Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.04.2017, 12:13   #1
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie 4 dni, 4 kraje i ok 2000km. [IV.2017 PL, CZ, H, SK]

Witam wszystkich.
Chciałem podzielić się wrażeniem i paroma opiniami z podroży wielkanocnej.
Zacząłem podroż w piątek rano (14.04) wyjeżdżając ze Słubic i kierując się na południe w stronę Czech.
Czechy.Moim celem był "Czeski Raj"








Myślę ze gdybym mial więcej czasu i możliwości to udało by mi się zobaczyć wszystko, co było do zobaczenia.
Niestety czas gonił, a ja wieczorem szukałem noclegu, i dopiero po ok 10 probie mi się udało.
Nie wiem czy rzeczywiście pensjonaty i hotele były pełne czy po prostu olali Polaka. Dopiero w pięknym małym miasteczku Žamberk w centrum sportowym, dostałem pokój nad kręgielnia.Czysty, ogrzany, z łazienka-kosztował mnie 460 KC.
Podsumowanie Czech: świetne drogi, niesamowita ilość zakrętów.
Pomimo ze chyba nie lubią polaków-warto się wybrać.
PS. we wszystkich ciekawych miejscach trzeba bardzo uważać na pieszych i rowerzystów. Jest ich dużo i są wszędzie. Szczególnie lubią chodzić środkiem drogi. Widocznie tak maja.
Słowacja.
Z Czech kierowałem sie na Powaska Bystrzyca, a później Banska Bystrica i pod Niskimi Tatrami na Tisovec.
Przywitaly mnie znow puste drogi i duża ilość zakrętów.



W miasteczku Tisovec udało mi się bez problemu dostać nocleg w przerobionym hotelu robotniczym na pensjonat miejscu.





Miejsce super, całkiem nie drogo-11 euro za pokoik, łazienka była na spółkę z drugim. A jedzenie na dole w restauracji świeże i smaczne.



Ludzie bardzo mili i uśmiechnięci. Jako przykład dodam, ze zaraz po przyjeździe jeden z gości restauracji od razu zaproponował mi przechowanie motocykla u siebie w garażu w domu naprzeciw hotelu.
Później okazało się ze to jego te "Jawki" a u siebie ma jeszcze około 20 innych egzemplarzy.Wraz z ostatnim modelem Jawy 350, z przebiegiem 7 tkm.
Podsumowanie. Drogi nieco gorsze od czeskich, choć zakrętów nie brakowało.Benzyna na większości stacji w tej samej cenie 1,32 euro.
Węgry,Słowacja i Polska.
Jeżeli bylem już tak blisko a zarazem daleko od domu, chciałem podjechać na Węgry. Mój cel to miasto Ozd.
Niestety czym bliżej granicy tym smutniejszy widok. Rozpadające się chałupy, brud na podwórko. Taka druga Rumunia sprzed 10 lat. Szkoda .
Na Węgrzech udało mi sie napić kawy, choć do końca nie jestem pewien czy można było.



Jako ze wszystko było pozamykane, nie zostało nic innego jak wracać do Polski.
Kierowałem się na Poprad. I niech ktoś powie ze nie można ładnie mieszkać w bloku.



Została droga do Polski,w "cieniu" Wysokich Tatr. Gdzieś tam na przełęczach leżał jeszcze śnieg i czasem coś poprószyło, ale w Bukowine Tatrzanskiej to juz porządnie sypnęło.



Niektóre samochody schowały się na stacji. A ja chciałem jeszcze dojechać na świąteczny obiad do Bielska wiec czasu było niewiele.

Moje podsumowanie: wycieczka jak najbardziej udana, bez większych awarii czy strat. Mnóstwo zakrętów czego dowodem jest to zdjęcie:



Motocyklistów minąłem może z 30-tu, z czego większość w piątek. Pogoda dopisała przez 3,5 dnia, dopiero w poniedziałek popołudniu niedaleko Opola a później Wrocławia spadł krotki deszcz.
Nasi południowi sąsiedzi sa na pewno warci odwiedzenia i myślę ze maja więcej dróg i możliwości do jeżdżenia aniżeli Polska. Ale to już kwestia gustu.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2017, 12:50   #2
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

W końcu jakaś relacja. Brawo Ty!

PS Kompresja zdjęć zacna .
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2017, 13:16   #3
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,332
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 11 godz 10 min 48 s
Domyślnie

Kilkaset metrów od tego Orlenu jest restauracja "Bury Miś", byłem nie raz i polecam. Jedzenie naprawdę dobre, no i ten klimat ... zdjęcia nie oddają tego, jak tam jest w rzeczywistości http://www.burymis.pl/
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2017, 13:25   #4
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Na Czechów trzeba mieć poprawkę oni po prostu tak mają jakby im nie zależało!
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2017, 13:35   #5
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Wcale tak nie jest. Akurat w czeskim raju Czesi są rozpieszczeni przez Niemcow.
To mój rejon . Trafiłeś w zly czas . Tu był 4 dniowy weekend wolny od pracy
Wiec kazdy kto mógł wyrywal z domu na rower , spacer . Czesi lubią przesiadywac
W knajpach i w weekend ciezko znaleźć miejsce
Trzeba bylo zboczyc z glownej drogi i przejechac sie wiochami. Byloby tanie zarcie i nocleg

Gdy jeździłem do Niemiec do takich regionow jak czeski raj w sezonie weekendowym , świąt regionalnych
Rezerwacja noclegu musialbyc przynajmniej dwa tygodnie wczesniej mimo wielu hoteli i pensjonatow.
Czy moge mieć do nich o to pretensje ? Chyba nie . Szwaby lubia sie gościć i pic piwo w knajpach

Rezerwacja przez booking com
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 18.04.2017 o 13:49
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2017, 14:10   #6
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie

krótko i fajnie
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2017, 14:56   #7
grohot
 
grohot's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: FZG
Posty: 289
Motocykl: RD07a
Przebieg: 22000 +
Galeria: Zdjęcia
grohot jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 10 godz 9 min 52 s
Domyślnie

Uwielbiam jeździć po ich drogach.
Ostatnimi czasy więcej jeżdżę tam niż "u nas" pokonując tylko drogę dojazdową do granicy.
W tamten rejon mnie jeszcze nie zawiało. Na razie odkrywam po trochę Czeską Szwajcarię;]
__________________
Africa Twin, w języku czarnych stóp "Ta, na której nie posiedzisz"
http://forum.transalpclub.pl/viewtop...?f=183&t=20686
grohot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran trip 2017 - start 12.05.2017. Emek Przygotowania do wyjazdów 137 14.06.2017 16:13
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 22:49
GPS na wschodnie kraje MajQ Hardware 1 22.12.2013 14:14
Rajd MT Rally Szczecin - Poznań 2000km offroadu JarekAT Imprezy forum AT i zloty ogólne 2 06.03.2009 12:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.