Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.08.2019, 12:04   #81
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

No wiadomo, że dobrze - ale skłoń taką Afrykę żeby włączyła went... wydawało mnie się, że jakoś to za często się włącza i działa za długo. Ot i tyle ale taka specyfika sprzętu pewnie.
Ciekaw jestem jakby tak mieć termometr i popatrzeć jaki jest bilans tego motka pod obciążeniem - jeśli went utrzyma to w ryzach to jak piszesz: olać temat.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 12:22   #82
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Nie robilbym z tego pochlaniacza kontynentów.
Zbiornik , bagaznik handbary i koniec
Prędkość przelotowa to max 100. Nie jestem przekonany czy potrzebna szybka. W moim xr4 predkosc max to 126 km na gps. Powoli jednak odchodzę od Wr 250 r
Sprawdzane było dla zabawy . Dalekie wyprawowe trasy to jednak klasa 600. Choc i na 250 ludzie objeżdżają świat
Myku w Twoim przypadku zostawilbym challenge a dokupil taką małą wr250 r nie inwestujac wiecej niz trzeba
Wrka da wiecej zabawy gdy bedziesz chcial wybrac sie na balkany dowozac wr na przyczepie
Franz no dokldnie tak mysle.Zreszta dzieki tobie mam Xsa i sobie chwale.Mysle dokladnie tak jak piszesz i nie oczekuje Bog wie czego.Mam busa,a na miejscu ma byc latwo i przyjemnie
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 19:13   #83
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 32 min 55 s
Domyślnie

Myku w Twoim przypadku zakup takiej WR-ki jest bez sensu, ani to nie jedzie, ani nie ma zawiasu, zapakować się na to w dalszy wyjazd to ....... Na pewno w DE sa wypożyczalnie i mają taki motorek w ofercie. Weź wypożycz, wsiądź na to i zrób 500 km a potem napisz jak wrażenia.
Masz czelendża, którym pojedziesz na taki sam wyjazd jak tą WR-ką, wygodny, możesz jakieś graty zabrać. Po drugie masz Africe i cegłe, nie bardzo rozumie Twoje dylematy. Chcesz zapierdalac inaczej, niż dotychczas po krzaczorach kup 350-tkę racing, może być beta, kat, huska bo to jest stworzone do tego żeby cieszyć jazda a nie drażnić. Co innego ktoś co ma tylko jedno moto, jest młody i chce sobie udowodnić że można pojechać tym wszędzie. Nie przeszkadza mu brak siedzenia, które po dniu jazdy jest znienawidzone. Podszkol sie trochę i nie kombinuj tylko śmigaj czelendżem, wiem że wszystkim da się wszystko, ale chyba Ty nie jesteś na tym etapie .
Bądź zdrów.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2019, 22:18   #84
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

No i marzenia o wrce poszły się je... . Święta racja w kazdym punkcie. Już dzisiaj nawet podobne stwierdzenia słyszałem. Chyba za bardzo dostałem na albanskim TET w dupkę a bylem Afrą więc pomyslalem o czymś co nie waży. Konkluzja to ogarnac czelendza i zapomnieć o jakichś fanaberiach. Pozd
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2019, 08:36   #85
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Myku , trzeba mieć wlasne zdanie.
Dla mnie XR4 dobrze wpisuje sie w potrzeby.
Jeżdżę nim koło domu i mam na wypady z przyczepą-
Balkany.
XRL na dalsze wyprawy gdy jadę na kołach.
XR4 da się ale jest malo wygodna
i na odwrót. Na te bliższe wyjazdy 650 jest zbyt ciężka.
Z ekwipunkiem i paliwem to już prawie 200 kg
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2019, 08:40   #86
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

No niestety.... X z pakunkiem tez nie jest lekki i dochodzi 2 setek. Jednak jego problem to że jest bardzo wysoki i czasami brakuje nogi... Ale w sumie Adam ma rację i żeby nie robic kolekcji trzeba ogarniac to co sie ma.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2019, 08:43   #87
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

W mojej miejscowej drużynie sie nie da.
Sklada sie wlasnie z CRF 250 L i WR 250 R + exc 400
Nie ogarnę na tyle 650 bo jestem już na to za stary
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2019, 08:49   #88
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Tez zaczalem to odczuwać. Niby X lekki a jakby z roku na rok cięższy. Stad pomysł o 250. Chyba że przestanę sie wyglupiac i zacznę jezdzic jak prawdziwy Niemiec...szuterki to Max.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2019, 08:57   #89
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Zeby sie dobrze bawić na wyjeździe dobrze mieć motocykl
wagowo blisko reszty chłopaków. Jeśli w wiekszosci jezdzisz sam , to XChallenge styka. Ale gdy drużyna sklada sie z takich wr czy exc to się meczysz na xsie
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.08.2019, 10:38   #90
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SikorP Zobacz post
Zamieniam KTM 690 na WR250R. Kupiłem niedawno, będę motał (kierownica, bak, wydech, oświetlenie, owiewka rally, etc.) i coś napiszę o tym. Dla mnie perfekcyjny osiołek do lekkiego „dualowania”: dość lekki, łatwy w opanowaniu, wygodny i niezawodny. Szukałem ze 2 miesiące i w końcu kupiłem od kolegi kolegi, ale faktycznie trudno znaleźć coś w PL w sensownym / wiarygodnym stanie poniżej 15-16 tyś. PLN. Do tego najmłodsze to 2010 r. Aha i znacznie lepsza od Hondy 250L jeśli chodzi o frajdę z jazdy i zdolności „terenowe”.

Jeżeli chodzi o duala to KTM 690 jest raczej prawie idealny - wiadomo ideału nie ma ale jest bliski temu. Jest to sprzęt podobny do mojej Huski i na WRkę 250 bym tego nie zamienił. I jeżeli piszesz o lekkim dualowaniu to tym bardziej. W kacie masz wszystko, zawias, moc, nie za dużą wagę. Jest kupa szpeju który można dokupić a w dodatku można tym w krzaki latać. Chyba, że KAT jest dla Ciebie za ostry, to jestem w stanie zrozumieć.

Ale oczywiście każdy szuka świętego grala tak czy inaczej powodzenia.
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Drugie życie mojej Afryki kamilkamilkamil Motocykl Forumowicza 10 08.05.2017 23:33
drugie zaproszenie w Beskid Niski 11-20 lipca tupek Imprezy forum AT i zloty ogólne 60 22.07.2014 13:05
moja zmota czyli drugie wcielenie gieesa ;) kulka Inne tematy 66 09.06.2013 12:15
małe,lekkie enduro BABA Lejdis 111 19.04.2011 01:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.