Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.05.2017, 08:59   #131
Przybyłowski
 
Przybyłowski's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: W Lesie
Posty: 35
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przybyłowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 31 min 29 s
Domyślnie

Jeżeli chodzi o trwałość tych materiałów to "pustak szczelinowy" wytrzyma dłużej wystawiony na działanie warunków atmosferycznych. Natomiast oba te materiały w kwestii długości naszego życia i momentu, w którym budujemy dom będą wystarczające dla Ciebie i dla Twoich dzieci. Pustak szczelinowy ma większą wytrzymałość na ściskanie przez co jest lepszy do budynków wielokondygnacyjnych, dla gazobetonu (siporex) maks to parter i piętro. Na korzyść gazobetonu to wyższa izolacyjność termiczna. (aczkolwiek uzależniona od gęstości bloczka, z którego murujemy). Nie ma tu więc jasnej i bezpośredniej odpowiedzi co jest lepsze. Ja jako człowiek ze sporym zapleczem teoretycznym uważam gazobeton za lepsze rozwiązanie do budynków jednorodzinnych.
Przybyłowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2017, 13:38   #132
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Przybyłowski Zobacz post
Gdybyście byli zainteresowani to zajmuję się budową domów jednorodzinnych w technologii tradycyjnej jak i szkieletowej, jakieś pytania, wyceny czy porady zapraszam
Witam. Szkieletówka nie jest u nas popularna. Ale pytanie. Jaka poważna zaleta szkieletu jest nad domem murowanym czyli:

- jak trwałość
- problemy wykonawcze (porady typu "ze dobry cieśla"... to wiadomo co można z tym zrobić. Wolę technologię że nawet kiepski cieśla da se radę. Bo jak wiadomo, każdy jest "dobry" przed rozpoczęciem robót. )
- realne oszczędności - bo jeśli mialbym się zdecydować, to głownie z powodu znacznej oszczędności w kosztach budowy
- czas postawienia gotowego domu
- co jest pomijane w cenie gotowego domu (często się spotkałem, że handlujący domami szkieletowymi "zapominają" że fundament, przyłącza to też koszt i nie liczą tego w cenie swoich domow). A jeszcze jest o coś ?

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 31.05.2017 o 13:49
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2017, 13:45   #133
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

Mam pietro i stropodach lany z betonu,skoro biały wytrzyma jakiej firmy polecasz i o jakiej gęstości wiem że te koło 700 sa najlepsze
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2017, 13:54   #134
sluza
 
sluza's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Bialystok I Akalice
Posty: 1,706
Motocykl: AT RD07a; XR600R
sluza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 18 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Witam. Szkieletówka nie jest u nas popularna. Ale pytanie. Jaka poważna zaleta szkieletu jest nad domem murowanym czyli:

- jak trwałość
- problemy wykonawcze (porady typu "ze dobry cieśla"... to wiadomo co można z tym zrobić. Wolę technologię że nawet kiepski cieśla da se radę. Bo jak wiadomo, każdy jest "dobry" przed rozpoczęciem robót. )
- realne oszczędności - bo jeśli mialbym się zdecydować, to głownie z powodu znacznej oszczędności w kosztach budowy
- czas postawienia gotowego domu
- co jest pomijane w cenie gotowego domu (często się spotkałem, że handlujący domami szkieletowymi "zapominają" że fundament, przyłącza to też koszt i nie liczą tego w cenie swoich domow). A jeszcze jest o coś ?
Moja zdanie jest takie, że jeśli chodzi o walory eksploatacyjne, to szkieletówka nie ma żadnych zalet. Podstawowa i najważniejsza to brak akumulacji ciepła. Szybciej się buduje, może i taniej, ale to tylko tyle
sluza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2017, 22:52   #135
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 961
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 44 min 28 s
Domyślnie

Trochę nie na temat w tym temacie . Ktoś zdawał budowę / oddawał budynek do użytku ? Jak się do tego zabrać i od czego zacząć . I jak to u Was wyglądało w praktyce ?
Przyjężdżał ktoś na budowę i mierzył długość ścian ,czy zgadza się to z projektem ?
Wiem że potrzebny jest dziennik budowy który prowadził kierownik . Trochę czasu minęło i nie wiem jak to na dzień dzisiejszy załatwianie wygląda .
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2017, 23:08   #136
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Siostra z mezem i synem mieszka 8 rok w szkielecie. Sadze ze sa zadowoleni.

Budowa trwala od kwietnia do listopada, dom ma 82m2 + 25m2 tarasu zadaszonego, szwagier dlugo szukal firmy a z pracy tej co znalazl byl zadowolony. Ogrzewanie glowne to kominek z nawiewami + konwektor w lazience i jednym pokoju. Sezon to 6-8 kubikow buka. Dom mocno ocieplony i dobre okna.
Koszt calosci bez ziemi bo ta mial cos okolo 280 tys. Dopytam.

