagających częstego serwisu RFS-sów , spójrzcie na 4T nowszej generacji gdzie oliwę robi się co 15 - 20 MH , inspekcje zaworów co 45 MH a wymiana tłoka jeżdżąc amatorsko ( bo chyba do tego sprzętów używamy ) wypada w okolicach 150-200 MH . Nie sądzę aby były to jakieś ekstremalne serwisy .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2014, 18:06   #116
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,747
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 46 min 10 s
Domyślnie

Adagiio jakoś nie czaję - bo piszesz o częstych serwisach RFS - porównując je do nowych silników.
RFS - oliwa 15 mth -ja wymieniam co 15 mth licznika ale różnie to ludzie licza - zacytuje serwisówke - a 100 l fuel consumption is equivalent to approx. 15 operating hours - moja 400 spokojnie mieści się w poniżej 5l /100km - wiec policzcie sobie.
Osobiście uważam to za przegięcie - stąd patrze na licznik mth.
Tłok w RFS - nie znam osoby która wymienia go wcześniej niż 200 mth bez uszczerbku na cylindrze. A pisał ktoś na którymś forum o 400 z przebiegiem blisko 1000 mth bez otwierania silnika,
No jedyna różnica to może zawory - ale ja w swoim sprawdzam co 15 mth a musiałam lekko podregulować po chyba 60 mth od regulacji ( bo trzymały luz).
Fakt ja RFSa używam bardzo grzybiarsko i zgodzę się z tym że nie jest to wyprawówka ( choć jak pisałem ludzie tym po świecie jeżdżą)
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2014, 18:33   #117
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,930
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

W RFS-sach inspekcja zaworów to blokowaniem śrubą wału i kąpiący po łapach olej , demontaż gaźnika , odkręcanie korków inspekcyjnych i regulacja śrubkami . W EXC-R , Betach czy Huskach odkręcasz 4 śruby zdejmujesz pokrywę , ustawiasz fazę i mierzysz , zajmuje to 5 minut i jest dużym ułatwieniem na wyjazdach bo w garażu można się bawić . Pisząc o bardziej skomplikowanym serwisie miałem to na myśli . Przez 4 lata jeździłem moto z silnikami RFS i znudziło mi się to ciągłe grzebanie .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2014, 19:31   #118
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,747
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 14 godz 46 min 10 s
Domyślnie

A po co demontaż gaźnika ?
Na temat innych się nie wypowiadam - bo masz większe doświadczenie i pewnie masz rację.
Jednak wg mnie podstawowy serwis RFS- a to bułka z masłem- jeżeli w innych jest łatwiej to super .
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2014, 21:24   #119
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,332
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 16 godz 47 min 44 s
Domyślnie

Witam

Cytat:
Napisał adagiio
Panowie żaden EXC nie był i nie bedzie motocyklem wyprawowym czy adventure . Bądźcie realistami w ocenie takich zabawek i żadne przeróbki tego faktu nie zmienią , najbardziej ubolewacie nad serwisem . Przywyczailiscie się chyba do starych wymagających częstego serwisu RFS-sów , spójrzcie na 4T nowszej generacji gdzie oliwę robi się co 15 - 20 MH , inspekcje zaworów co 45 MH a wymiana tłoka jeżdżąc amatorsko ( bo chyba do tego sprzętów używamy ) wypada w okolicach 150-200 MH . Nie sądzę aby były to jakieś ekstremalne serwisy .
Zależy kto i jak rozumie słowa "wyprawa" i "adventure". Czy wyprawa musi polegać na łojeniu 5000 km? Czy trzeba jechać np. do Azji i spać w namiocie by poczuć "adventure". Przeróbki w stylu "rally" czy "adventure" tylko tym motorkom "wyprawowości" i "adventurowości" ujmują. A krótkie serwisy? Jak ktoś chce to ogarnie.

Pozdrawiam
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2014, 07:40   #120
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,930
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

W każdym moto podstawowy serwis to bułka z masłem , wymiana łańcuszka rozrządu i tłoka to bułka z dżemem a korbowód i łożyska na wale to bułka z salami . Jednak należy to robić w określonym aby coś nie dupło i okazuje się że trzeba w naprawę włożyć kilka tysiaków ....... Systematyczny serwis nie doprowadza do zaniedbań . Oponie że można przejechać 400 czy 500 MH bez serwisu jest kompletna głupotą . Potem taki trup trafia na sprzedaż z wprasowaną żeliwną tuleją , chińskim tłokiem z gównolitu , zalany ceramizerem z dopiskiem "super okazja" a nowy nabywca ma niespodziankę na dzień dobry . Tak kończą się mity o długowieczności .
Kolego Rrolek adventure dla mnie zaczyna się w chwili gdy naciskam guzik rozrusznika i nie ma najmniejszego znaczenia gdzie jestem .
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.