Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.06.2020, 18:50   #11
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 224
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 18 godz 3 min 55 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o istniejący kominek, to może nadmuch przyspieszy proces nagrzewania, u mnie stara dziurawa chałupa jest ogrzewana tylko kominkiem z rozprowadzeniem ciepła, oczywiście w Twoim przypadku tylko jako dodatkowe źródło, bo smsem raczej nie zabangla
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 18:53   #12
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Jako dodatkowe jest ok. Ale dołu domku nie nagrzewa.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 19:09   #13
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 224
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 18 godz 3 min 55 s
Domyślnie

Ludwik, jeśli masz możliwość zamontowania turbiny na kominkiem i rozprowadzenia rurą o przekroju 100 mm powietrza do pomieszczeń na dole to polecam jako szybkie nagrzanie po zimie. Turbina w Castoramie około 400 PLN, rury izolowane parę groszy i działa, mam u siebie jako jedyne źródło ogrzewania w drewnianej chałupie około 80m2.
Jeśli nie masz gazu, który według mnie byłby najtańszy i najszybszy do ogarnięcia, to rozważ również piec na pelet, mój kolega ma w domku letniskowym taki sprzęt, jest sterowalny smsami, czy tam wifi i super zdaje to egzamin, dom 130m2
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 19:10   #14
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Odpada, bo chcę utrzymywać tam temperaturę podczas mojej nieobecności zimą
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 20:12   #15
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
140 m2 w 100% elektrycznie, zimą przy ok. 21 stopni w środku = 800 zł.
to sobie podziel
max moc grzejników to łącznie 5x500W + 2 x podłogówka 500W - czyli 3.5 kW. Ale nigdy to na maksa nie chodzi.
łoł. napisz w kakoj technice ten dom.

do Ludwika - mój dom 170m+poddasze 50m gdzie mam swój kolejny pierdolnik ogrzewam tylko kominkiem i znam Twoj problem. Po 5 dniach nieobecności zimą grzanie jak w piecu martenowskim przypomina sikanie do studni i oczekiwanie, że woda się podniesie. Czas osiągnięcia komfortu sprzed wyjazdu trwa ZAWSZE tyle ile czas nieobecności. Amen.
Ściany zaizolowane od zewnątrz piją energię jak gąbka i jeśli dopuścisz, że taki przybytek Ci wystygnie do cna to będziesz grzał jak pojebany i nic nie osiągniesz przez kilka dobrych dni - zastanów się zresztą: chcesz ogrzać powietrzem kilkadziesiąt ton o kilkanaście stopni powietrzem, które ma jakieś 30-40 stopni na wylocie. Dobry żart, nie?

Myślę, że tam gdzie masz wodę musisz zostawić grzejniki elektryczne na śnieżynce a z resztą jeśli masz zasięg sieci GSM zrobić tak jak pisano wcześniej: zdalne urucha mianie na kilka dni przed przyjazdem gdzie grzejniki jadą na maksa przynajmniej w taniej taryfie.
Inaczej psu na budę całe to grzanie bo i tak odczuwalnie będzie zimno i nie wygonisz wilgoci z chaty. Do tego w okresach przejściowych /wiosna jesień/ wejdzie Ci do chaty kondensacja bo w takiej budzie niezamieszkałej będzie w domu zimniej niż na dworze. Uwierz - tak jest.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 20:18   #16
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
łoł. napisz w kakoj technice ten dom.

do Ludwika - mój dom 170m+poddasze 50m gdzie mam swój kolejny pierdolnik ogrzewam tylko kominkiem i znam Twoj problem. Po 5 dniach nieobecności zimą grzanie jak w piecu martenowskim przypomina sikanie do studni i oczekiwanie, że woda się podniesie. Czas osiągnięcia komfortu sprzed wyjazdu trwa ZAWSZE tyle ile czas nieobecności. Amen.
Ściany zaizolowane od zewnątrz piją energię jak gąbka i jeśli dopuścisz, że taki przybytek Ci wystygnie do cna to będziesz grzał jak pojebany i nic nie osiągniesz przez kilka dobrych dni - zastanów się zresztą: chcesz ogrzać powietrzem kilkadziesiąt ton o kilkanaście stopni powietrzem, które ma jakieś 30-40 stopni na wylocie. Dobry żart, nie?

