Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.10.2015, 19:23   #131
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Adagiio, władowałeś się na ta linkę? Czy zdążyłeś wyhamować?

Sowi, ja się nie martwię. Ja mogę jeździć po lesie, legalnie.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 10:34   #132
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Wczoraj byłem w górach. Zawsze mam stracha jak idę w góry. Zimno. Porywiście. Na hali na 1200mnpm piździ i wieje mroźny wiatr. Zmagam się niebieskim szlakiem. Krok za krokiem. Ale oczy już widzą w oddali zarys schroniska. Tam będzie gorąca herbata. Ale stracha mam wielkiego. Czy do zaparkowanego w lesie samochodu nie doczepi się straż leśna?

Bo tak. Jest dziurawa droga przez wioskę. Koniec wioski. Zaczyna się las i Beskidzki Park Krajobrazowy. Nie ma znaku zakazu wjazdu tylko naklejka zakaz ruchu nie dotyczy ALP i rowerów. Stąd do schroniska 2h. Dziurawa droga zamienia się w śliczny asfalt. Jadę. Po drodze mijam kilka tablic PUNKT CZERPANIA WODY. Czyli wg prawa powinno się iść tam pieszo asfaltem.

2 km. Koniec asfaltu. Wielki pusty plac. Kiedyś tutaj przeładowywali drewno. Ale teraz takie place mają dużo wyżej. Tutaj część turystów zostawia samochody żeby nie iść 2 km asfaltem.

Szutrówka. Jadę. Łagodnie do góry. 1 km. Rozwidlenie. Tutaj w sezonie samochody zostawiają grzybiarze. Drewno pocięte i poukladane w stosy. Ale niedziela. Las nie pracuje. Ja jadę jeszcze 1.5km dalej szutrówką i parkuję na szerokim poboczu obok stosów z drewnem. Stąd mam 1h marszu do schroniska ostro pod górę szlakiem. Szutrówka idzie dalej. Dopiero za jakieś 1.5 km jest tablica ZAKAZ WSTEPU ZRYWKA I SCINKA.

Idąc szlakiem spotykam quada i 6 osób na nim. Duży ArcticCat. Koła z tyłu od obciążenia się składają. Ale to widać jakiś miejscowy z pensjonatu zabrał turystów na wycieczkę w góry. Co będą się męczyć.

Straży Leśnej nie spotkałem. Kiedyś pewnie ich tam spotkam. Nie wiem jak to będzie wyglądać. Nie wiem czy oni ścigają grzybiarzy i turystów z głównych leśnych dróg w niedziele. To jest napeweno prostsze niż polowanie na quadowców...
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 13:26   #133
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
To jest napeweno prostsze niż polowanie na quadowców...
No łatwiej, mimo że wiemy iż tak jest, to się pchamy?... A co ma powiedzieć strażnik? Tworzyć własne prawo? Tego łapię, tego nie? przecież to samo wchodzi mu w łapy. A quadowców też łapią.
Psioczyć na obecny stan prawny mogą wszyscy. Ale nie każdy chce zmienić. Idą wybory, ale jak się okazuje zamiast JOWów masz znowu głosowanie na listę.....
Pamiętasz Kraków? Łapanka na motocyklistów. 97 mandatów, ale tylko 28 motocyklistom....
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 15:48   #134
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Naczelny, taki stan stwierdziliśmy już dawno. Niedoprecyzowanie prawa i jego zakresu jest typowe dla systemów, w których na obywateli
szuka sie haka, bo wielka kupa ludzi (z przewagą kupy) z tego żyje na ciepłych posadkach, nic innego nie potrafiąc.

Znajomemu grzybiarzowi mandatu nie dam, ale obcemu - czemu nie? To samo - kierowcy quada.
A do tego wciąż jeszcze żyją tzw. ,,pożyteczni idioci systemu'' (cytuję za pewnym rosyjskim pisarzem),
którzy ten stan rzeczy próbują uzasadniać (!! - jakkolwiek śmiesznie by to określenie w tym kontekście nie brzmiało...)
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 20:24   #135
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Naczelny, taki stan stwierdziliśmy już dawno. Niedoprecyzowanie prawa i jego zakresu jest typowe dla systemów, w których na obywateli
szuka sie haka, bo wielka kupa ludzi (z przewagą kupy) z tego żyje na ciepłych posadkach, nic innego nie potrafiąc.

Znajomemu grzybiarzowi mandatu nie dam, ale obcemu - czemu nie? To samo - kierowcy quada.
Idealne podsumowanie tematu niestety wolę jeździć na Ukrainie , Albanii czy Rumunii niż mam sie natknąć na "żyjącego na ciepłej posadce i nic nie potrafiącego" niestety smutne to.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 20:34   #136
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Nic nie potrafiący na ciepłej posadzce

Tak, każdy Polak jest lepszym fachowcem we wszystkim, tylko nie w tym z czego żyje - a to mu powie każdy inny Polak
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 20:39   #137
gonzik.korba
 
gonzik.korba's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 91
Motocykl: AT - nisz nisz.
Galeria: Zdjęcia
gonzik.korba jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 5 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Oj, oj i znów błąd... Придадутся, jeśli już, przy czym to nie tłumaczy się tak wprost.
Powinieneś użyć zwrotu ,,быть полезным'',
tu w formie i odmianie przez osoby: ,,budut pol'eznyje''. Tym razem nadmiar polonizmów
Ale nie martw się, reedukacja jest zazwyczaj procesem czasochłonnym, nie od razu Kreml zbudowano...
Niech no ja was pogodzę....

Оценки оставь себе. Пригодятся тебе самому.

Учите русский язык господа! Пригодиться.

Pozdro.
G.
__________________
--
Gonzik
gonzik.korba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 20:40   #138
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 46 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Nic nie potrafiący na ciepłej posadzce

Tak, każdy Polak jest lepszym fachowcem we wszystkim, tylko nie w tym z czego żyje - a to mu powie każdy inny Polak
Znam wiele takich przykładów wystarczy , że nic nie potrafiący zapisze się do np. PSL .
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 21:32   #139
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Hej, Gonzik, pozdrowienia z Mazowsza
__________________
"one for joy and one for sorrow"
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2015, 22:20   #140
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cezarus, myślisz że Ty coś więcej potrafisz? A może Ciebie tak samo źle oceniają?
Pokaż mi w Polsce grupę zawodową o której nie mówi się źle . Jesteśmy narodem narzekaczy. Nie pochwalimy nikogo za dobrze zrobioną robotę (bo niby dlaczego?) ale opierdalamy już za mało istotne błedy, jakbyśmy sami takich nie robili.

pozdrawiam.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
lasy , legalny adv , legalny off , sytuacja prawna , zasady jazdy


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mile na kilometry czyli Anglik w Polsce JarekAT Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 23.04.2014 06:59
20-ty Międzynarodowy Zlot Transalpa w Polsce igi Imprezy forum AT i zloty ogólne 5 16.04.2014 20:55
Baja Design w Polsce ? Michal Inne tematy 1 08.03.2013 14:30
Śladów na legalny szwędacz po Bieszczadach potrzebuję King Of Snake Przygotowania do wyjazdów 4 18.07.2012 09:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.