Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.02.2013, 18:34   #141
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 41 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał cu86 Zobacz post
To, że kupiłem ostatnio Afrykę, a nie jakieś inne moto było po części spowodowane nie samymi zaletami motocykla, ale lekturą Waszego forum - poznałem kilku świetnych ludzi, mam nadzieję że jeszcze wiele nowych znajomości przede mną i jeśli mogę się jakoś pozytywnie dla forum przysłużyć to będę zadowolony.

Trochę niepewnie zabieram głos, bo świeżak ze mnie, ale gdyby akcja z osobnym kontem przeszła to mógłbym ją pilotować.

Sam mam dług wdzięczności do spłacenia w podobnej sprawie, ostatnio trochę więcej wolnego czasu.. Wszystkie kwestie: wysokość wpłat, stan konta, kiedy zrobić przelew Darkowi, jak dorasta nasze adoptowane dziecko - mógłbym zamieszczać w osobnym wątku i myślę, że dobrze by to hulało.
Co Wy na to?

Pozdrawiam, Robert
BRAWO
ja jestem za!!!!!!!!!
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 18:52   #142
lenny
 
lenny's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Kraków
Posty: 44
Motocykl: dwa kółka z kijkiem pośrodku
lenny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 33 min 0
Domyślnie

Fajnie, że się zgłosiłeś Robercie Sam rozważam swoją kandydaturę w tym temacie. Jednak moim zdaniem dla zapewnienia ciągłości inicjatywy korzystniejsza byłaby osoba bardziej zżyta z forum niż my. Jak napisał Sambor "ludzie przychodzą i odchodzą", a to inicjatywa na kilka, a może nawet kilkanaście lat. Poczekajmy jeszcze na wypowiedzi Oli która odświeżyła wątek i ewentualnie Sambora który go założył.
__________________
lenny
lenny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 18:54   #143
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 4 min 34 s
Domyślnie

Hmmm... A może to powinien koordynować Darek.. Na pewno może mieć konto w Polsce , sam na bieżąco może moderować wpłaty i tylko on najlepiej nas poinformuje jak sytuacja wygląda na miejscu. Ponieważ w jakimś tam sensie byłby beneficjentem pomocy( oczywiście chodzi o dzieci) to może pomoc Roberta znacznie by mu ułatwiła zadanie.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 19:45   #144
roger ktm


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 152
Motocykl: ktm 990 Adventure
roger ktm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 15 min 16 s
Domyślnie

Idąc za ciosem :
O. Darek ma konto w Polsce i jako jedyny zna potrzeby od podszewki. Misja, to nie tylko dzieci ( oczywiście one są najważniejsze i cała pomoc jest dla nich ), ale i budynki, sprzęty itd... Obecnie wielkim wyzwaniem będzie zbudowanie drugiego domu - prace zostały rozpoczęte, a kasy jak na receptę... Myślę, że gdyby Ojciec Darek dostał od nas szansę, to byłby odpowiednim człowiekiem, na odpowiednim miejscu! Za jakieś 2 tyg. zacznę pisać relację z wyprawy do Kamerunu, to przybliżę Wam tamto miejsce ( będą fotki, filmik ). Jestem jak najbardziej za tym, by przejść do czynu i popieram pomysł, by całą sprawę pilotował Darek. A dom po wybudowaniu mógłby nazwać FAT HOUSE ! Co Wy na to? Kończymy pisanie i zabieramy się do pracy ?

Ostatnio edytowane przez roger ktm : 11.02.2013 o 19:47
roger ktm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 19:53   #145
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał roger ktm Zobacz post
Kończymy pisanie i zabieramy się do pracy ?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 20:11   #146
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 20 min 48 s
Domyślnie

No proszę, w ciągu jednego dnia tyle konstruktywnych wypowiedzi. To miła odmiana, ciepło się na duszy robi.
Jeśli ktoś utrzymuje kontakt z o. Darkiem to niech zapyta o jego zdanie.
cu86, świetnie, że chciałbyś się zaangażować. Dziękuję. Mam nadzieję, że jeśli znajdzie się chętna osoba ciesząca się dłuższym stażem i ogólnie "ciesząca się zaufaniem", to nie potraktujesz tego jako afront.
Ale najpierw poczekajmy na zdanie o. Darka.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 20:22   #147
roger ktm