Myślę, że tam gdzie masz wodę musisz zostawić grzejniki elektryczne na śnieżynce a z resztą jeśli masz zasięg sieci GSM zrobić tak jak pisano wcześniej: zdalne urucha mianie na kilka dni przed przyjazdem gdzie grzejniki jadą na maksa przynajmniej w taniej taryfie.
Inaczej psu na budę całe to grzanie bo i tak odczuwalnie będzie zimno i nie wygonisz wilgoci z chaty. Do tego w okresach przejściowych /wiosna jesień/ wejdzie Ci do chaty kondensacja bo w takiej budzie niezamieszkałej będzie w domu zimniej niż na dworze. Uwierz - tak jest.

M
Ano, tak właśnie obecnie jest
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 20:30   #17
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Niestety... mam obok domu nieogrzewany garaż wielkości takiej, że niejeden chciałbym taki domek i nie mam tam ogrzewania. Kiedy tylko przyjdą roztopy włączam wentylację na maksa, żeby nie dopuścić do różnicy temperatur - błyskawicznie wszystko rdzewieje. Dlatego wszystkie cenne dla mnie narzędzia trzymam gdzie indziej zimą.
W tym roku mam plan zamknąć część wielkości standardowego garage i tam tylko puścić delikatne grzanie na pętli z glikolu dołączonej do domowej instalacji CO z kominka przez wymiennik płytowy.

No ale ... to jest temat na inną opowieść.

Powodzenia.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 21:12   #18
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,926
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 34 min 19 s
Domyślnie

Matjas, mam dmuchawę z turbo płomiennikiem na butle gazową. W 15 minut robi w zimie 20 stopni w pomieszczeniu 30 m2, następnie odpalam piec katalityczny na najniższy stopień grzania i pracuję w temp. 17/18 stopni. Grzejąc 8/10 godzin dziennie przez 5 dni, miesięcznie kosztuje mnie to max 200 zł. Pomieszczenie izolowane styropianem 8 cm ściany i 5 cm na suficie. Grzałem różnymi wynalazkami koza, wkład kominka z dmuchawą, czy piec na węgiel, i było sprzątnie, wynoszenie popiołu i smród. Teraz naciskam dwa guziki i jestem z takiego rozwiązania super zadowolony.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 21:41   #19
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

odprowadzenie spalin z turbo kominem?

piesek katalityczny to chyba nie dla rodziny z dziećmi jednak. ta kataliza to jest jednak taka, że jak się wchodzi to od razu czuć czym się pali - chyba, że nie znam się.

problem z moim garażem obecnie jest taki, że tak zaśmiecę, jak u Ludwika. Zimą bywam tam raz na jakiś czas - głównie z uwagi na zimno. Nie chcę grzać bóg wie jak bo i tak nie nagrzeję na ten jeden dzień w tygodniu.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2020, 21:49   #20
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
problem z moim garażem obecnie jest taki, że tak zaśmiecę, jak u Ludwika. Zimą bywam tam raz na jakiś czas - głównie z uwagi na zimno. Nie chcę grzać bóg wie jak bo i tak nie nagrzeję na ten jeden dzień w tygodniu.
m
To zrób tak jak ja. Zamontuj kilka żarówek o takich:
https://www.lighting.philips.pl/prof...807_EU/product
i jest Ci ciepło natentychmiast
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Enduro-zakończenie sezonu (letniego). chemik Umawianie i propozycje wyjazdów 3 11.10.2018 07:04
Budowa domku letniskowego na działce leśnej. Stachu Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 1 25.03.2017 23:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.