Jakbys byl ciekaw szczegolow to Was skontaktuje. Grzesiek bardzo duzo jezdzi po kraju - mozna sie gdzies spiknac i opowie co i jak. Dom stoi pod Rzeszowem, firma byla gdzies spod kielc.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2017, 23:48   #137
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Question

Cytat:
Napisał Widmo80 Zobacz post
Trochę nie na temat w tym temacie . Ktoś zdawał budowę / oddawał budynek do użytku ? Jak się do tego zabrać i od czego zacząć . I jak to u Was wyglądało w praktyce ?
Przyjężdżał ktoś na budowę i mierzył długość ścian ,czy zgadza się to z projektem ?
Etap ten mam jeszcze przed sobą ale z info od człowieka którego firma mi budowała SSO jest takie że do domków jednorodzinnych nikt z nadzoru nie przyjeżdża. Ponoć sprawdzają tylko kwity typu odbiór przez kominiarza itd.
Sam chętnie się dowiem jak to wygląda w praktyce.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 06:44   #138
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 7 min 30 s
Domyślnie

Musisz wziąć geodetę, który zrobi mapę powykonawczą. Potem z kierownikiem powypełniasz kwity i do nadzoru. Jak w 2 tygodnie nie przyjadą to możesz mieszkać. U mnie to tak wyglądało.
A jeśli chodzi o szkielety to ja też widzę więcej zalet niż wad. Mieszkam 2 lata.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 16:35   #139
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Pytanie apropos ogrzewania podłogowego. Mam w projekcie domu bardzo dużo przeszkleń, a co za tym idzie, mało ścian. Na podłogach chciałbym drewno, ale nie panele. Instalator przekonuje, że na ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe 26C można spokojnie dać drewno ok 2cm. Pokazywał mi zdjęcia z kamery termowizyjnej i faktycznie różnice pomiędzy ciepłem podłogi pokrytej merbau, a pokrytą kaflami, były nieznaczne.
Co o tym sądzicie? Czy faktycznie - wbrew powszechnym opiniom - można sensownie ogrzewać podłogowo przy podłodze krytej drewnem?

No i druga sprawa:
instalator przedstawił mi kilka ofert i namawia jednak na ogrzewanie piecem gazowym. Wyliczył, że inwestycja w pompę ciepła zwróci się po 40 latach. Jeśli tak jest, faktycznie sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się ogrzewani gazem. Czy tutejsi właściciele pomp ciepła kalkulowali swoje rozwiązania w taki sposób?
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.06.2017, 17:00   #140
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
Pytanie apropos ogrzewania podłogowego. Mam w projekcie domu bardzo dużo przeszkleń, a co za tym idzie, mało ścian. Na podłogach chciałbym drewno, ale nie panele. Instalator przekonuje, że na ogrzewanie podłogowe niskotemperaturowe 26C można spokojnie dać drewno ok 2cm. Pokazywał mi zdjęcia z kamery termowizyjnej i faktycznie różnice pomiędzy ciepłem podłogi pokrytej merbau, a pokrytą kaflami, były nieznaczne.
Co o tym sądzicie? Czy faktycznie - wbrew powszechnym opiniom - można sensownie ogrzewać podłogowo przy podłodze krytej drewnem?

No i druga sprawa:
instalator przedstawił mi kilka ofert i namawia jednak na ogrzewanie piecem gazowym. Wyliczył, że inwestycja w pompę ciepła zwróci się po 40 latach. Jeśli tak jest, faktycznie sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się ogrzewani gazem. Czy tutejsi właściciele pomp ciepła kalkulowali swoje rozwiązania w taki sposób?
Ja mam elektryczne plus rekuperator z wentylacją mechaniczną. Miesięcznie w 140 domu koszt ogrzewania nie przekracza 600 zł w sezonie. Grzejniki są male, tanie, nie ma rur i gigantycznej inwestycji na początku. Bezwładność układu jest na niemal pomijalna. Do tego można sobie sterowanie na fibaro zrobić samemu.

Nikt mnie nie namówi na gaz, olej czy inne pelety.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
We Wrocławiu rusza budowa AFRYKARIUM MISIEK Inne tematy 2 13.04.2012 23:19
owiewka w technologii Rallye a Allegro hans Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 29 02.04.2011 11:22
Bardzo potrzebne rzeczy w technologii rejli fassi Inne tematy 9 22.02.2011 14:58
odzież w technologii Rejli majo Archiwum 1 02.04.2009 20:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.