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bielsk Podlaski
Posty: 152
Motocykl: ktm 990 Adventure
roger ktm jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 15 min 16 s
Domyślnie

już do niego napisałem, ale chyba nie ma neta w tej chwili
roger ktm jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 20:24   #148
lenny
 
lenny's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Kraków
Posty: 44
Motocykl: dwa kółka z kijkiem pośrodku
lenny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 33 min 0
Domyślnie

Nie mam nic merytorycznego do dodania poza uśmiechem na buźce
__________________
lenny
lenny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 23:34   #149
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Ja nad adopcją serca zastanawiałem się już od dawna tylko trochę czasu mi brakuje na znalezienie informacji, kontaktów itp. Kiedy Sambor założył wątek to trochę odetchnąłem bo ktoś zdejmie z moich barek ciężar poszukiwań. Niestety temat padł a z nim moja nadzieja. Teraz znowu odżywa i jak nie zakończy się sukcesem to to chyba komuś skopię dupę.

Moja propozycja jest taka. Zróbmy listę, kto regularnie zobowiązuje się na wpłaty. Może zbierze się grupka ludzi i kaski wystarczy na pomoc, a jak decyzja dotycząca forumowej kasy będzie pozytywna to będzie jednorazowy zastrzyk, taki nasz dzień dziecka - dla dzieci.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2013, 23:47   #150
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Dobry wieczór,

nie miałam przez kilka dni dostępu do Internetu. Dziś, kiedy już go mam, z zaciekawieniem zerknęłam na dyskusję i co z niej wyniknęło. I napiszę tyle: RACZEJ SIĘ PRZERAZIŁAM. Postów dużo. I na tym chyba poprzestanę.

Cieszę się, że są chętni do działania, którzy widzą i wierzą w sensownośc pomocy nawet kilknastoma złotymi. Widzą, że w pewnych miejscach na świecie może to dużo zmienić, podczas gdy u nas nic to właściwie nie znaczy. Aż dziwne, że te kilkanaście złotych może stanowić dla niektórych taki problem.

Myślę, że wszystko co miało być powiedziane na zaproponowany temat, już zostało powiedziane. Szkoda, że osoby, które znają sytuację Darka dobrze od kilku lat, wcześniej nie wpadły na pomysł pomocy, choć teraz bardzo ochoczo się wypowiadają - jakby takie działanie było czymś oczywistym. Wybaczcie, ale nie będę robić żadnych aniket, list, głosowań i innego uprawiania polityki. Po co?.... To byłoby po nic i tylko stratą czasu. GTW ma w obecnej sytuacji mocno związane ręce jeśli chodzi o decyzyjność w temacie kasy forumowej. I wiem co mówię. W praktyce wygląda to tak, że każda propozycja jest bombardowana przez kogoś z forum (niestety najczęściej przez te same osoby), w związku z czym nie da się zrobić NIC. Smutne, ale prawdziwe. Obyśmy znaleź wyjście z tego impasu, bo nie wiem po co mielibyśmy gromadzić na koncie coraz więcej zer.

Ponieważ jestem, jak to ujął BLOB, "matką chrzestną" pomysłu pomocy dla Darka, więc zaproponuję jego wdrażanie w sposób jaki według mnie, po konultacji z Darkiem Godawą, wydaje mi się najrozsądniejszy. Tutaj szczegóły: http://africatwin.com.pl/showthread....557#post291557 Wydaje mi się, że nie ma powodu bombardowania Darka dodatkowymi pytaniami. Jest wystarczająco zajęty. Rozpoczynając całą akcję byłam z nim w kontakcie i jasne dla mnie było "po co to wszystko".

Jeśli chcecie wymyśleć w temacie tej, czy jakiejkolwiek innej pomocy, coś innego - droga wolna. Ta akcja nie wyklucza, nie wstrzymuje, ani nie uniemożliwia innych, Waszych. Wręcz przeciwnie zachęcam do działań "dobrych na rzecz innych". Bo jak wiecie, dobro dane przez Was, wróci do Was z nawiązką.

To tyle.

Pozdrawiam
Ola
__________________
Ola

Ostatnio edytowane przez Ola : 12.02.2013 o 00:12
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.